Zarządzanie projektami szkolenie

Czym jest projekt w firmie? Każdy przedsiębiorca na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że to słowo może mieć naprawdę dość różnorakie znaczenia. Jakie? Czy warto nauczyć się, w jaki sposób można zarządzać projektami? 

Gamma - Zarządzanie projektami szkolenie

   

  Czym jest projekt w firmie? Każdy przedsiębiorca na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że to słowo może mieć naprawdę dość różnorakie znaczenia. Jakie? Czy warto nauczyć się, w jaki sposób można zarządzać projektami? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

  Projekt - zagadnienie

  Przede wszystkim warto wyjaśnić sobie, że projekt w firmie może być po prostu standardowym działaniem. Tak na pewno będzie wyglądać projekt w firmie architektonicznej polegający na zbudowaniu biurowca czy też w fotografii wykonanie jakiejś sesji. Wówczas rozpatrujemy projekt w kwestii zadaniowej. Jednak projekt oznaczać może coś większego, jakąś innowację wprowadzaną do firmy albo też projekt może wiązać się z wykorzystaniem jakiejś nagrody czy środków spoza firmy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.

  Problemy podczas realizacji projektu

  Jednak bez względu na to, jak definiujemy projekt, to zawsze generuje on jakieś problemy. Często są one związane z czynnikami zewnętrznymi - umowami, warunkami, organizacją itd. Czasem jednak dotyczą także pracowników - ich zadań, nastrojów, chęci pracy. Słowem - zarządzanie projektami na pewno nie jest łatwym zadaniem, dlatego też trzeba się nauczyć, jak do tego podchodzić.

  Szkolenie z zarządzania projektami

  Zdecydowanie zatem warto zdecydować się na szkolenie w zakresie zarządzania projektami. Jako szef czy kierownik powinniśmy wysłać na nie wszystkich naszych pracowników, który są menedżerami, liderami albo też czymś kierują. Dlaczego? Otóż na nich uczone są różne techniki, przede wszystkim jak zabrać się do realizacji projektów i jak zapobiegać różnym nieprzyjemnym sytuacjom. To jednak jeszcze nie wszystko. Takie szkolenie też służy temu, abyśmy umieli radzić sobie w momencie powstania jakiegoś zgrzytu, konfliktu. Warto także podkreślić, że to szkolenia mające na celu nie tylko pokazanie wyjścia z sytuacji, lecz również nabycie pewnych cech charakteru.

  Podsumowując - w każdej firmie czy placówce zarządzanie projektami szkolenie to rozwiązanie, które przyczyni się do szybkiego rozwoju!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.