Od jakich szkoleń zacząć edukacje związaną z zarządzaniem projektami

Przeglądając ogłoszenia z ofertami pracy zauważyć można, że wielu pracodawców od potencjalnego pracownika oczekuje co najmniej podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania projektami.

Gamma - Od jakich szkoleń zacząć edukacje związaną z zarządzaniem projektami

Od jakich szkoleń zacząć edukacje związaną z zarządzaniem projektami


Niezależnie od tego, w jakiej branży pracownik zostanie zatrudniony, taki kurs, szczególnie przeprowadzony przez uznaną i renomowaną szkołę bardzo dobrze i korzystnie wygląda w cv. Wbrew pozorom takie szkolenie będzie bardzo praktyczne nie tylko w przypadku osób zarządzających zespołem czy zajmujących kierownicze stanowiska.

Ze zdobytej wiedzy skorzystać może każdy pracownik, zajmujący dowolną pozycję w grupie zajmującej się tworzeniem czy wdrażaniem w życie odpowiednich projektów. Jeśli zainteresuje nas pogłębianie wiadomości związanych z zarządzaniem projektami, w pierwszej fazie warto zapoznać się z jego metodyką. Warto zacząć od szkoleń omawiających takie metodyki jak np. PRINCE2, PRINCE2 Agile, Agile pm foundation czy PMBOK.

Jeśli zależy nam jedynie na pobieżnym zapoznaniu się z tematem wystarczyć powinno zarządzanie projektami szkolenie z PRINCE2 Foundation, czyli najbardziej uniwersalnej metody zarządzania dowolnymi projektami. Ta metoda stosowana jest niemal na całym świecie, dlatego też będzie bardzo dobrze i korzystnie wyglądała w cv.

 

Zobacz nasze szkolenia.
Jak prawidłowo oceniać pracowników? Czy przywództwa można się nauczyć? Jak zostać charyzmatycznym liderem? Jak budować zaangażowanie w firmie? Zapraszamy.

 

Zakończenie kursu wiąże się z podejściem do egzaminu, po którym po uzyskaniu pozytywnego wyniku kursant otrzymuje stosowny certyfikat, który będzie mógł przedstawiać potencjalnym pracodawcom. Warto jednak pamiętać, że sama wiedza może nie wystarczyć, aby pozytywnie zakończyć szkolenie.

Bardzo często kluczem do sukcesu jest logiczne myślenie oraz wiedza praktyczna, wyniesiona z pracy nad zarządzaniem dowolnymi, nawet bardzo małymi projektami. PRINCE2 Foundation jest szkoleniem dostosowanym nawet do osób nie posiadających doświadczenia w pracy z zarządzaniem projektami. Natomiast w przypadku szkolenia takiego jak Akademia PMP konieczne jest odpowiednie udokumentowanie

Bardzo dobrym kursem na początek przygody z zarządzania projektami może być również szkolenie z Podstaw Zarządzania Projektami, na którym omówione zostaną wszystkie najważniejsze metody stosowane przy projektach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.