Zasady zarządzania ludźmi – jak dobrze zarządzać ludzmi

Wiele osób zastanawia się, co decyduje o byciu dobrym przywódcą danej grupy i skutecznym zarządzaniu ludźmi. Zarządzanie ludźmi jest bardzo istotną rzeczą w wielu branżach – liczne firmy cenią sobie pracowników, którzy potrafią efektywnie kierować zespołami ludzi. Istnieje kilka zasad, którymi powinien kierować się ten, kto chce zarządzać ludźmi skutecznie.

zdjęcie - (the_title())

Zasady zarządzania ludźmi - jak dobrze zarządzać ludzmi


Dobre samopoczucie ludzi kluczem do sukcesu


To właśnie motywacja i ambicje ludzi tworzących zespół decydują o jego efektywności. W zespole powinna więc panować dobra atmosfera, w której każdy czuje się jak u siebie.

Osoba kierująca zespołem powinna zwracać uwagę na potrzeby swoich podwładnych, liczyć się z ich zdaniem i zapewniać im dobre i komfortowe warunki do pracy. Postawa szefa - tyrana rzadko kiedy przynosi dobre efekty, a nawet jeśli tak się stanie, to są one krótkotrwałe.

Zasady obowiązują wszystkich

Szefa powinny obowiązywać takie same zasady, jak pozostałych członków zespołu.

Nie może on dopuścić do sytuacji, w której sam nie przestrzega ustalonych przez siebie zasad - to bardzo negatywnie wpływa na motywację pracowników.

Osoba kierująca ludźmi powinna dawać im przykład swoim zachowaniem, być pracowita i obowiązkowa. W przeciwnym razie pracownicy wyczują fałsz w jej zachowaniu, co sprawi, że stracą do niej zaufanie i szacunek.

 

Zobacz nasze szkolenia menadżerskie i szkolenia sprzedażowe np: przywództwo szkolenie, zarządzanie zmianą szkolenie, techniki sprzedaży szkolenie i inne. Gamma - firma szkoleniowa roku.

 

Kontrola i szacunek

Manager zespołu ludzi musi kontrolować i oceniać ich pracę - wchodzi to w zakres jego obowiązków. Musi jednak pamiętać o tym, aby zachować przy tym szacunek dla ludzi i nie traktować ich przedmiotowo. Nie powinny mieć miejsca sytuacje, w których przełożony wyśmiewa pracę swoich podwładnych, upokarza ich lub wykazuje się niezrozumieniem.

Praca idzie znacznie bardziej efektywnie, gdy podwładni wiedzą, że mogą zaufać swojemu managerowi i nie grożą im negatywne konsekwencje bez powodu.

Bycie lepszym każdego dnia

Osoba kierująca ludźmi powinna nieustannie pracować nad sobą. Takie działanie jest doceniane przez pracowników i sprawia, że dana osoba zyskuje ich szacunek.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.