Integracja na kręgielni

Spotkania integracyjne wbrew pozorom nie są wcale lubiane przez wszystkich, a wynika to głównie z tego, że często są one organizowane w zły sposób. Okazuje się jednak, że nie muszą one być nudne i schematyczne, bowiem możliwości jest naprawdę dużo. Jednym z pomysłów jest wyjście do kręgielni.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Integracja na kręgielni

Integracja na kręgielni

Spotkania integracyjne wbrew pozorom nie są wcale lubiane przez wszystkich, a wynika to głównie z tego, że często są one organizowane w zły sposób. Okazuje się jednak, że nie muszą one być nudne i schematyczne, bowiem możliwości jest naprawdę dużo. Jednym z pomysłów jest wyjście do kręgielni.

Kręgle kojarzą się nam pewnie przede wszystkim z dzieciństwem, kiedy to wspólnie z rodzeństwem lub kuzynostwem grało się w plastikową wersję tej gry. Obecnie najpopularniejszy jest bowling, w który można pograć w kręgielniach, zwanych także bowling clubami.

Coraz więcej osób decyduje się własnie na tę formę rozrywki. W takich klubach organizuje się urodziny, wieczory panieńskie itp. Jest to także doskonałe miejsce na spotkanie integracyjne, bowiem gra pozwala przełamać lody, pozbyć się dystansu, uprzedzeń itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Z kolei rywalizacja pozwala rozładować emocje. Bowling to także sporo okazji do śmiechu, gdyż wbrew pozorom wcale nie tak łatwo stać się dobrym graczem.

Organizując takie spotkanie należy pamiętać o tym, aby zarezerwować wcześniej tory, bowiem chętnych jest sporo, zwłaszcza w weekend oraz godzinach wieczornych. Warto wiedzieć, że dla grup często są zniżki, a oprócz tego gra jest tańsza we wczesnych godzinach i dniach powszednich.

Jeden tor powinien być do dyspozycji maksymalnie 6-7 osób i najlepiej wykupić więcej czasu niż tylko godzinę.

Kluby często oferują zniżkę przy wykupieniu większej liczby godzin, może zatem okazać się to bardzo opłacalne. Istotne jest również to, że na kręgielniach funkcjonują także punkty gastronomiczne i można zamówić tam jakiś posiłek, a nawet zorganizować np. kolację.

Zazwyczaj istnieje również możliwość zakupienia alkoholu. Oprócz tego wieczorami często organizowane jest tam np. karaoke, co może znacznie ubarwić takie spotkanie integracyjne.

Zanim zorganizuje się wyjście na kręgielnię, warto poznać zasady tej gry i zaznajomić z nimi wszystkie osoby, które wybierają się na to spotkanie. Otóż w grze w bowling dziesięć pinów, czyli kręgli ustawionych jest w kształt trójkąta.

Gra składa się z dziesięciu kolejek, a każda kolejka to po dwa rzuty dla gracza. Jeśli chce się strącić wszystkie kręgle podczas jednego rzutu należy celować pomiędzy pierwszy a trzeci kręgiel.

Za strącenie dziesięciu pinów gracz otrzymuje bonusy w postaci pomnożenia wyniku z rzutów lub rzutu w następnej kolejce.

Naprawdę warto pomyśleć o właśnie takim sposobie na zorganizowanie spotkania integracyjnego. Na pewno dostarczy ono wiele emocji wszystkim uczestnikom, a zabawa będzie niezapomniana.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

W latach 60’, psycholog społeczny Douglas McGregor opracował dwie kontrastujące ze sobą teorie, na podstawie których wyjaśnił, jak założenia menedżerów na temat źródeł motywacji pracowników wpływają na ich styl zarządzania. Nazwał je Teoria X i Teoria Y. Są one ważne i aktualne po dzień dzisiejszy


Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.

Menedżerowie na poziomie deklaracji twierdzą, że kreatywność i innowacyjność to podstawowe czynniki niezbędne do dynamicznego rozwoju każdego biznesu. Niestety nie przekładają teorii na praktykę. Pracownicy naciskani i pośpieszani przez kadrę kierowniczą nie mają czasu na pracę koncepcyjną i szukanie twórczych rozwiązań.

Szanowni Państwo!
W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić współczesne koncepcje podejścia do sprzedaży.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Leader-member Exchange theory (znana jako teoria LMX) to oparte na relacjach międzyludzkich podejście do przywództwa, które skupia się na dwukierunkowej (diadycznej) relacji między przywódcami i podwładnymi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.