Z jakich form rozwoju mogą korzystać handlowcy?

Dobry handlowiec – jak każdy pracownik – powinien być osobą dążącą do rozwoju, aktualizowania swoich umiejętności, uzupełniania wiedzy i cyklicznego obcowania z innymi specjalistami i autorytetami w danej dziedzinie.

zdjęcie - (the_title())


Z jakich form rozwoju mogą korzystać handlowcy?

Dobry handlowiec – jak każdy pracownik - powinien być osobą dążącą do rozwoju, aktualizowania swoich umiejętności, uzupełniania wiedzy i cyklicznego obcowania z innymi specjalistami i autorytetami w danej dziedzinie.

Z jakich form rozwoju mogą – albo wręcz powinni – korzystać handlowcy, którzy chcą być prawdziwymi wirtuozami w swoim fachu? Po pierwsze można postawić na ciągłe uzupełnianie wiedzy teoretycznej. W księgarniach dostępnych jest wiele publikacji na ten temat. Ich autorami są praktycy, autorytety w dziedzinie handlu.

Dowiemy się z nich nie tylko czysto teoretycznych informacji, o dostępnych technikach negocjacji, ale także znajdziemy case study, omówienie poszczególnych teorii i technik na przykładach. Dzięki temu będziemy mogli lepiej ej zrozumieć i przyswoić, odnajdując dla nich zastosowanie i okazję do ich wykorzystania w naszym codziennym życiu zawodowym.

Po drugie możemy postawić także na obserwację naszego otoczenia. Na co dzień jako handlowcy współpracujemy przecież z innymi przedstawicielami naszej profesji.

Wiemy, którzy z nich osiągają lepsze wyniki i są uważani za dobrych w tym zawodzie. Obserwujmy ich! Podpatrujmy co sprawia, że klienci im ufają i decydują się na kupno lub też podpisanie umowy.

Szukajmy dobrych wzorców i wdrażajmy w swoje działanie rozwiązania, które działają w praktyce. Uczmy się nie tylko z książek, ale także czerpmy wiedzę z otoczenia. Po trzecie szkolenie dla handlowców. Warto regularnie uczestniczyć w profesjonalnych kursach i szkoleniach.

Stanowią one nie tylko okazję do aktualizowania wiedzy, ale także pozwalają na utrzymanie kontaktów w branży ponieważ podczas nich możemy spotkać handlowców z różnych branż i dowiadywać się nieco więcej o ich specyfice, tym sposobem poszerzając swoje horyzonty i być może zaszczepić pewne rozwiązania także na swoi gruncie Hasło „szkolenia negocjacje” także powinno zachęcać do udziału.

Odpowiednio prowadzone negocjacje stanowią podstawę, na której możemy opierać resztę swojego kunsztu zawodowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.