Gry terenowe - idealna forma integracji pracowników

Wspólny wyjazd, a poprzez to integracja pracowników jest pierwszym, zasadniczym krokiem w formowaniu zgranego zespołu pracowniczego, który dzięki temu może odnieść znaczny sukces zawodowy. Każdy szef może zaproponować swoim pracownikom zarówno krótkie programy integracyjne jak i rozbudowane scenariusze na lądzie, wodzie czy w powietrzu. Wśród wielu z nich można wymienić ciekawe gry terenowe.

4 lutego 2019
zdjęcie - Gry terenowe - idealna forma integracji pracowników

Gry terenowe - idealna forma integracji pracowników

Wspólny wyjazd, a poprzez to integracja pracowników jest pierwszym, zasadniczym krokiem w formowaniu zgranego zespołu pracowniczego, który dzięki temu może odnieść znaczny sukces zawodowy. Każdy szef może zaproponować swoim pracownikom zarówno krótkie programy integracyjne jak i rozbudowane scenariusze na lądzie, wodzie czy w powietrzu. Wśród wielu z nich można wymienić ciekawe gry terenowe.

Wyjazdy pracownicze to doskonały czas na poznanie siebie, swoich możliwości oraz zintegrowanie się ze współpracownikami. Uczestnictwo pracowników w takich wyjazdach jest niezwykle istotne, gdyż tylko zgrany oraz idealnie rozumiejący się zespół może odnieść sukces na płaszczyźnie zawodowej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Integracja pracowników ma na celu zbudowanie i umocnienie pozytywnych relacji nie tylko między pracownikami, ale także na linii pracownik- szef. Jest ona przydatna w kreowaniu stosunków opartych na wzajemnej pomocy oraz wsparciu całego zespołu. Dobrze zorganizowana integracja to czas, podczas którego zespół może się lepiej poznać oraz pogłębić stosunki międzyludzkie.
Bez wątpienia każdy właściciel firmy marzy o zmotywowanym, pełnym dobrej energii oraz zadowolonym ze swojej pracy zespole. Otóż zmotywowany zespół pracuje wydajniej oraz doskonale radzi sobie w trudnych sytuacjach. Co więcej taki pracownik lubi swoją pracę i samoistnie generuje dobrą atmosferę w pracy.

Jakie są funkcje wyjazdu integrującego pracowników?

Wyjazdy pracownicze mają za zadanie spełniać wielorakie funkcje. Dzięki takim wyjazdom można nie tylko integrować pracowników, ale również wspomagać wdrożenie istotnych zmian w firmie. Ponadto podczas takiego spotkania szef może przekazać pracownikom pakiet istotnych informacji, z punktu widzenia przyszłości firmy. Coraz częściej integracja pracowników staje się świadomym oraz skutecznym narzędziem w procesie zarządzania pracownikami. Wyjazdy firmowe wpływają znacznie na poziom motywacji, zaangażowania pracowników oraz budują poczucie tożsamości pracownika z firmą.

Do głównych funkcji, jakie mogą spełniać firmowe wyjazdy należy funkcja integracyjna, czyli nawiązanie nowych relacji, przełamanie lodów oraz bliższe poznanie się nowych osób. Spotkania taki pełnią również funkcję motywacyjną. Otóż podczas wspólnej zabawy praz poprzez udział w różnorodnych zawodach pracownicy uczą się konkurować w oparciu o współpracę, by osiągać określone cele. Elementy te doskonale spajają zespoły oraz motywują je dobardziej owocnej współpracy. Inną funkcją wyjazdów jest funkcja finansowa.

Dobrze zgrany zespół lepiej się rozumie oraz łatwiej radzi sobie z problemami oraz sprawniej działa, co w znacznym stopniu przekłada się na dodatkowe zyski w firmie. Osoby uczestniczące w wyjazdach firmowych są również bardziej lojalni wobec szefa. Uczestnicy bogatych pod kątem atrakcji wyjazdów integrujących zespół po ich zakończeniu odczuwają wdzięczność za pozytywne emocje jakie to dostarczył im pracodawca.

