Gra zespołowa to same zalety

Bardzo często słyszymy o czymś takim jak gra zespołowa. Jest to współpraca wielu osób, która ma na celu osiągnięcie jakiegoś celu. Organizacja eventów jest często właśnie tak przeprowadzana, aby współpraca zespołowa miała miejsce.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Gra zespołowa to same zalety

Gry zespołowe to same zalety

Bardzo często słyszymy o czymś takim jak gra zespołowa. Jest to współpraca wielu osób, która ma na celu osiągnięcie jakiegoś celu. Organizacja eventów jest często właśnie tak przeprowadzana, aby współpraca zespołowa miała miejsce.

Jak to przebiega?

Otóż organizatorzy wymyślają różnego rodzaju gry i zabawy, w których osoby będące na imprezie integrującej zespół powinny wziąć udział. Zazwyczaj są to gry szkoleniowe wymagające współpracy. Jest to tak zwany teambuilding czyli działania mające na celu zbudowanie silnego zespołu, który poradzi sobie w każdej sytuacji.

Jeśli uda się stworzyć silny zespół podczas wyjazdu firmowego to można liczyć na to, że również w pracy będzie on ze sobą dobrze współpracował, a wszystkie zadania będą wykonywane jak najlepiej.

Ważne jest to w przypadku zabaw i gier zespołowych, aby osoby biorące w nich udział robiły to z zadowoleniem, z uśmiechem na twarzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Nikt nie może czuć się zmuszany do tego. Jeśli tak będzie, to rozrywka nie ma w ogóle żadnego sensu, ponieważ nie zostanie osiągnięty główny cel wyjazdu jakim jest zintegrowanie się ludzi ze sobą i zbudowanie silnego zespołu, który będzie wspierać się wzajemnie w każdych warunkach.

Integracja nie tylko poprzez alkohol

W naszym społeczeństwie przyjęło się, że integracja może przebiegać tylko wtedy, gdy leje się alkohol. Prawda jest jednak taka, że można skutecznie integrować się z innymi bez alkoholu i różnego rodzaju używek.

Pracodawcy coraz częściej rezygnują z alkoholu na rzecz gier i zabaw eventowych, co jest naprawdę świetnym rozwiązaniem.

Pracownicy znacznie chętniej przyjeżdżają na takie imprezy, ponieważ nie ma problemów z partnerami, którzy zostają w domach. Nie każda impreza firmowa jest imprezą dla pracowników i ich rodzin.

Kobiety i mężczyźni, którzy muszą zostawić najbliższych w domach, często walczą z różnego rodzaju nieporozumieniami na temat imprez pracowniczych.

Jeśli na imprezach nie ma alkoholu, to znacznie łatwiej różnego rodzaju nieporozumień, kłótni uniknąć.

Brak alkoholu to również znacznie większe bezpieczeństwo i szansa na to, że impreza firmowa przebiegnie w sposób spokojny.

Jest to bardzo ważne dla organizatorów, aby uniknąć niepotrzebnych i niemiłych niespodzianek.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Polacy na tle innych narodów UE należą do najbardziej nieufnych. A przecież to zaufanie jest fundamentem w procesie sprzedaży – bez niego nie będzie prawdziwej rozmowy o oczekiwaniach i wątpliwościach po stronie Klienta. Dziś w czasach dojmującej złożoności Klient nie jest w stanie wziąć pod uwagę wszystkich informacji do podjęcia decyzji zakupowej. W pewnym momencie dochodzi do punktu, w którym decyduje się zaufać sprzedawcy i jemu powierzyć kontrakt.

Dobrym rozwiązaniem  sytuacji niedoboru właściwych kandydatów jest  rekrutacja wewnętrzna. Proces w którym pracodawca oczekuje kandydatów już dawno zatrudnionych w danej firmie, którzy będą ze sobą rywalizować o to miejsce na kilka sposobów.

Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.

Jeśli pracujesz w jakiejkolwiek organizacji, ważne jest, abyś wiedział, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Czemu? Zmiany w pracy są obecną rutyną, występują stale we wszystkich dzisiejszych miejscach pracy. Niezależnie od tego, co robisz, oraz jak bardzo zaangażowany jesteś w swoją pracę, nie możesz powstrzymać wpływu zmian na ciebie i to, co robisz. Pamiętaj, że masz jednak kontrolę nad zmianami, a jest nią sposób, w jaki reagujesz na nie i w jaki sobie z nimi radzisz.

Za większość niepowodzeń w czasie wystąpień retorycznych zwykło się obwiniać tremę. Jest to sprawa czysto indywidualna, ponieważ każdy odczuwa ją inaczej. Lekka trema – podniecenie i niepewność co do reakcji rozmówców to objaw normalny i pożądany, ponieważ umożliwia koncentrację.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.