Impreza firmowa w stylu PRL

Moda na PRL nieustająco trzyma się mocno. Dowodem jest nie tylko nieustające powodzenie wytykających absurdy tego okresu w dziejach Polski filmów Stanisława Barei, ale także nowe produkcje filmowe, których akcja rozgrywa się w tamtych czasach, cieszących się dużą popularnością wśród widzów, jak „Bogowie” czy „Sztuka kochania”.

18 grudnia 2018
zdjęcie - Impreza firmowa w stylu PRL

Impreza firmowa w stylu PRL

Moda na PRL nieustająco trzyma się mocno. Dowodem jest nie tylko nieustające powodzenie wytykających absurdy tego okresu w dziejach Polski filmów Stanisława Barei, ale także nowe produkcje filmowe, których akcja rozgrywa się w tamtych czasach, cieszących się dużą popularnością wśród widzów, jak „Bogowie” czy „Sztuka kochania”.

Udanym sposobem na wykorzystanie tej mody jest organizacja imprezy firmowej według scenariusza przywołującego w pełni klimat tamtych czasów, już nie w formie lękowej, ale dobrej zabawy z nutką sentymentów.

Przy wszystkich swoich wadach, PRL miał jednak elementy, które potrafią dzisiaj rozczulić sporą liczbę osób. Znakomicie miała się w jego czasach polska muzyka, żeby przywołać polski big-beat, czy takich wykonawców jak Skaldowie i Czesław Niemen.

Trudne warunki życia wymuszały pomysłowość, jeśli chodzi o przygotowanie jakiegokolwiek spotkania z przyjaciółmi, który jednak według wrażeń niektórych odbywały się dużo częściej niż w dzisiejszych czasach, kiedy kontakt z drugim człowiekiem zastępuje w dużym stopniu technologia.

Impreza firmowa utrzymana w stylu PRL to nie tylko muzyka i stroje nawiązujące do tamtej epoki, ale także przywołanie chwil, kiedy wszyscy mieli chyba nieco więcej czasu i nie tak wiele bodźców atakujących ich z wielu stron.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :


Decydując się na imprezę w stylu PRL, możemy wybrać z oferty firm eventowych specjalizujących się w przywołaniu klimatu tamtych czasów. Moda na PRL spowodowała bowiem wysyp atrakcji wykorzystujących ten sentyment, chociażby w Krakowie, gdzie można ruszyć śladem tamtych czasów w specjalnie przygotowanych wycieczkach po Nowej Hucie odbywanych najczęściej najbardziej adekwatnych pojazdem do klimatu PRL, czyli maluchem, ewentualnie syrenką.

Do wyboru mamy także typowe pikniki firmowe z muzyką z tamtych czasów i możliwością udostępnienia pracownikom strojów z epoki. Już samo przebranie się w ubrania rodem ze zdjęć rodziców dzisiejszych pracowników, znakomicie rozluźni atmosferę i pozwoli na zabawę swoim wizerunkiem wychodzących z codziennego służbowego mundurka.

Niezbędnym dodatkiem do wykreowania atmosfery tamtych czasów będzie wystrój namiotu lub sali, w której odbywa się zabawa, dokonany przy pomocy baloników, serpentyn, wiatraczków czy kogucików z jarmarków – im bardziej przaśnych, tym lepiej przywołujących klimat czasów, w których brakowało wszystkiego, a słowo design znali tylko nieliczni.

Warto także zadbać o menu – tym razem nie w stylu kuchni fusion, ale przekąskach rodem z PRL – z jajkami na twardo, kiełbasą, ogórkami kiszonymi i śledziami na czele – a zabawę i dobry nastrój pracowników mamy zagwarantowane.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Model kultury jako góry lodowej pokazuje, że każda kultura dzieli się na elementy świadome i nieświadome. Warto o tym pamiętać, zarządzając wielonarodowym zespołem.

Trójkąt kompetencji to narzędzie, który w przejrzysty sposób obrazuje, jakie elementy składają się na kompetencje zawodowe. To są trzy czynniki: wiedza, umiejętności i motywacja.

Sprzedaż narracyjna bazuje głównie na wiedzy z zakresu neurolingwistyki, inteligencji emocjonalnej, psychologii komunikacji. Sprzedawca opiera się w kontakcie z klientem na odpowiednio skonstruowanej historii, która ma na celu zafascynować kupującego na tyle, że cena, nawet wyższa w porównaniu z innymi na rynku, przestanie mieć znaczenie. 

Jeśli pracujesz w jakiejkolwiek organizacji, ważne jest, abyś wiedział, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Czemu? Zmiany w pracy są obecną rutyną, występują stale we wszystkich dzisiejszych miejscach pracy. Niezależnie od tego, co robisz, oraz jak bardzo zaangażowany jesteś w swoją pracę, nie możesz powstrzymać wpływu zmian na ciebie i to, co robisz. Pamiętaj, że masz jednak kontrolę nad zmianami, a jest nią sposób, w jaki reagujesz na nie i w jaki sobie z nimi radzisz.

Team building to proces przekształcania grupy indywidualnych pracowników w spójny zespół. Zespół to grupa osób zorganizowanych w celu współdziałania w dążeniu do zaspokojenia potrzeb swoich klientów poprzez osiągnięcie ich celów i zamiarów.

 
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.