Escape room – czyli przez zamknięcie do Team Buildingu

Wcielenie się w Sherlocka Holmesa, podróż przez nawiedzony i opuszczony szpital pełen pozostawionych narzędzi lekarskich, rozwiązywanie zagadek tajemniczych morderstw, podróż w kosmos, ucieczka z więzienia w stylu „Prison Break”, tyle oraz o wiele więcej ma do zaoferowania współczesny escape room.

zdjęcie - (the_title())

Escape room - czyli przez zamknięcie do Team Buildingu

Wcielenie się w Sherlocka Holmesa, podróż przez nawiedzony i opuszczony szpital pełen pozostawionych narzędzi lekarskich, rozwiązywanie zagadek tajemniczych morderstw, podróż w kosmos, ucieczka z więzienia w stylu „Prison Break”, tyle oraz o wiele więcej ma do zaoferowania współczesny escape room.

Tego typu atrakcje związane z koniecznością rozwikłania zagadek oferuje zdobywająca sobie coraz więcej zwolenników rozrywką, jaką są escape rooms, będące też znakomitą opcją wynajmowaną przez firmy dla pracowników w ramach szkoleń integracyjnych i procesów teambuilding.

Jak inne gry i zabawy eventowe potrafi ona bowiem wytworzyć szereg pozytywnych relacji między współpracującymi ze sobą uczestnikami tej rozrywki przekładających się na codzienne udane życie zawodowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Escape Rooms, czyli po polsku pokoje ucieczki to rozrywka, która przywędrowała do Polski najprawdopodobniej jak wszystko co nowe i ekscytujące – z Doliny Krzemowej. Grupka pasjonatów gier wideo i RPG stworzyła tam na początku XXI wieku pokój zagadek zmuszający zamykaną w nim grupkę osób do rozwiązania szeregu łamigłówek pozwalających na wydostanie się z niego w ściśle określonym czasie, najczęściej godziny.

Z USA escape rooms powędrowały do Azji, zdobywając sobie po kolei wielbicieli na całym świecie. Dziś jest to tak popularny biznes, że wielkie korporacje sponsorują nawet poszczególne pokoje zagadek, wykorzystując ten typ zabawy jako znakomite zajęcia outdoorowe swoich pracowników.

Dziś escape rooms można znaleźć we wszystkich większych miastach Polski, jak Kraków, Wrocław, Warszawa czy Gdańsk, gdzie cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród pracowników jako sposób na ciekawą integrację zespołu, ale też po prostu inne niż zwykle spędzanie czasu wolnego w piątek lub sobotę wieczorem.

O wyglądzie escape rooms decydują możliwości finansowe organizatorów i klimat, jaki planują stworzyć. Również pod kątem klimatu warto wybrać tę rozrywkę, myśląc o imprezie firmowej mającej na celu kształtowanie teambuildingu.

Jak inne gry integracyjne, escape rooms uczą bowiem umiejętności współpracy, wzajemnego słuchania się przez uczestników rozgrywki i podejmowania czasem nawet ryzykownych decyzji prowadzących jednak ostatecznie do sukcesu.

Dodatkową atrakcją dla zespołu najszybciej rozwiązującego zagadki escape rooms i dobrze współpracującego ze sobą mogą być oferowane przez organizatorów nagrody dodatkowe, w rodzaju biletów do kina, parków rozrywki czy vouchery do innych tego typu ośrodków w mieście.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.