Zarządzanie ludźmi – zasady.

Manager zespołu jest osobą, która decyduje o działaniach całej grupy, którą kieruje, a także o motywacji pracowników i relacjach między nimi panujących. To właśnie dlatego jego rola i wiedza, jaką powinien posiadać, jest tak bardzo istotna. Wielu managerów bierze udział w szkoleniach biznesowych, na których zdobywają informacje pomagające im w sprawniejszym i bardziej efektywnym zarządzaniu zasobami ludzkimi.

zdjęcie - (the_title())

  Jakie cechy powinien posiadać lider zespołu?

  Istnieje szereg cech, które charakteryzują dobrego managera.

  Jedną z bardzo istotnych cech jest umiejętność panowania nad emocjami i odporność na stres - zdenerwowanie managera skutkuje wprowadzaniem do całego zespołu nerwowej atmosfery, co z pewnością nie sprzyja efektywnej pracy.

  Kolejną, bardzo ważną cechą dobrego managera jest umiejętność podejmowania decyzji - niezdecydowanie jest na tym stanowisku bardzo dużą wadą.

  Nie mniej ważne jest to, aby manager potrafił dobrze dogadywać się ze swoimi podwładnymi i zapewniać im dobrą atmosferę w pracy,

  Potrafi traktować pracowników z szacunkiem i pozwalać im na wypowiadanie własnego zdania, jednocześnie utrzymując dyscyplinę i umiejąc wymagać wypełniania swoich obowiązków.

  Dobry manager powinien być również dobrym obserwatorem. Powinien być w stanie zauważyć, co jest mocną stroną każdego z członków zespołu, jakie są ich zainteresowania, a z czym radzą sobie najgorzej.

  Musi także umieć tłumić pojawiające się w grupie konflikty i dementować plotki - tego typu zachowania bardzo źle wpływają na atmosferę pracy i obniżają jej efektywność.

   

  Podnieś skuteczność działu sprzedaży! Zobacz oferowane przez nas szkolenia ze sprzedaży:
  Zapraszamy serdecznie do działu: szkolenia dla menedżerów.

   

  Motywowanie pracowników

  Aby móc odpowiednio zmotywować pracowników, lider zespołu musi znać ich predyspozycje, umiejętności i oczekiwania.

  Zmotywowani pracownicy nie tylko wykonują swoją pracę znacznie lepiej - dążą również do podnoszenia swoich kwalifikacji, a praca sprawia im przyjemność.

  Doceniając wysiłek włożony przez podwładnych w wykonanie pracy, manager sprawia, że członkowie jego zespołu zyskują znacznie więcej chęci do pracy, czują się w zespole pewniej i chętnie wdrażają w życie nowe pomysły.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.