Imprezy team-buildingowe

"Team building" - oznacza to w języku angielskim "budowanie zespołu". Można więc łatwo domyślić się, jaki jest cel organizowania teambuildingowych imprez. Takie zajęcia pomagają w integracji członków zespołu, pomagają pozbyć się formalnej atmosfery panującej w grupie i nauczyć ludzi współpracować ze sobą.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Imprezy team-buildingowe

Imprezy team-buildingowe

"Teambuilding" - oznacza to w języku angielskim "budowanie zespołu". Można więc łatwo domyślić się, jaki jest cel organizowania teambuildingowych imprez. Takie zajęcia pomagają w integracji członków zespołu, pomagają pozbyć się formalnej atmosfery panującej w grupie i nauczyć ludzi współpracować ze sobą.

Podczas szkolenia integracyjnego członkowie grupy poznają swoje słabe i mocne strony, a lider zespołu zauważa, kto najlepiej sprawdza się w jakim typie zadań i pracy. Dzięki temu później znacznie łatwiej jest podzielić zadania pomiędzy członków grupy - wiadomo, kto najlepiej wykona daną rzecz, a kto może z jakimś zadaniem nie poradzić sobie najlepiej.

Wspólne pokonywanie przeszkód, rozwiązywanie problemów i stawianie czoła trudnościom integruje zespół, dodaje mu motywacji i sprawia, że pracownicy uczą się, jak pracować w danym zespole. Jest to szczególnie ważne w przypadku zespołów nowych, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia w pracy w takim składzie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Każda grupa ma bowiem swoją określoną dynamikę pracy, sposób podziału zadań i panujące w tej grupie zasady.

Imprezy integrujące zespół to także sposób na rozwiązywanie panujących w grupie konfliktów pomiędzy pracownikami, a także na pozbycie się nerwowej, stresującej atmosfery. Podczas nieformalnej zabawy konflikty przestają być aż tak istotne, a stres znika - nie ma czym stresować się podczas wykonywania zadań, których złe wykonanie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.

To także sposób na podniesienie poziomu motywacji wśród pracowników i zwiększenie ich chęci do pracy. W ten sposób działa rywalizacja - rywalizując ze sobą, poszczególne zespoły zyskują wiele motywacji wręcz nieświadomie.

Coraz więcej firm inwestuje w teambuilding. Efekty takiego wyjazdu często są zauważalne niemalże natychmiast - pracownicy zaczynają wykonywać swoje zadania znacznie bardziej sprawnie, a firma generuje większe zyski.

Kilkudniowy wyjazd to także w pewien sposób doskonały relaks - choć imprezy teambuildingowe służą ściśle określonym celom, to również czas na wypoczynek i chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków.

Chwilowa przerwa w pracy bardzo dobrze wpływa na pracowników - wcześniej zmęczeni, przepracowani i przytłoczeni odzyskują dawną motywację i chęć do coraz lepszego wykonywania swoich działań. Nierzadko konsekwencją takiego wyjazdu jest odkrycie nowych talentów.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Usiądźmy wygodnie w fotelu, popatrzmy w niebo za oknem i zobaczmy dział HR za pięć lat. Jakimi metodami będzie pracował, przed jakimi wyzwaniami  stanie, czego organizacja będzie od niego oczekiwać?  Nowe pokolenia niosą ze sobą zmiany. Zapraszamy na intelektualną wyprawę po metody, które pomogą działom HR zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawiają przed nami nowe pokolenia  pracowników – pokolenie Y, a w niedługim czasie pokolenie Z.
Mówca tak powinien skonstruować przemówienie, by wyczerpać temat, ale nie wyczerpać słuchaczy
Ranking Gazety Finansowej pomaga HR’owcom wybierać spomiędzy 17 000 zarejestrowanych firm szkoleniowych. Ranking Gazety Finansowej wskazuje czołówkę firm szkoleniowych pod kątem generowanych obrotów, liczby klientów czy zakresu realizowanych szkoleń. Dla wielu firm ranking jest źródłem wiedzy pozwalającej poszerzyć grono firm współpracujących w obszarze szkoleniowym. (Gazeta Finansowa nr 42, 16-22.10.2015 r.)

Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.

Za większość niepowodzeń w czasie wystąpień retorycznych zwykło się obwiniać tremę. Jest to sprawa czysto indywidualna, ponieważ każdy odczuwa ją inaczej. Lekka trema – podniecenie i niepewność co do reakcji rozmówców to objaw normalny i pożądany, ponieważ umożliwia koncentrację.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.