Cele integracji firmowej

Integracja firmowa jest dziś powszechnie stosowany przez wiele większych i mniejszych firm. Nie każdy jednak wie, czym właściwieto jest i jakie są cele jego stosowania.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Cele integracji firmowej

Cele integracji firmowej

Większość firm opiera się na funkcjonowaniu zespołów - pracownicy, skupieni w poszczególnych zespołach, wykonują powierzone im zadania.

Każdym zespołem kieruje lider - osoba ta jest odpowiedzialna za koordynację całej pracy, rozdzielanie zadań pomiędzy poszczególne osoby i dbanie o dobrą atmosferę w grupie.

Czy łatwo jest jednak utworzyć sprawnie działający zespół?

Każda osoba, która próbowała to zrobić choć raz, z pewnością będzie wiedziała, iż jest to trudne zadanie.

Początki w nowym zespole nie są proste. Zazwyczaj pojawia się szereg koniecznych do przezwyciężenia trudności. Przede wszystkim - nowi członkowie zespołu nie znają się nawzajem.

Nikt nie wie, w jaki sposób pracują inne osoby, jaki mają charakter i jak się ze sobą dogadywać, by uniknąć konfliktów i niesnasek w grupie. Lider zespołu też nie ma łatwego zadania - nie jest łatwo kierować ludźmi, których się nie zna.

Dobry lider powinien znać mocne i słabe strony poszczególnych członków grupy - to właśnie dzięki temu będzie w stanie odpowiednio rozdzielać zadania i kierować pracą tak, aby wszystko szło szybko, sprawnie i efektywnie, a pracownicy byli zmotywowani do pracy na najwyższym możliwym poziomie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Firmy teambuildingowe działają w sposób, który pozwala na nauczenie członków zespołu współpracy, zdobycie ich wzajemnego do siebie zaufania i lepsze poznanie się nawzajem.

Konkurencje, w których biorą udział poszczególne zespoły, nie są szczególnie trudne - są jednak zorganizowane w taki sposób, który wymusza na ludziach współpracę, gdyż w inny sposób nie da się pokonać wymyślonych przez organizatorów trudności. Taka nieformalna zabawa pozwala na rozluźnienie atmosfery, odpoczynek, a przy okazji naukę współpracy przez poszczególne osoby i zespoły.

Daje także liderom możliwość obserwowania swoich podwładnych w różnych sytuacjach i wyciągania wniosków z tych obserwacji.

Konkurencje, mające na celu budowanie sprawnego zespołu, to kwintesencja integracji i pracy zespołowej.

Nierzadko znacznie zwiększa to sprawność działania danego zespołu.

Jeśli dany zespół nie ma z góry przydzielonego lidera - często uczestnictwo w zajęciach teambuildingowych pozwala na wyłonienie osoby, która samoistnie i naturalnie zajmuje się kierowaniem grupą.

Wiele firm inwestuje obecnie w teambuilding - jest to bardzo opłacalne, pozwala na zwiększenie zysków firmy i efektywności jej pracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Bez względu na to czy mamy do czynienia z firmą produkcyjną czy usługową, to przyglądając się dokładnie jej funkcjonowaniu dostrzeżemy mnóstwo podobieństw. Działanie każdej firmy opiera się na realizacji serii procesów, których suma powinna dawać oczekiwany wynik biznesowy. Lean management dzięki temu, że skupia się na doskonaleniu procesów, eliminacji istniejących w nich marnotrawstw oraz koncentruje się na dostarczaniu wartości klientowi znajdzie zastosowanie w każdym rodzaju przedsiębiorstwa.


Szanowni Państwo!
SAS Institute (największa spółka niepubliczna w dziedzinie oprogramowania) osiągnęła wskaźnik rotacji poniżej 4%, podczas gdy norma branżowa wynosi 20%, nie dlatego, że położyła nacisk na płace, ale dlatego, że zaoferowała interesującą pod względem intelektualnym pracę (…) oraz przyjazne środowisko pracy . Ten i inne przykłady pokazują, że zastosowanie w praktyce 3 C Management jest przeszłością zarządzania w XXI wieku.
Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

Jedną z najbardziej popularnych koncepcji zadowolenia z pracy i motywacji wewnętrznej pracownika  jest Model Cech Pracy (JCM) autorstwa Hackmana i Oldhama. Teoria JCM wskazuje czynniki, które przyczyniają się do osiągnięcia zawodowej satysfakcji.

Lumina Learning jest wiodącym na świecie dostawcą innowacyjnej psychometrii. Od 2009 roku dostarcza najnowocześniejsze narzędzia osobowości, inteligencji emocjonalnej i kompetencji.

Ta metoda jest wykorzystywana również do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Może być praktykowana  indywidualnie, jak i grupowo. Jest znakomitym narzędziem dla menadżera do wszechstronnej analizy firmowych projektów i podsuwanych przez współpracowników pomysłów.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.