Improwizacja sposobem na udaną imprezę firmową

Nawet specjalnie organizowane aktywności fizyczne i wyjazdy integracyjne powtarzane zbyt często w tej samej formule potrafią zmęczyć i pracowników, i kadrę zarządzająca.

zdjęcie - (the_title())

Improwizacja sposobem na udaną imprezę firmową

Nawet specjalnie organizowane aktywności fizyczne i wyjazdy firmowe powtarzane zbyt często w tej samej formule potrafią zmęczyć i pracowników, i kadrę zarządzająca.

Ponieważ nie ma czegoś równie smutnego, jak nieudana impreza dla firmy, warto myśląc nad kolejną jej odsłoną, sprawdzić jakie możliwości daje skorzystanie z umiejętności licznie wyrastających w Polsce grup teatru improwizowanego, prowadzących także outdoory dla firm, pomagające w działaniach z zakresu teambuildingu, rozwijającej wyobraźnie i kreatywność pracowników i przede wszystkim dające niesamowitą porcję zabawy.

Nowoczesna improwizacja teatralna to dziecko Stanów Zjednoczonych, gdzie tę formę sztuki grania bez istniejącego wcześniej scenariusza rozwijali tacy twórcy, jak Viola Spolin, a także Wielkiej Brytanii, gdzie z kolei zmagał się z jej materią Keith Jonhstone.

Na czym polega?

Przede wszystkim na umiejętności budowania materii występu z dialogu i interakcji między uczestnikami improwizacji. Jej nieprzewidywalność na ogół powoduje zmierzanie na bieżąco tworzonego scenariusza w stronę komediową, co powoduje, że występy teatrów improwizowanych kończą się najczęściej szaloną rozrywką zgromadzonych widzów. Interakcja z nimi jest istotną częścią tworzonego scenariusza – to widzowie bowiem podpowiadają występującym aktorom słowa – klucze czy zmiany nastroju sceny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

W Polsce teatr improwizowany zdobył szybką popularność dzięki takim grupom, jak działający w Warszawie Klancyk! czy grupa AD Hoc z Krakowa. Poza występami na scenach teatrów w całej Polsce czy założeniem wręcz własnego klubu, jak stało się to w przypadku Klancyka!

Teatry improwizowane oferują także możliwość stworzenia specjalnie dla firm szkoleń z improwizacji, które w idealny sposób nadają się do kształtowania narzędzi komunikacyjnych będących jedną z kluczowych umiejętności we współczesnym biznesie.

Czego można spodziewać się organizujac imprezy z teatrem improwizacji?

Przede wszystkim szalonej zabawy i dzikich wybuchów śmiechu, ale też miękkiego szkolenia z kształtowania kreatywności i pomysłowości, lepszego zintegrowania zespołu – wszak nic tak dobrze nie łączy ludzi, jak możliwość wspólnego pośmiania się, umiejętności podejmowania błyskawicznych decyzji i szybkiego reagowania na dynamicznie zmieniające się scenki w kolejnych rozgrywkach improwizowanych i wreszcie - większej uważności na klienta – to od interakcji z pozostałymi członkami zespołu biorącego udział w tego typu szkoleniu zależy udane rozwinięcie scenariusza i dobra zabawa uczestników oraz obserwatorów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.