Wspólny wysiłek miarą sukcesu

Dzisiejsi klienci mają określone wymagania wobec firm, którym zlecają wykonanie poszczególnych zadań. Wiedzą, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakich powinni unikać. Ich życzenia są bardzo konkretne, a stawiane kryteria bardzo wysokie.

Gamma - Wspólny wysiłek miarą sukcesu

   

  Dzisiejsi klienci mają określone wymagania wobec firm, którym zlecają wykonanie poszczególnych zadań. Wiedzą, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakich powinni unikać. Ich życzenia są bardzo konkretne, a stawiane kryteria bardzo wysokie. Nie dziwi zatem fakt, że nie wszystkie przedsiębiorstwa są w stanie nadążyć za zmieniającymi się warunkami na ogólnokrajowym rynku.

  Branża IT najlepszym przykładem

  Żaden inny obszar nie ulega tak gwałtownym przeobrażeniom, jak właśnie branża informatyczna. Rozwiązania technologiczne wkradają się niemal do wszystkich dziedzin życia, na zawsze je zmieniając – czy to na lepsze, czy gorsze, oceni historia. Faktem pozostaje, że klientów, którzy pragną wdrożyć w swoich firmach takie technologii, stale przybywa. Rośnie więcej dynamika i poziom oczekiwań.

  Zdaje się jednak, że nie wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie z tego sprawę, wciąż wierząc, że to proces kształtuje jakość produktu i usług, a nie relacje między klientem a pracownikami realizującymi dane zlecenie. Branża IT to dział, w którym nawet drobne odstępstwa od normy narzuconej przez wczorajsze wytyczne mogą doprowadzić do powstania nowej jakości produktów stworzonych na jutro.

  Dlatego tak ważne jest, aby deweloperzy i projektanci ściśle ze sobą współpracowali i na bieżąco uzupełniali wiedzę o postępach. Tradycyjne sposoby prowadzenia zleceń nie spełniają tego kryterium, stąd też powoli, ale systematycznie, poprzez szkolenia scrum  wprowadza się w organizacjach zarządzanie projektami Scrum.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?

  Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, szkolenia po angielsku, szkolenia miękkie Warszawa.

  Jakie jest założenie metodyki Scrum?

  U podstaw tej metody jest postawienie na dynamikę zespołu niż na sztywne ramy projektowe, w których zlecenie dzielone było na etapy, a następnie sukcesywnie realizowane. W przeciwieństwie do tego rodzaju podejścia, zwinne zarządzanie wykorzystuje w pełni ludzki potencjał – zarówno po stronie klienta, jak i organizacji zajmującej się realizacją projektu.

  Przemyślany podział ról obejmuje wszystkie strategiczne obszary, które konieczne są do zapanowania na tym chaotycznym zbiorem krótkoterminowych procesów, dając tym samym możliwość do skutecznego wypełnienia wszystkich niezbędnych wytycznych i znalezienia optymalnego rozwiązania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.