Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?

W celu jak najlepszego i najskuteczniejszego zarządzania pracownikami, przedsiębiorcy, managerowie i liderzy grup coraz częściej sięgają po nowoczesne metody i techniki. Do takich właśnie metod należą różnego rodzaju szkolenia (w tym szkolenia outdoor), spotkania i zabawy integracyjne.

11 czerwca 2019
zdjęcie - Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?


Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?

W celu jak najlepszego i najskuteczniejszego zarządzania pracownikami, przedsiębiorcy, managerowie i liderzy grup coraz częściej sięgają po nowoczesne metody i techniki. Do takich właśnie metod należą różnego rodzaju szkolenia (w tym szkolenia outdoor), spotkania i zabawy integracyjne. Mają one na celu lepszą integrację zespołu pracowników, poznanie ich umiejętności, zdolności, talentów czy szczególnych predyspozycji, jak również poprawę atmosfery panującej w zespole.

Niegdyś spotkania integracyjne miały zupełnie inny charakter. Jednak od pewnego już czasu odchodzi się od tamtego modelu i coraz chętniej stosuje się ten nowoczesny, pozwalający na rozwój i kreatywność. Pracownicy mogą korzystać z różnego rodzaju szkoleń czy zabaw integracyjnych, dbać o swój rozwój, a przy tym dowiadywać się o innych członkach zespołu, jak i osobie samych nowych rzeczy.

Dzięki temu mogą odpowiednio zachowywać się, korzystać ze swojego wzajemnego wsparcia i lepiej wywiązywać się z codziennych obowiązków. Przedsiębiorcy również zaczęli dostrzegać, że lepiej zgrany zespół, pracujący w atmosferze życzliwości, zdrowej konkurencji i wsparcia jest w stanie osiągać znacznie więcej. Powierzane obowiązki są realizowane dość szybko i sprawnie, a zaangażowanie i chęci do pracy w takim zespole nieustannie rosną.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Co więcej, spotkania integracyjne pozwalają ostatecznie na znaczne oszczędności. Zespół, który potrafi ze sobą współpracować potrzebuje mniej czasu i osób do tego, by wykonać jakieś zadania. Dlatego stawia się na integrację w zespole, aby pracownicy mogli lepiej i skutecznie ze sobą współpracować, osiągając oczekiwane efekty. To generuje spore oszczędności dla przedsiębiorstwa, a przy tym pozwala na jego poprawne funkcjonowanie, rozwój i stabilną pozycję na rynku. Zabiegając o jak najlepszą współpracę miedzy pracownikami, spotkania integracyjne wydaja się być idealnym sposobem. Warto z nich korzystać regularnie i pozwalać pracownikom na wykazywanie się, a ich zaangażowanie i motywacja do pracy z pewnością będą rosły.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Coraz więcej przywódców łączy pomyślne rezultaty w pracy z własnym poziomem „Mistrzostwa osobistego” – umiejętności słuchania siebie samych i świadomości wpływu ich wzorców myślenia, odczuwania i zachowania na ludzi i sytuacje, które ich otaczają oraz na rezultaty, które otrzymują.

Pomodoro to prosta metoda pomagająca w zarządzaniu czasem, zwiększeniu koncentracji i podniesieniu efektywności.

Jeśli pracujesz w jakiejkolwiek organizacji, ważne jest, abyś wiedział, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Czemu? Zmiany w pracy są obecną rutyną, występują stale we wszystkich dzisiejszych miejscach pracy. Niezależnie od tego, co robisz, oraz jak bardzo zaangażowany jesteś w swoją pracę, nie możesz powstrzymać wpływu zmian na ciebie i to, co robisz. Pamiętaj, że masz jednak kontrolę nad zmianami, a jest nią sposób, w jaki reagujesz na nie i w jaki sobie z nimi radzisz.

Ludzie łatwiej pozwalają się przekonać twojej pewności siebie, wierze i entuzjazmowi, niż twojej logice i wiedzy.

Czynnikiem, który najbardziej motywuje do pracy jest wynagrodzenie – takie wnioski przynosi analiza wyników ankiety przeprowadzonej przez serwis praca.wp.pl. Okazało się, że 50% ankietowanych wskazało pieniądze jako najsilniej motywujący bodziec do tego, by pracować.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.