Exitroom

Na myśl o imprezach integracyjnych wieli pracodawców łapie się odruchowo za przysłowiową kieszeń, a pracownicy często przypominają ostatni, nudny wyjazd, które zakończył się kilkoma drobniejszymi, firmowymi skandalami.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Exitroom

W ARTYKULE:

Exitroom

Na myśl o imprezach firmowych wielu pracodawców łapie się odruchowo za przysłowiową kieszeń, a pracownicy często przypominają ostatni, nudny wyjazd, który zakończył się kilkoma drobniejszymi, firmowymi skandalami.

Często jest to wynik dość sztampowego myślenia kierownictwa, która nie szuka sposobów na znalezienie atrakcyjnych form integracji firmowej, którą zrzucają na karb proste zabawy nierzadko podlewane alkoholem.

Tymczasem, jak pokazują doświadczenia wielu korporacji a także mniejszych firm dobrze zaplanowane spotkanie integracyjne nie tylko oczyści atmosferę w pracy, ale także pozwoli na lepsze wykorzystanie naturalnych predyspozycji pracowników.

Organizacja takich eventów może być prostsza niż się wydaje, a zadowolenie i określone przez pracodawcę cele można osiągnąć w bardzo prosty sposób.

Cieszące się coraz większa popularnością tak zwane exitroomy to idealne miejsce do tego, by wspólnie razem ze współpracownikami móc doświadczyć czegoś nowego, co dodatkowo pozwoli na zintegrowanie się zespołu.

Gra szkoleniowa polegająca na poszukiwaniu wskazówek, wspólnym przechodzeniu przez kolejne etapy labiryntu złożonego z zamkniętych pomieszczeń sprawia, że adrenalina rośnie, a w ludziach zaczynają odzywać się ich lęki oraz pierwotne instynkty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Nierzadko miejsca te są dodatkowo stylizowane na straszne dwory, czy pomieszczenia ze znanych horrorów co dodatkowo potęguje atmosferę napięcia i chęci ucieczki.

Tylko dzięki wykazaniu się odpowiednimi zdolnościami, taki jak spryt, inteligencja i w końcu zdolność do opanowania stresu pozwolą na przezwyciężenie własnych słabości i wyjście z zamkniętego, mrocznego pokoju.

Wspólne doświadczenia kształtują charakter grupy, tworzą połączenia, które często decydują o udanej współpracy na innych polach.

Dlatego pracodawcy powinny zadbać o to, by ich podwładni mieli o czym rozmawiać w trakcie przerwy obiadowej, a także by mogli dzielić się wspólnymi doświadczenia z których wynika ich ogólna znajomość dobrych i złych stron swoich kolegów i przełożonych właśnie.

Zorganizowana w ten sposób grupa będzie doskonale funkcjonowała i świetnie, co ważne, wspólnie radziła sobie z problemami codziennych obowiązków.

Szefowie powinni przy tym pamiętać, że integracja zespołu nie jest wydatkiem, a inwestycją, która zwróci się w wynikach zarówno poszczególnych pracowników, jaki całej firmy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Oddajemy w Państwa ręce raport, który pokazuje obecną sytuację pracowników w Polsce w kontekście poczucia szczęścia, równowagi życiowej i poczucia dobrostanu w każdym z jego wymiarów.

W ciągu całego życia biznesowego różnych organizacji można z ciekawością przyglądać się  wewnętrznym dynamikom w nich zachodzącym. Zwłaszcza jednej, która w istocie decyduje o całej reszcie i ma bezpośrednie przełożenie na wyniki firmy wyrażone w liczbach – poziomowi energii życiowej pracowników.

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie czasem odnosi się do rozwoju procesów i narzędzi, które zwiększają wydajność i produktywność - jest to pożądane w biznesie, ponieważ dobre zarządzanie czasem rzekomo poprawia wyniki finansowe.

Przywództwo transformacyjne charakteryzuje się między innymi tym, że menedżer posiada charyzmę, poprzez którą może oddziaływać na zespół nie wprost – niekoniecznie wykorzystując formalne i proceduralne narzędzia kierownicze.

Podejście Design Thinking pomaga w rozwiązywaniu takich problemów, w których nie ma oczywistych i łatwych rozwiązań. Jest uniwersalną metodą, która ma zastosowanie w dowolnym obszarze działalności firmy: od HR przez sprzedaż, po marketing czy produkcję. 

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.