Aktywność w wielu wymiarach - kreatywny team building dla każdego

Jak mówi stare porzekadło: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Coraz chętniej dbamy o dobrą kondycję, bycie fit i rozwijanie różnych pasji. Staje się to wręcz nową filozofią życia, która dotyczy nie tylko sfery prywatnej.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Aktywność w wielu wymiarach - kreatywny team building dla każdego


Aktywność w wielu wymiarach - kreatywny team building dla każdego

Jak mówi stare porzekadło: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Coraz chętniej dbamy o dobrą kondycję, bycie fit i rozwijanie różnych pasji. Staje się to wręcz nową filozofią życia, która dotyczy nie tylko sfery prywatnej. Aktywne spędzanie czasu dotarło również do funkcjonowania w firmie, a zwłaszcza do spotkań integracyjnych. Jakie są propozycje na wyjazdy integracyjne dla firm, podczas których aktywność fizyczna i kreatywne spędzanie czasu są szczególnie istotne i wpływają na zgranie zespołu?

Wyprawy turystyczne w plener a dobre relacje w firmie

Owiane złą sławą hotelowe wyjazdy integracyjne powoli przestają mieć rację bytu. Ludzie wolą aktywnie spędzać czas. Chętnie decydują się na wycieczkę w góry, ściankę wspinaczkową, wyprawę rowerową lub na spływ kajakowy.

Jakie są zalety tego typu integracji? Pozwala na lepsze poznanie się, zintegrowanie, budowanie zespołu i zaufania (team building), a niekiedy też wspólne działanie, aby dotrzeć do określonego celu.

Konfrontacja i współzawodnictwo

Jeśli zależy nam na rozwoju ducha współzawodnictwa oraz strategicznego myślenia w zespole, warto zorganizować wycieczkę na przykład na plac do paintballa. Tego typu wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają skutecznie zintegrować zespół, w oparciu o zasady team buildingu. Tworzy się nić porozumienia, wzajemne zaufanie i zrozumienie, wyłaniają się prawdziwi liderzy, a przy tym można poczuć dreszcz adrenaliny i po prostu świetnie się bawić.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Gry miejskie i gry fabularne – świat wirtualny w wydaniu plenerowym

Wielką popularnością cieszą się również wyjazdy integracyjne dla firm połączone z grami scenariuszowymi. Każdy z uczestników wciela się w konkretną postać, która ma do odegrania swoją rolę w większej inscenizacji.

Podobny wymiar mają gry typowo miejskie, w których wspólnie dąży się do określonego celu, równocześnie poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności pracy zespołowej.

Wspólnie rozwiązuje się zagadki, dąży do celu, stosując dedukcję i umiejętności analitycznego myślenia. Ze względu na bycie w zupełnie nietuzinkowej sytuacji, można naprawdę dobrze się poznać, zrozumieć zalety i wady własne, jak i kolegów z zespołu. To świetna baza dla budowania zgranego zespołu firmowego.

Zdobądź nową wiedzę i baw się świetnie

Żyjemy w świecie nastawionym na nieustanne szkolenie się. Może warto zatem spojrzeć na integrację również przez pryzmat podnoszenia swoich umiejętności, niekoniecznie tylko typowo biznesowych. Świetnym sposobem na zgranie zespołu są wspólne warsztaty malarskie, kulinarne lub sommalierskie. Pozwalają na poszerzenie wiedzy oraz horyzontów, a przy tym lepsze poznanie kolegów i koleżanek z pracy.

Integracja niejedno ma imię

Ile zespołów, tyle sposobów na integrację. Powinna być ona w pełni dopasowana do każdej grupy, aby jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Dzięki temu nie dość, że aktywnie spędzamy czas i lepiej się poznajemy, to również będziemy mogli skuteczniej i bardziej kreatywnie ze sobą pracować w przyszłości.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Model ścieżki do celu autorstwa R House’a i M. Evansa zakłada, że zadaniem lidera jest wspieranie lidera w osiąganiu ich celów oraz dbanie o to, by cele indywidualne i pracowników były zgodne z celami całej grupy lub organizacji.

Psychologowie społeczni wyróżnili trzy strefy mentalne, między którymi przemieszcza się człowiek w trakcie swojego życia. Są to strefy: komfortu, rozwoju i paniki. W której strefie najlepiej przebywać, kiedy wykonuje się zawodowe obowiązki?

Przywództwo – podobnie jak wiele innych dziedzin życia – podlega zmiennym modom i trendom, a kreatorami tych mód są firmy doradcze, prorocy i szamani zarządzania, kaznodzieje biznesowi, mówcy motywacyjni, celebryci. Jednak w tym zalewie koncepcji istnieją modele, które przetrwały próbę czasu i są dla wielu praktyków źródłem inspiracji i swoistym przewodnikiem przywództwa. Myśli takich klasyków, jak: Peter Drucker, Henry Mintzberg, Tom Peters, Steven Covey, John Maxwell, Ken Blanchard, Michael Porter, Peter Senge w większym lub mniejszym zakresie ciągle oddziałują na współczesnych przywódców. Do grona autorów, których koncepcje wydają się czymś więcej niż sezonową modą, można zaliczyć młodsze pokolenie twórców takich, jak: Marcus Buckingham, Malcolm Gladwell czy Simon Sinek.
Dowiedz się jak uniknąć frustracji związanej z niezaspokojeniem swoich potrzeb. Spróbuj osiągnąć harmonię i poczucie bezpieczeństwa zanim zrobią to inni.
Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.