Integracja pracowników pełni również funkcję edukacyjną. Podczas wyjazdów uczestnicy znajdują się na neutralnym terenie, więc mogą pozwolić sobie na więcej luzu, a w związku z tym nauka staje się o wiele bardziej przyjemna, niż w warunkach firmowych. Niezwykle istotna jest również funkcja rozrywkowa. Otóż wspólna zabawa jednoczy ludzi, rozładowuje stres nagromadzony w pracy i pozwala odpocząć umysłowo. Każda osoba pracująca zawodowo potrzebuje czasem czasu, aby wrzucić na luz oraz pozwolić sobie na chwilę szaleństwa. Warto zatem zabierać pracowników na wyjazdy firmowe, ku korzyścią firmy oraz uciesze pracowników.

Gry terenowe – idealna forma rozrywki podczas wyjazdów

Każdy wyjazd firmowy posiada określoną agendę programową. Niezwykle ciekawym elementem programu są często bardzo interesujące gry terenowe. Istnieje niezliczona ilość atrakcji ruchowych na świeżym powietrzu. Jedną z nich jest wyprawa samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych uroczych zakątków w naszym kraju. Uczestnicy takiej zabawy z wielką radością poruszają się po mokradłach, wzniesieniach, wydmach czy bagnach. Inną niezwykle ciekawą formą rozrywki jest paintball, czyli wojna na kulki wypełnione żelatyną. Jest to zabawa pełna adrenaliny w której biorą udział zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jest to doskonały sposób na czynne spędzenie wolnego czasu wolnego oraz świetna możliwość integracji i budowania zespołu.

Niezwykle imponującą formą rozrywki na powietrzu są również spływy kajakowe oraz górskie kuligi po uroczych terenach. Dodatkową atrakcją podczas jazdy saniami ciągnionymi przez konie jest wspólny śpiew i gra na harmonii czy gitarze. Z kolei przy wspólnym ognisku wszyscy uczestnicy zabawy mogą napić się grzanego wina oraz pożywić się pieczonymi ziemniaki, bigosem czy pieczonym mięsem.

Wyjazd firmowy to doskonały pomysł, aby zjednoczyć wszystkich pracowników.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Codzienność zawodowa generuje wiele wyzwań. Dzięki nim nasza praca jest ciekawa, kreatywna i kształtuje rozwój, nie tylko zawodowy, ale i osobisty. Aby podpisać się pod powyższymi stwierdzeniami, wyzwania powinny być zrównoważone z chęcią ich stałego podejmowania. Co zatem może spowodować, że będziemy otwarci na to co nowe, niewiadome lub trudne i dotychczas nierozwiązane?

Handlowcy twierdzą codziennie, że są bardzo zajęci. Piszą wiele ofert, umawiają telefonicznie spotkania, jeżdżą do niezliczonej liczby klientów, a od tygodni wyniki sprzedażowe są niewystarczające.

Szanowni Państwo!
Szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta to jeden z najczęściej wybieranych tematów przez instytucje reprezentujące administrację publiczną. Z jakiego powodu tak się dzieje?
Jedną z kluczowych przyczyn jest wzrost świadomości wagi zagadnienia w całej Polsce – wydaje się, że nie tylko biznes, lecz także polskie organizacje publiczne i non profitowe coraz mocniej doceniają niematerialny aspekt kontaktu ze swoimi klientami. Nie sposób dziwić się takiemu podejściu – jakość relacji ma dziś kluczowe znaczenie dla całokształtu prowadzonej działalności.
Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Wiele ludzi może kojarzyć zespół wirtualny z zespołem nierzeczywistym, złożonym z awatarów. Jednak zespół wirtualny jest jak najbardziej rzeczywisty, składa się z rzeczywistych ludzi, którzy wykonują realną pracę.

ADKAR  to nazwa metody zarządzania zmianą, która opisuje 5 kroków, które są niezbędne do wprowadzania nowych rozwiązań w organizacji.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.