Integracja w terenie – o co w tym chodzi?

Maruderzy mogą się zastanawiać po co inwestować tak dużo środków w integrację pracowników? Czy nie lepiej starym, dobrym sposobem po prostu wymagać tego, aby założony plan został wykonany bez żadnych opóźnień?

7 czerwca 2019
zdjęcie - Integracja w terenie – o co w tym chodzi?

Integracja w terenie - o co w tym chodzi?

Maruderzy mogą się zastanawiać po co inwestować tak dużo środków w integrację pracowników? Czy nie lepiej starym, dobrym sposobem po prostu wymagać tego, aby założony plan został wykonany bez żadnych opóźnień?

Otóż, jeżeli metoda bata przynosiłaby spodziewane rezultaty, to z pewnością byłaby stosowana do dzisiaj. Jeszcze w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w naszych realiach mało komu śniło się aby wdrażać specjalistyczne programy integrowania pracowników.

Pionierami w tym względzie były zachodnie korporacje kiełkujące na polskim rynku, który ledwo co zachłysnął się wolnością gospodarczą. Jak się szybko okazało strategia ta przynosi korzyści i to w bardzo krótkim czasie - zgrany zespół pracuje bardziej efektywnie, a poszczególni jego członkowie motywują się nawzajem do jeszcze większego zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Wyjazdy integracyjne vs team building

Należy rozróżnić dwa pojęcia, a mianowicie wyjazdy integracyjne i team building. Wyjazdy integracyjne, które jako pierwsze podbiły serca polskich pracowników są potrzebne, jednak mają charakter stricte towarzyski, podczas gdy profesjonalny team building to coś znacznie więcej. Jest to sprytne połączenia relaksu, kreatywnego spędzania wolnego czasu w miłej atmosferze ze zdobywaniem wiedzy przydatnej podczas pracy zespołowej. Formy zdobywania tych umiejętności mogą być przeróżne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Ciekawe propozycje na wyjazdy firmowe

Wachlarz propozycji jeżeli chodzi o firmowe wyjazdy szkoleniowe jest obecnie bardzo szeroki. Są to chociażby gry scenariuszowe, warsztaty kulinarne czy zabawy grupowe (np. paintball). Z pozoru chodzi o dobrą zabawę - i to prawda, jednak taki wyjazd ma niezmiernie cenną wartość dodaną. Profesjonalni trenerzy w luźnej atmosferze przeprowadzają szkolenia z takich zagadnień jak trening asertywności, umiejętność budowania wypowiedzi czy ćwiczenia negocjacyjne. Umiejętności miękkie tego rodzaju przydają się w codziennej pracy i korzystnie wpływają na wydajność pracy zespołowej, niezależnie od tego czy dany zespół liczy kilka czy kilkanaście osób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.