Integracja w terenie – o co w tym chodzi?

Maruderzy mogą się zastanawiać po co inwestować tak dużo środków w integrację pracowników? Czy nie lepiej starym, dobrym sposobem po prostu wymagać tego, aby założony plan został wykonany bez żadnych opóźnień?

zdjęcie - (the_title())


Integracja w terenie - o co w tym chodzi?

Maruderzy mogą się zastanawiać po co inwestować tak dużo środków w integrację pracowników? Czy nie lepiej starym, dobrym sposobem po prostu wymagać tego, aby założony plan został wykonany bez żadnych opóźnień?

Otóż, jeżeli metoda bata przynosiłaby spodziewane rezultaty, to z pewnością byłaby stosowana do dzisiaj. Jeszcze w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w naszych realiach mało komu śniło się aby wdrażać specjalistyczne programy integrowania pracowników.

Pionierami w tym względzie były zachodnie korporacje kiełkujące na polskim rynku, który ledwo co zachłysnął się wolnością gospodarczą. Jak się szybko okazało strategia ta przynosi korzyści i to w bardzo krótkim czasie - zgrany zespół pracuje bardziej efektywnie, a poszczególni jego członkowie motywują się nawzajem do jeszcze większego zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Wyjazdy integracyjne vs team building

Należy rozróżnić dwa pojęcia, a mianowicie wyjazdy integracyjne i team building. Wyjazdy integracyjne, które jako pierwsze podbiły serca polskich pracowników są potrzebne, jednak mają charakter stricte towarzyski, podczas gdy profesjonalny team building to coś znacznie więcej. Jest to sprytne połączenia relaksu, kreatywnego spędzania wolnego czasu w miłej atmosferze ze zdobywaniem wiedzy przydatnej podczas pracy zespołowej. Formy zdobywania tych umiejętności mogą być przeróżne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!Ciekawe propozycje na wyjazdy firmowe

Wachlarz propozycji jeżeli chodzi o firmowe wyjazdy szkoleniowe jest obecnie bardzo szeroki. Są to chociażby gry scenariuszowe, warsztaty kulinarne czy zabawy grupowe (np. paintball). Z pozoru chodzi o dobrą zabawę - i to prawda, jednak taki wyjazd ma niezmiernie cenną wartość dodaną. Profesjonalni trenerzy w luźnej atmosferze przeprowadzają szkolenia z takich zagadnień jak trening asertywności, umiejętność budowania wypowiedzi czy ćwiczenia negocjacyjne. Umiejętności miękkie tego rodzaju przydają się w codziennej pracy i korzystnie wpływają na wydajność pracy zespołowej, niezależnie od tego czy dany zespół liczy kilka czy kilkanaście osób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.