Zarządzanie projektem poprzez system PRINCE 2

Prince 2 to nazwa jednej z najczęściej wykorzystywanych metod w świecie zarządzania projektami. Opublikowana została już w latach 90-tych jako metoda, która swoje zastosowanie może mieć w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na branżę oraz zakres działań.

Gamma - Zarządzanie projektem poprzez system PRINCE 2

   

  Prince 2 to nazwa jednej z najczęściej wykorzystywanych metod w świecie zarządzania projektami. Opublikowana została już w latach 90-tych jako metoda, która swoje zastosowanie może mieć w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na branżę oraz zakres działań. Na czym więc polega Prince 2 i jak uzyskać odpowiednie kompetencje do piastowania stanowiska, które będzie opierało się na jego użytkowaniu?

  Główną cechą metody Prince 2 jest jego procesowe podejście do każdego projektu. Określa ono, że każdy projekt musi być podzielony na odpowiednie procesy, które odpowiadają za jego wdrożenie, koordynację i końcowe sprawdzenie funkcjonowania. Prince 2 podkreśla także, że każdy projekt powinien posiadać etapy zarządcze, które odpowiadają za proces inicjacji i realizacji całego przedsięwzięcia. Główną zaletą tej metodyki jest fakt, że opiera się ona na powtarzalnych działaniach, które mogą być wprowadzane w niemal każdym projekcie, bez potrzeby zmiany koordynatora. Oznacza to, że osoba, która przeszła odpowiednie szkolenia (takie jak szkolenia project management) i posiada swoje pierwsze doświadczenia w zakresie realizacji projektów z zastosowaniem metody Prince 2, może skutecznie działać także w innych branżach lub działach jednego przedsiębiorstwa, skutecznie organizując wszystkie procesy i elementy przedsięwzięcia.

  Osoba, która pragnie rozwijać się w zakresie zarządzania projektami, z pewnością powinna odbyć niezbędne szkolenia z zarządzania projektami, np. agile foundation szkolenie bądź szkolenie scrum. Do takich należą właśnie kursy i szkolenia z obszaru metodyki Prince 2, które jednak muszą być akredytowane przez APM Group - jedynie takie kursy gwarantują doskonałe przygotowanie merytoryczne i praktyczne do pełnienia odpowiedzialnych funkcji w przedsiębiorstwie. Jednak z zakresu zarządzania projektem istnieje także wiele innych metod, szkół i sposobów zarządzania, które mogą być prowadzone przez wiele innych placówek - bez względu na to, który z nich wybierzemy należy pamiętać, że każdy posiada szereg wymagań, nie tylko egzaminacyjnych, ale także czysto praktycznych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.