Fosa - czyli jak znaleźć kreatywne rozwiązanie problemu

Wyjazdy integracyjne nie muszą być już nudnym spędzaniem czasu, ale coraz częściej stają się wspólną zabawą uczestników i pracowników poznających się lepiej dzięki nietypowym formom szkoleń poprzez pozornie proste zabawy skłaniające jednak do logicznego myślenia i pracy zespołowej.

Bądź częścią opowieści…
Gry integracyjne - Team building realizowany na kanwie gier scenariuszowych daje ogrom możliwości. Zabawy integracyjne pozwalają wcielić się uczestnikom w załogę łodzi podwodnej, członków ekipy...
Budujemy zaangażowanie, współpracę i silne emocje!
Gry terenowe - team building w tych projektach jest naturalny – wynika z charakteru zadania. Uczestnicy współpracując i korzystając ze swoich talentów i zasobów potrafią zbudować konstrukcje lotne...

Fosa - czyli jak znaleźć kreatywne rozwiązanie problemu

Wyjazdy integracyjne nie muszą być już nudnym spędzaniem czasu, ale coraz częściej stają się wspólną zabawą uczestników i pracowników poznających się lepiej dzięki nietypowym formom szkoleń poprzez pozornie proste zabawy skłaniające jednak do logicznego myślenia i pracy zespołowej.

Dzięki stawianiu uczestników w nietypowych sytuacjach, nie tylko bawią, ale też dają do myślenia menedżerom.

Współcześni menedżerowie firm zarządzający ludźmi powinni zdawać bowiem sobie sprawę, że to właśnie wyrywając swoich pracowników z codziennych, bezpiecznych, ale nudnych sytuacji, mogą odkryć nieoczekiwanie lidera grupy czy osoby lubiące stać nico z boku, ale wspierać swoimi mniej efektownymi działaniami pracę całości zespołu.

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Służą do tego idealnie proponowane i realizowane przez wyspecjalizowane firmy trenerskie scenariusze zabaw teambuilding pozwalające na lepsze poznanie się zespołu i zbudowanie wewnątrz niego zaufania.

Pomysłowa impreza firmowa z zakresu teambuildingu skłaniającą do wymyślania nietypowego rozwiązania, jest tzw. „Fosa” – zadanie dla uczestników zdobycia kubka wypełnionego wodą ustawionego pośrodku wyznaczonego okręgu stykającego się z pniem drzewa, bez dotykania ziemi, wchodzenia do środka okręgu i wylewania wody z niego.

Początkowo zabawa może zaskoczyć uczestników, którzy do dyspozycji dostają jedynie rekwizyt w postaci liny. Rozwiązanie tej zabawy jest dość proste, choć zabiera poszczególnym grupom trochę czasu i wysiłku włożonego w realizację.

Lina może bowiem zostać przywiązana do pnia drzewa, naprężona i w ten sposób stać się swoistym mostem, po którym może przeciągnąć się jeden z uczestników zdobywając kubek i spełniając przy tym wszystkie wymagane warunki.

Zabawa uczy nie tylko pomysłowości w szukaniu nietypowych rozwiązań w sytuacjach kryzysowych, ale także swoistego zarządzania zasobami ludzkimi.

Największą szansę na przeciągnięcie się po linie będzie miała bowiem wybrana przez resztę uczestników najlżejsza osoba z grupy.

Dla osób zarządzających w firmie „Fosa” staje się dobrą ilustracją wyłaniającą z zespołu liderów, osoby najbardziej kreatywne, samodzielnie myślące i najszybciej dochodzące do niezbędnego w tej zabawie kompromisu.

To także idealna zabawa ucząca umiejętności dyskusji, w trakcie chaotycznego przekrzykiwania się uczestnicy bowiem nie dojdą do żadnego konstruktywnego rozwiązania. Ta zabawa jest ciekawym rozwiązanim na szkolenia wyjazdowe dla firm.

Szkolenie z „twistem” integracyjnym. Rozwija i napędza do współpracy!
Zdarza się, że na gry szkolniowe stawiane są dwa cele – ten rozwojowy oraz ten związany z motywacją, odbiorem wydarzenia jako nagrody. Szkolenia integracyjne z „twistem” integracyjnym odróżniają...

Uwalniamy dobre emocje – od środka na zewnątrz

Szkolenia outdoor - uwalniamy dobre emocje od środka na zewnątrz. Poznaj nasze szkolenia outdoor - na słońce i na deszcz!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Uczestnicy wyjazdów integracyjnych u początku rozwoju kultury korporacyjnej w Polsce mieli przed sobą niewielki wybór: wyjazd na kręgle lub po prostu ognisko. W obecnych czasach firmowe wyjazdy integracyjne to jednocześnie ogromna i różnorodna oferta spędzania tego czasu w sposób produkcyjny i wpływający na integrację.
Kiedyś uważane były za domenę zabaw dziecięcych, ewentualnie czysto nerdowską rozrywkę średnio chcących dorastać facetów. Dzisiaj LARP-y, czyli Live Action Role Playing zdobywają sobie coraz większą popularność w świecie Teambuildingu, będąc doskonałą propozycją aktywności w trakcie firmowych wyjazdów integracyjnych.
Wcielenie się w Sherlocka Holmesa, podróż przez nawiedzony i opuszczony szpital pełen pozostawionych narzędzi lekarskich, rozwiązywanie zagadek tajemniczych morderstw, podróż w kosmos, ucieczka z więzienia w stylu „Prison Break”, tyle oraz o wiele więcej ma do zaoferowania współczesny escape room.
Paintball ma już za sobą całkiem długą historię, pojawił się bowiem pierwszy raz w latach 80. ubiegłego wieku, wykorzystywany jako zbiorowa rozrywka. Nadal jednak chętnie jest wykorzystywany jako jedna z aktywności zapewniających sporo adrenaliny, wysiłku fizycznego i jednocześnie sprzyjających przeprowadzaniu procesów Team Buildingu w trakcie firmowych wyjazdów integracyjnych.
Firmowe wyjazdy integracyjne w trakcie których uczestnicy wspólnie upajali się alkoholem i potem zażenowani opowiadali sobie co bardziej pikantne szczegóły imprezy dziś coraz częściej odchodzą w przeszłość, zastępowane są dojrzałymi i świadomie konstruowanymi eventami dopasowanymi do kultury organizacji.
Obecny artykuł
Fosa - czyli jak znaleźć kreatywne rozwiązanie problemu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
FBLn
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.