Zabawa w negocjacje

Stare przysłowie brzmi, że „praktyka czyni mistrza”. Żadna teoria nie będzie użyteczna jeżeli posiadanej wiedzy nie potrafimy wykorzystać w realnych sprawach.

zdjęcie - Zabawa w negocjacje

 

Warto dodać do swojej nauki ćwiczenia praktyczne. Nauka technik negocjacyjnych to nie muszą być nudne wykłady z kluczowymi formułkami, słowami zakazanymi, itd. Zajęcia mogą zostać zorganizowane w formie zabawy. Gry negocjacyjne pozwolą na poznanie nowych metod negocjacyjnych, sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce bez ryzyka straty klienta lub pieniędzy, obserwowanie metod innych współpracowników, korygowanie swoich błędów, dodawanie do swojego wachlarza działań nowych, odpowiednich dla danej sytuacji.

Wiele firm oferuje organizację eventu firmowego połączonego z zabawami negocjacyjnymi. W luźniejszej atmosferze, przy obecności specjalisty możemy porozgryzać przedstawione scenariusze. Są one pisane na podstawie zdarzeń firmowych lub są całkowicie fikcyjne, np. negocjowanie traktatu pokojowego, problemy stawiane przez Leonardo Di Caprio w fimie "Wilk z Wall Street". Takie zabawy są doskonałą metodą szlifowania warsztatu, ale także integracji i poznawania swoich mocnych i słabych stron.

Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe. Zapraszamy.

Będąc sprzedawcą mamy także okazję na wczucie się w rolę drugiej strony, to może pomóc w improwizowaniu i prowadzeniu realnych rozmów. Odkryjemy nasze reakcje, które u innych osób mogą być identyczne. Zabawa polega na symulacji rozmowy między dwoma osobami, które wcześniej zapoznały się ze swoimi rolami i kierunkiem w jakim mają zmierzać ich oczekiwania i stawiane warunki. Rozmowa jest prowadzona, obserwowana przez grupę, wnioski zapisywane. Przeprowadzoną rozmowę należy przeanalizować pod kątem dostępnego klucza. Porównać swoje reakcje z tymi proponowanymi przez autora scenariusza. Pozwoli to na zmierzenie się ze swoimi dotychczasowymi zdolnościami i wyciągnięciem wniosków na przyszłość.

Co ciekawe, powstały już gry karciane i planszowe mające wprowadzić w świat negocjacji przy pomocy zabaw grupowych. Może warto je wprowadzić na firmowe spotkania integracyjne?

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.