Zarządzanie zmianą w przedsiębiorstwie

Zmiany dotyczą każdego, nawet najbardziej stabilnego przedsiębiorstwa. Mogą one dotyczyć każdego etapu zarządzania, procesu, który występuje w firmie czy samych pracowników (trendów płacowych, nastrojów w przedsiębiorstwie). To dlatego umiejętne zarządzanie zmianą jest niezwykle ważne dla każdego, kto chce by jego organizacja pozostawała w harmonii i była wyjątkowo odporna na wpływ różnych wydarzeń.


  Zmiany dotyczą każdego, nawet najbardziej stabilnego przedsiębiorstwa. Mogą one dotyczyć każdego etapu zarządzania, procesu, który występuje w firmie czy samych pracowników (trendów płacowych, nastrojów w przedsiębiorstwie). To dlatego umiejętne zarządzanie zmianą jest niezwykle ważne dla każdego, kto chce by jego organizacja pozostawała w harmonii i była wyjątkowo odporna na wpływ różnych wydarzeń.

  Zmiany mogą wynikać zarówno z otoczenia zewnętrznego organizacji, jak i pochodzić z jej wnętrza. Czynnikami zewnętrznymi, które mają wpływ na całą organizację, mogą być ogólnopaństwowe zmiany regulacji prawnych (choćby w zakresie praw pracowniczych czy ochrony środowiska), czynniki ekonomiczne lub rozwój konkurencji.

  Do czynników wewnętrznych zaliczymy więc zmiany regulaminów firmowych, atmosferę i relacje międzyludzkie, zachwianie wydajności produkcyjnej lub wszelkie wypadki, które wpływają na efektywność organizacji.

  Aby zapewnić organizacji możliwie najlepszy "bufor bezpieczeństwa", warto przemyśleć wyszkolenie zespołu, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie zmianą. Należeć do niego powinni wszyscy menedżerowie na wszystkich szczeblach hierarchii w przedsiębiorstwie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zmianą - Każdej zmianie towarzyszy  naturalna reakcja, którą jest niepewność i niechęć. Na szkoleniu z zarządzania zmianą, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, jak przejść łagodnie przez proces zmiany, jak przygotować pracowników do zmiany oraz jak skutecznie walczyć z oporem przed zmianą. Polecamy również: zarządzanie stresem w organizacji, szkolenia dla menedżerów.

  Dzięki szkoleniom i kursom, mogą oni nie tylko skuteczniej wprowadzać zmiany ogólnofirmowe, ale przede wszystkim efektywnie informować pracowników o wszelkich wydarzeniach i regulacjach, które będą mieć wpływ na ich pracę.

  Szkolenia z zarządzania zmianą możemy znaleźć w wielu placówkach edukacyjnych. Szczególnie duże miasta pozwalają na zapoznanie się z szeroką ofertą dla już istniejących przedsiębiorstw, dzięki czemu nasi pracownicy mogą uczestniczyć w wyspecjalizowanych kursach, na których prowadzący skrupulatnie przekazują wiedzę dotyczącą konkretnej branży i samej organizacji.

  Szkolenia z zarządzania zmianą mogą być również wykorzystywane przez pracowników, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Dzięki temu kandydat może poszczycić się ciekawym wpisem w CV, który z pewnością podniesie jego szanse na zdobycie wymarzonej posady.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.