Czemu mają służyć imprezy integracyjne?

Nie ulega wątpliwości, że każda firma funkcjonuje w nieco inny sposób. Specyfika każdej pracy również jest inna. Praca w niektórych zawodach jest niesamowicie stresująca. Nie oznacza to jednak, że nawet mało stresująca praca nie może być nieprzyjemna.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Czemu mają służyć imprezy integracyjne?


Czemu mają służyć imprezy integracyjne?

Nie ulega wątpliwości, że każda firma funkcjonuje w nieco inny sposób. Specyfika każdej pracy również jest inna. Praca w niektórych zawodach jest niesamowicie stresująca. Nie oznacza to jednak, że nawet mało stresująca praca nie może być nieprzyjemna.

Nawet jeśli praca jest naszą pasją, możemy czuć się niedobrze, gdy atmosfera w miejscu pracy będzie pozostawiała zbyt wiele do życzenia. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że nad stosunkami międzyludzkimi stale trzeba pracować. Nie można osiąść na laurach, nawet jeżeli wydaje nam się, że wszystko przebiega w satysfakcjonujący nas sposób.

Wszelkie konflikty należy próbować rozwiązywać na bieżąco. Nie wolno również w żadnym razie zapominać o tym jak ważne jest organizowanie spotkań pracowniczych ułatwiających pracownikom integrację. Impreza integracyjna może przybrać rozmaite formy.

Z całą jednak pewnością nie powinna ona służyć wyłącznie miłemu spędzaniu czasu. Taka impreza musi bowiem pełnić określone funkcje. Przede wszystkim jej głównym celem jest scalenie zespołu pracowniczego.

Zabawy integracyjne różnego rodzaju pomogą również nowym pracownikom. Nowi pracownicy to bowiem bardzo szczególna grupa w każdej organizacji i nie ulega to wątpliwości. Należy zadbać o to, by zaaklimatyzowali się w nowym dla nich miejscu pracy.

Wyjazdy integracyjne dla firm są zazwyczaj organizowane z dużym wyprzedzeniem. Nie należy się śpieszyć z ich przygotowaniem. Warto zlecić przygotowanie wyjazdu profesjonalnej firmie, zwłaszcza jeżeli interesuje nas nieco dłużej trwający wyjazd.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Podsumowując zebrane powyżej rozważania bez większych trudności można dojść do wniosku, że budowanie pozytywnych relacji pracowniczych nie jest zadaniem łatwym. Z całą jednak pewnością możemy sobie z tym poradzić. Przede wszystkim warto byłoby organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne.

Impreza integracyjna pomoże nowym pracownikom poznać tych doświadczonych i zaaklimatyzować się w firmie. Pracownicy, którzy długo pracują w firmie mogą zaś poprawić swoje relacje z otoczeniem.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zgodnie z ostatnią analizą demograficzną przeprowadzoną przez Pew Research Center, do 2055 r. Stany Zjednoczone nie będą już miały jednej rasowej lub etnicznej większości. Ta zmiana w kierunku bardziej zróżnicowanej populacji będzie miała duży wpływ na siłę roboczą i sposób, w jaki organizacje radzą sobie z różnorodnością w miejscu pracy.

„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  
Postawa menedżerska – postrzeganie swojej roli jako kierownika względem pracowników, zespołu i firmy. Tu praca szkoleniowa powinna odbywać się na poziomie postaw. Rola menedżera w budowaniu zaangażowania pracowników kluczowa. 

Istnieje wielu pracodawców którzy oczekują od swoich pracowników pewnych umiejętności, bez wcześniejszego wyszkolenia ich. Często zniechęca to przyszłych kandydatów do rozpoczęcia pracy, lub sprawia że już zatrudnione osoby powoli rezygnują ze swojego stanowiska. Nie powinno się bowiem prosić pracownika o wykonanie jakiegoś zadania, bez wcześniejszego treningu lub kursu który wyjaśniłby mu jak takie zadanie wykonać.

Model Powszechnego Przywództwa CLIMB zakłada, że każdy pracownik może, a nawet powinien rozwijać umiejętności przywódcze. Wynikają one nie z cech charakteru, ale z określonych zachowań, których można się po prostu nauczyć.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.