Integracja na wesoło!

Każdy pracodawca chce, aby podległy mu zespól czy też zespoły pracowały sprawnie i wydajnie. Jednak wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Bowiem aby osiągnąć taki efekt należy nie tylko dobrać odpowiedni zespół i przydzielić stosowane zadania oraz dobrze zorganizować pracę, lecz także zadbać o to, aby ludzie się poznali. Jak to można zrobić?

20 grudnia 2018
zdjęcie - Integracja na wesoło!

Integracja na wesoło!

Każdy pracodawca chce, aby podległy mu zespól czy też zespoły pracowały sprawnie i wydajnie. Jednak wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Bowiem aby osiągnąć taki efekt należy nie tylko dobrać odpowiedni zespół i przydzielić stosowane zadania oraz dobrze zorganizować pracę, lecz także zadbać o to, aby ludzie się poznali.

Jak to można zrobić?

Świetnym sposobem jest tutaj organizacja imprezy integrującej zespół albo motywacyjnej. Wiele osób powie zapewne, że jest to całkowicie zbędny wydatek i że przecież pracownicy będą musieli się i tak poznać. Jednak jest to z gruntu błędne założenie.

Przede wszystkim bawiąc się, ludzie poznają się znacznie szybciej. Są bardziej otwarci, poruszają różne tematy, których normalnie w biurze nie wypada poruszyć.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Warto także zaznaczyć, że dzisiaj impreza firmowa może przyjąć naprawdę różne oblicza. Zazwyczaj bowiem, kiedy pada hasło "impreza" to od razu myślimy o sali, tańcu, alkoholu.

Dzisiaj jednakże nadszedł nowy wymiar imprezy. Jaki?

Otóż na rynku znajdziemy dzisiaj wiele firm, które specjalizują się w tworzeniu przeróżnych imprez dla firm. Wśród nich są oczywiście także i imprezy polegające na integracji - wiele przedsiębiorców staje dzisiaj bowiem przed wyzwaniem stworzenia na cito zgranego zespołu.

Warto jednak orientować się mniej więcej, jak też może wyglądać taka impreza.

Oczywiście zatem może ona przyjąć pozory dość tradycyjnej imprezy. Dlaczego pozory? Otóż na pewno będzie na takiej imprezie obecny ktoś, kogo zadaniem będzie szeroko pojęta integracja osób.

Tutaj zapewne będzie jakiś temat przewodni imprezy, będą ciekawe gry i zabawy albo rekwizyty. To jednak nie wszystko. Impreza integrująca zespół może być także nieco bardziej ekstremalnym przeżyciem. Jak?

Otóż wiadomo, że ludzie świetnie się integrują i poznają swoje mocne oraz złe strony w momencie, w którym muszą stanąć przed jakimś zadaniem.

Często zatem firmy organizują imprezy gdzieś w terenie zawierające elementy survivalu.

Jeszcze innym rodzajem imprez firmowych są te, które wykorzystują naturalną ciekawość każdego z nas.

Są to na pewno różne gry miejskie, gry typu escape room i podobne aktywności, w których to uczestnicy muszą połączyć swoje siły, by osiągnąć cel.

Jak zatem widać - rodzajów imprez firmowych jest bardzo wiele. Ze względu na korzyści warto bez wątpienia w nie zainwestować.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Handlowcy sprzedają ciągle te same produkty tym samym Klientom. Nie wychodzą poza utarty przez lata schemat. Uważają, że dany Klient nie zainteresuje się nowszym, lepszym modelem, ani nie dokupi dodatkowych opcji

Marketing jako filozofia i praktyka zarządzania pojawił się stosunkowo niedawno. W Europie i USA do lat 30. ubiegłego stulecia, natomiast w Polsce do końca PRL-u dominowała filozofia nastawienia na produkcję.

„Suchą stopą” po wyzwaniach w zespole. Jak wykorzystać proces Action Learning do generowania przełomowych rozwiązań, rozwiązywania problemów i wzmacniania współpracy?

Team building to proces przekształcania grupy indywidualnych pracowników w spójny zespół. Zespół to grupa osób zorganizowanych w celu współdziałania w dążeniu do zaspokojenia potrzeb swoich klientów poprzez osiągnięcie ich celów i zamiarów.

 
Model ścieżki do celu autorstwa R House’a i M. Evansa zakłada, że zadaniem lidera jest wspieranie lidera w osiąganiu ich celów oraz dbanie o to, by cele indywidualne i pracowników były zgodne z celami całej grupy lub organizacji.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.