Zarządzanie zmianą

Zmiana to konieczne zjawisko w rozwijającej się i sprawnie działającej firmie. Jest to najczęściej proces długotrwały, który wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności zrozumienia mechanizmów rządzących zmianą.

zdjęcie - Zarządzanie zmianą

 

Zmiana to konieczne zjawisko w rozwijającej się i sprawnie działającej firmie. Jest to najczęściej proces długotrwały, który wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności zrozumienia mechanizmów rządzących zmianą. Tylko w ten sposób będziemy w stanie przeprowadzić proces zmiany skutecznie. W pierwszej kolejności należy przygotować pracowników do planowanej zmiany. Nasi podwładni mogą w różny sposób zareagować na proponowane zmiany. Dlatego też niezwykle istotne jest, by pracownicy zrozumieli konieczność wprowadzenia zmiany, zaakceptowali ją i sprzyjali procesowi jej wdrażania. W wielu przypadkach proces ten jest dosyć żmudny. Wiele osób boi się zmian, nie ufa nowym, proponowanym rozwiązaniom. Należy w tym punkcie wyeliminować poczucie strachu i zagrożenia. U wielu osób pierwszą reakcją na zmiany jest lęk przed nieznanym oraz niechęć wobec uczenia się nowych umiejętności. Wprowadzenie zmiany należy przeprowadzić po wyeliminowaniu wszystkich tych czynników oporu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zmianą - Każdej zmianie towarzyszy  naturalna reakcja, którą jest niepewność i niechęć. Na szkoleniu z zarządzania zmianą, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, jak przejść łagodnie przez proces zmiany, jak przygotować pracowników do zmiany oraz jak skutecznie walczyć z oporem przed zmianą. Polecamy również: zarządzanie stresem w organizacji, szkolenia dla menedżerów.


Dalszym etapem wprowadzenia zmiany jest zaplanowanie jej przebiegu. Należy stworzyć schemat działania, zaplanować proces wdrażania oraz określić cel. Diagnoza firmy przed wprowadzeniem zmiany pozwala na zaplanowanie etapów zarządzania zmianą. Każdy pracodawca musi określić jaki jest cel zmiany oraz zbudować swoją wizję, która przekona jego podwładnych do zmiany. Tylko w ten sposób można zbudować pozytywne nastawienie do proponowanych ulepszeń. Kolejnym elementem wprowadzenia zmiany jest zdobycie umiejętności i wiedzy niezbędnej do jej przeprowadzenia. Umiejętne zarządzanie zmianą prowadzi do jej szybszego sfinalizowania. Ostatnim etapem wprowadzenia zmiany jest podsumowanie. Nie może tu zabraknąć podziękowań dla całego zespołu, a także podsumowania całego procesu wprowadzania ulepszeń. Zmiany w przedsiębiorstwie są czymś normalnym. Jednym firmom udaje się je przeprowadzić szybciej, innym dużo wolniej. Jest to ściśle związane z umiejętnościami zarządzania zmianą. Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się przeprowadzać zmiany w sposób prawidłowy i efektywny.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.