Gry scenariuszowe - nauka poprzez zabawę

Nie tylko dzieci uczą się poprzez zabawę, również dorosłym zdobywanie wiedzy w luźnej atmosferze przychodzi znacznie łatwiej. Kto się choć raz w życiu porządnie nie wynudził na firmowym szkoleniu niechaj pierwszy rzuci kamieniem.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Gry scenariuszowe - nauka poprzez zabawę


Gry scenariuszowe - nauka poprzez zabawę

Nie tylko dzieci uczą się poprzez zabawę, również dorosłym zdobywanie wiedzy w luźnej atmosferze przychodzi znacznie łatwiej. Kto się choć raz w życiu porządnie nie wynudził na firmowym szkoleniu niechaj pierwszy rzuci kamieniem. Trwający w nieskończoność wykład zawierający same techniczne pojęcia bez krzty urozmaicenia, to najkrótsza droga do zapadnięcia w sen, a nie do poszerzenia wiedzy czy zdobycia nowych umiejętności.

Na szczęście w dzisiejszych czasach powoli odchodzi się od tradycyjnych szkoleń realizowanych w formie wykładów. Ogromną popularnością cieszą się szkolenia outdoor, podczas których pracownicy mogą przyswajać nowe umiejętności na łonie natury. Ciekawym sposobem na to są gry scenariuszowe.

RPG w formie live

W dzieciństwie czy też w młodości wiele osób grało w komputerowe gry strategiczne. Ich fabuła oparta była na konkretnym scenariuszu opowiadającym jakąś historię. Obecnie, takie scenariusze rodem z gier strategicznych realizuje się podczas szkoleń zewnętrznych. Gry scenariuszowe to doskonały sposób na integrację pracowników. Team building opartu na szkoleniach outdorowych daje zaskakująco pozytywne rezultaty, Gry zespołowe wzmacniają integrację pracowników, lecz nie tylko - równie ważne jest zdobywanie nowych umiejętności.

Czego można nauczyć się na takim szkoleniu?

Podczas gier zespołowych, podobnie jak w pracy zespołowej najważniejsza jest wzajemna współpraca. Jeżeli każdy członek zespołu będzie wychodził z założenia, że pracuje wyłącznie na własny rachunek, to nie można nawet myśleć o tym, że odniosą grupowy sukces. Zespół powinien doskonale radzić sobie z podziałem obowiązków i wzajemnym monitorowaniem postępu prac.

Współpracownicy muszą mieć przy tym poczucie, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów mogą nawzajem na siebie liczyć. Tak zgrany zespół będzie pracował na najwyższych obrotach, przez co znacznie wzrośnie jego efektywność. A nie ma co ukrywać, że większa efektywność pracowników przekłada się bezpośrednio na wzrost wpływów w firmie.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić współczesne koncepcje podejścia do sprzedaży.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Model ścieżki do celu autorstwa R House’a i M. Evansa zakłada, że zadaniem lidera jest wspieranie lidera w osiąganiu ich celów oraz dbanie o to, by cele indywidualne i pracowników były zgodne z celami całej grupy lub organizacji.
Szanowni Państwo!
Od momentu, kiedy w latach osiemdziesiątych na Uniwersytecie Stanforda zaczęto pracować nad włączeniem idei Design Thinking do biznesu minęło ponad 30 lat. Dziś  Design Thinking wspiera organizacje w dynamicznym rozwoju, działając w obszarach: strategii, komunikacji, marketingu i HR.  Metodologia ta pomaga tworzyć innowacyjne rozwiązania, które dzięki zrozumieniu potrzeb docelowego odbiorcy, kreują unikalne doświadczenia. Jak powiedział Oren Harari: Elektryczne oświetlenie nie jest skutkiem ciągłego ulepszania świeczek.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.

Istnieje wielu pracodawców którzy oczekują od swoich pracowników pewnych umiejętności, bez wcześniejszego wyszkolenia ich. Często zniechęca to przyszłych kandydatów do rozpoczęcia pracy, lub sprawia że już zatrudnione osoby powoli rezygnują ze swojego stanowiska. Nie powinno się bowiem prosić pracownika o wykonanie jakiegoś zadania, bez wcześniejszego treningu lub kursu który wyjaśniłby mu jak takie zadanie wykonać.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.