Zarządzanie czasem – jak to robić skutecznie?

Dzisiaj ludzie narzekają, że mają coraz mniej czasu. Na wszystko im go brakuje, nie są w stanie wyrobić się w założonych lub narzuconych terminach. Z jednej strony rzeczywiście obowiązków w porównaniu do pokolenia naszych rodziców mamy więcej, presja na perfekcjonizm i dodatkowy rozwój wciąż rośnie, z drugiej jednak mamy szereg udogodnień, o których naszym rodzicom nawet się nie śniło. Czy jednak rzeczywiście te udogodnienia nam pomagają w pracy? Nie ulega wątpliwości, że niektóre tak – drukarka, ksero (nie trzeba ręcznie przepisywać dokumentów, na komputerze pisze się też szybciej niż na maszynie, w dodatku łatwiej jest poprawić błędy). 

  Dzisiaj ludzie narzekają, że mają coraz mniej czasu. Na wszystko im go brakuje, nie są w stanie wyrobić się w założonych lub narzuconych terminach. Z jednej strony rzeczywiście obowiązków w porównaniu do pokolenia naszych rodziców mamy więcej, presja na perfekcjonizm i dodatkowy rozwój wciąż rośnie, z drugiej jednak mamy szereg udogodnień, o których naszym rodzicom nawet się nie śniło.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Czy jednak rzeczywiście te udogodnienia nam pomagają w pracy? Nie ulega wątpliwości, że niektóre tak – drukarka, ksero (nie trzeba ręcznie przepisywać dokumentów, na komputerze pisze się też szybciej niż na maszynie, w dodatku łatwiej jest poprawić błędy).

  Jeżeli potrzebujemy informacji, szybko możemy znaleźć je w sieci, nie trzeba wertować encyklopedii, czy innych opracowań naukowych. Z drugiej jednak strony, Internet jest też strasznym pożeraczem czasu – zamiast skupić się na wykonywanej pracy, co chwila sprawdzamy co się dzieje w świecie. Nawet jeśli pracodawca dostęp do Internetu ogranicza i monitoruje, co pracownicy robią na komputerach, zostają przecież prywatne telefony komórkowe.

  Przy obecnie oferowanych limitach transferu danych i cenach nie ograniczamy się z korzystaniem z sieci, a czas przecieka nam przez palce. Osobom, które chcą efektywniej wykorzystywać swój czas w pracy z pewnością pomogą warsztaty poruszające tematykę: zarządzanie czasem – jak to robić skutecznie. Przeważnie pierwszą rzeczą, którą osoby prowadzące warsztaty wskażą, będzie odcięcie się od sieci, a nawet wyłączenie telefonów komórkowych – nie będzie nas kusiło by co chwilę zerkać na ekran, czy sprawdzać portale społecznościowe.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy chciałbyś żeby twoi pracownicy byli kreatywni, mieli zadaniowe podejście do problemów,  oraz byli rozwiązaniem dla wyzwań przed którymi stoi twoja firma? Zobacz: szkolenie kreatywność, szkolenie zarządzanie czasem, szkolenia z rozwoju osobistego.

  Okazuje się, że samo to nagle sprawi, że praca będzie szła lepiej i szybciej. Oczywiście metod na efektywniejsze wykorzystywanie czasu pracy jest zdecydowanie więcej – oprócz nauki priorytetyzacji zadań, tworzenia harmonogramów i szacowania ile dana czynność może zająć czasu, na niektórych szkoleniach omawiane są także rozwiązania technologiczne, pozwalające kontrolować i zapanować nad dużą ilością zadań realizowanych w tym samym czasie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.