Jak dobrze zorganizować imprezę taneczną?

Organizacja imprezy firmowej zawsze stanowi niemałe wyzwanie dla właścicieli firm. Najczęstszymi problemami, z którymi borykają się przedsiębiorcy jest brak pomysłów na ciekawe atrakcje oraz zbyt wysoki koszt takiej imprezy. Jak sobie powinniśmy radzić w tego typu sytuacjach?

21 grudnia 2018
zdjęcie - Jak dobrze zorganizować imprezę taneczną?

Jak dobrze zorganizować imprezę taneczną?

Organizacja imprezy firmowej zawsze stanowi niemałe wyzwanie dla właścicieli firm. Najczęstszymi problemami, z którymi borykają się przedsiębiorcy jest brak pomysłów na ciekawe atrakcje oraz zbyt wysoki koszt takiej imprezy. Jak sobie powinniśmy radzić w tego typu sytuacjach?

W tego rodzaju sytuacjach jednym z najprostszych rozwiązań będzie organizacja imprezy tanecznej. Na takie imprezy firmowe należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ jest wiele rzeczy, które mogą sprawiać, że zabawa dla naszych pracowników będzie niekomfortowa, a czasami wręcz nieprzyjemna.

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać w przypadku tego typu imprezy, jest odpowiednia muzyka. Ludzie na całym świecie mają najróżniejsze gusta muzyczne – dotyczy to także naszych pracowników.

Aby sprawić, żeby wszyscy goście bawili się wyśmienicie (a przynajmniej większość), warto zatrudnić DJ-a lub zespół muzyczny. Ten pierwszy sprawdzi się lepiej w przypadku młodszych pracowników, drugi będzie odpowiedni dla nieco starszych członków zespołu.

Dodatkowo pracę zespołu muzycznego może wspomagać wodzirej, który poprowadzi kreatywne zabawy oraz nie pozwoli gościom się nudzić. W niektórych przypadkach DJ może również pełnić rolę wodzireja – jednak tutaj musimy pytać konkretną osobę, czy świadczy tego typu usługi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Kolejną rzeczą są wspomniane wcześniej zabawy. Tutaj warto wiedzieć, że imprezy firmowe zwykle oznaczają również obecność najwyżej postawionych osób w naszej firmie, których to duża część pracowników darzy głębokim szacunkiem.

Z tego powodu też takie osoby nie powinny być zmuszane do zabaw. Najlepiej, aby osoba prowadząca imprezę wybierała jedynie ochotników. Jeśli tych brakuje – może warto przemyśleć, czy zaproponowane przez nas zabawy nie okazały się niedopasowane.

Dużo osób obawia się właśnie różnych zabaw na kilka dni przez planowaną imprezą. Wszystkie te aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy, aby nasz impreza była możliwie najbardziej udana.

Bardzo kontrowersyjną kwestią jest również odpowiedni wybór alkoholu, który pojawi się na stołach podczas imprezy.

Tutaj wszystko zależy od tego, jakich gości spodziewamy się na naszej imprezie. Pracownicy etatowi będą bardzo chętnie bawić się przy alkoholach mocniejszych, jednak bardzo ważne osobistości z naszej firmy mogą obecność bardzo mocnych trunków odczytać jako obrazę oraz brak kultury.

Zatem alkoholem, który możemy bez obaw zaserwować naszym gościom, a przy tym nikogo nie urazić, będzie dobre jakościowo wino.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

W jaki sposób rozmawiać ze współpracownikami? Co zrobić, by czuli się swobodnie i jasno komunikowali o swoich problemach?

Zarządzanie zespołem zdalnym jest dla menadżera prawdziwym stress testem. Przyjdzie mu przeprowadzić wiele trudnych rozmów i rozwiązać wiele trudnych zawodowych sytuacji. W jaki sposób powinien to robić?

Psychologowie społeczni wyróżnili trzy strefy mentalne, między którymi przemieszcza się człowiek w trakcie swojego życia. Są to strefy: komfortu, rozwoju i paniki. W której strefie najlepiej przebywać, kiedy wykonuje się zawodowe obowiązki?

EB (ang. budowanie wizerunku pracodawcy) – działania firmy mające na celu stworzenie korzystnego środowiska pracy, tak aby wybór obecnych i potencjalnych pracowników był świadomy i wynikał z przekonania o możliwości rozwoju kariery.

Odchodząc na emeryturę w 2015 roku, wieloletni prezes Cisco – John Chambers, na jednej z branżowych konferencji, powiedział: „40% firm, których przedstawiciele są w tej sali, niestety przestanie istnieć w ciągu następnych 10 lat. Pozostałe spróbują działać cyfrowo, ale sukces osiągnie tylko 30% z nich”, następnie dodał: „Powinniście się spocić ze strachu”.

 
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.