Lipdubb – pomysł na spotkanie integracyjne

Spotkania integracyjne i team buildingi podlegają modzie i trendom, nie może więc w nich zabraknąć trendu, który niespodziewanie w 2015 roku podbił świat!

2 stycznia 2019
zdjęcie - Lipdubb – pomysł na spotkanie integracyjne

Lipdubb – pomysł na spotkanie integracyjne

Spotkania integracyjne i teambuildingi podlegają modzie i trendom. Jeśli popularne staje się gotowanie to zaraz na rynku firmy teambuildingowe oferują warsztaty i pokazy kulinarne, jeśli ludzie zachwycają się dronami to powstają projekty bazujące właśnie na tym sprzęcie, skoro wirtualna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość stały się tak bardzo sexy to nie mogło zabraknąć team buildingów wykorzystujących tą technologię.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Podobnie stało się z lipdubbem. Całkiem niespodziewanie w roku 2015 świat oszalał na punkcie lipdubb’u. Cezik zaczął publikować na youtube’ie swoje teledyski lipdubbowe, pojawiły się wszelkiego typu programy, w których gwiazdy i zwyczajni ludzie lipdubbowali znane przeboje. Przyszedł więc czas na lipdubb w spotkaniach integracyjnych.

Nasz pomysł na lipdubb wyglądał następująco:

 • Etap 1
  Jeszcze przed samym eventem uczestnicy otrzymali komunikat – żeby było bardziej intrygująco – nie mailem tylko sms’em. W treści sms’a był link do zaproszenia do projektu. Zaproszenie było nagrane w formacie video z odpowiednim podkładem muzycznym. Ten swoisty teaser miał rozbudzić apetyt uczestników i zaangażować w przedsięwzięcie.
 • Etap 2
  Uczestnicy zostali podzieleni zgodnie ze strukturą organizacyjną firmy. Powstało kilka ekip filmowych – dział marketingu, sprzedaż nowoczesna, sprzedaż tradycyjna, obsługa klienta, dział zakupów. Każdy z zespołów miał się spotkać w dogodnym terminie i najpierw zaplanować nagranie – wybór piosenki, zaplanować aranżację, konwencje i ujęcia. W projektowaniu teledysku uczestnicy otrzymali wsparcie od profesjonalnej ekipy filmowej mającej doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach.
 • Etap 3
  Nagranie teledysku. Jedni nagrywali na dachu siedziby firmy, inni na lotnisku, jeszcze inni w salonie spa. Ważne, aby wszyscy mieli przydzielone role i każdy był eksponowany w możliwie równym stopniu. Profesjonaliści kręcili z kilku kamer, dźwiękowcy dbali o jakość dźwięku, specjaliści od strojów i charakteryzacji pudrowali noski i poprawiali stylówki.
 • Etap 4
  Odbyło się kilka równoległych spotkań integracyjnych. Dodatkową wartością była wymiana doświadczeń między grupami i wszelkiego typu podpytywania „a co wy wybraliście?” , „a gdzie kręciliście?” etc. Zwieńczeniem całości była wielka gala lipdubbowa, która odbyła się podczas dorocznej konferencji firmowej. Prezentacja teledysków miała oprawę godną MTV Awards. Nagrody były wręczane za najlepszy teledysk, najlepszą technikę lipdubbową (były powtórki w technologii slow motion) , najlepszą choreografię i mistrza drugiego planu. Zwycięska ekipa otrzymała budżet na kolejną imprezę integracyjną.  Zespół postanowił jednogłośnie przeznaczyć swoją nagrodę na cele charytatywne co ludzie od CSR’u i komunikacji skrzętnie zagospodarowali w późniejszych materiałach informacyjnych.

Impreza firmowa była odpowiedzią na potrzebę zintegrowania poszczególnych zespołów oraz zaplanowania krótkiego wydarzenia, które zwieńczy tradycyjną konferencję firmową.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Mapa myśli (mind mapping) to technika służąca graficznej prezentacji, organizacji i hierarchizacji informacji. To narzędzie niezwykle przydatne w nauce oraz biznesie.

Zespoły przechodzą cykl życia, który można podzielić na 5 etapów - budowa i integracja, docieranie się, tworzenie synergii, kryzys wieku średniego oraz odnowa i reintegracja lub równia pochyła.

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.

Pokolenie C (inne określenie to generacja Z) swoją nazwę zawdzięcza angielskiemu słowu „connected” (połączony). Bo to właśnie doświadczenie stałego „połączenia z siecią”, bycia „online”, aktywnego działania w Internecie i w mediach społecznościowych najlepiej definiuje tę generację.

W ostatnich dekadach ulega zmianie struktura zatrudnienia w biznesie. Proces ten zachodzi w całej Europie, w tym także w Polsce. Obserwuje się wzrost zatrudnienia kobiet, osób należących do mniejszości narodowych, a także osób starszych. Stale dołącza do grup pracowniczych nowe młode pokolenie. Nie wszystkie firmy są w jednakowym stopniu otwarte i gotowe na przyjmowanie tak zróżnicowanych pracowników.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.