Co stoi za sukcesem imprezy firmowej?

Udana impreza firmowa to jeden ze współczesnych mechanizmów prowadzących do lepszej integracji pracowników w firmie. W znaczący sposób wpływa ona na relacje między pracownikami.

zdjęcie - (the_title())

Co stoi za sukcesem imprezy firmowej?

Udana impreza firmowa to jeden ze współczesnych mechanizmów prowadzących do lepszej integracji pracowników w firmie. W znaczący sposób wpływa ona na relacje między pracownikami. Według prowadzonych badań, im są one lepsze, tym bardziej efektywnie są w stanie pracować poszczególne osoby, bardziej skłonne do podejmowania rozwojowego ryzyka.

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Wśród wiodących obecnie trendów w kulturze korporacyjnej jest odchodzenie od tradycyjnej formy tego eventu, jak imprezy okolicznościowe przygotowywane z okazji świąt i związane z niechętnie odbieranym przymusem koniecznym do spełnienia wobec firmy.

Dużo lepszą opinią i lepiej przyjmowane przez pracowników są imprezy dla firm związane na przykład z zajęciami outdoorowymi, wyjazdem w zupełnie inny teren i zorganizowanie dla pracowników nietypowych aktywności fizycznych lub umysłowych, pozwalających im na sprawdzenie się w trakcie wychodzenia ze strefy komfortu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:


Do najpopularniejszych obecnie form imprez firmowych należą m. in. pikniki połączone z koncertami lub występami kabaretowymi zaproszonych zespołów, zabawy rozwijające teambuilding – uczące pracowników przy okazji tak potrzebnych w codziennym życiu biznesowym zarządzania zespołem i podejmowania szybkich decyzji, zabawy improwizacyjne prowadzone przez zespoły specjalizujące się w tego typu działaniach, które znakomicie potrafią pobudzić kreatywność pracowników czy czysto fizyczne gry terenowe jak paintball i inne grupowe aktywności.

Co stoi za udaną imprezą firmową?

Przede wszystkim właściwy dobór podwykonawców naszego zlecenia. Nawet szukając oszczędności w tym zakresie, warto jednak postawić na sprawdzone firmy działające na rynku od kilku lat w zakresie organizacji imprez firmowych, mogące pochwalić się rekomendacjami od zadowolonych klientów.

Próby organizacji tego typu wydarzeń przez osoby z działu marketingu firmy, którym najczęściej powierzane jest to zadanie, kończą się zazwyczaj niepowodzeniem i niezadowoleniem ze strony zawiedzionych pracowników. Rosnąca popularność imprez dla firm i docenianie ich działania przez menedżerów firm spowodowała wysoko rozwiniętą specjalizację także w dziedzinie ich organizacji – warto więc postawić na sprawdzone już rozwiązania i doświadczonych podwykonawców, w których ofercie faktycznie możemy w tej chwili przebierać do woli.

Choć ich oferta jest zazwyczaj szczegółowo wyceniona – korzyści motywacyjne z udanych doświadczeń pracowników i kreujące dobrą atmosferę w dalszej pracy codziennej będą na ogół bezcenne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.