W jaki sposób dopasować gry integracyjne?

W naszej firmie mogą znajdować się osoby w różnym wieku. Na ten aspekt powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy planujemy zorganizować imprezę firmową. To, co dla młodych pracowników będzie wydawać się atrakcyjne, starsi i bardziej doświadczeni pracownicy mogą przyjąć ze znacznie mniejszym entuzjazmem. Na jakich polach należy zwrócić szczególną uwagę na ten problem?

20 grudnia 2018
zdjęcie - W jaki sposób dopasować gry integracyjne?

W jaki sposób dopasować gry integracyjne?

W naszej firmie mogą znajdować się osoby w różnym wieku. Na ten aspekt powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy planujemy zorganizować imprezę dla pracowników. To, co dla młodych pracowników będzie wydawać się atrakcyjne, starsi i bardziej doświadczeni pracownicy mogą przyjąć ze znacznie mniejszym entuzjazmem. Na jakich polach należy zwrócić szczególną uwagę na ten problem?

Imprezy taneczne

Nie ulega wątpliwości, że niemal każdy z nas lubi potańczyć w rytm swojej ulubionej muzyki, a szampańska zabawa do białego rana nie jest również nikomu obca.

Jednak tutaj powinniśmy wystrzegać się generalizowania naszych pracowników w jak największym stopniu. Młodzi ludzie chętnie pobawią się w gronie współpracowników, jednak miejscem najbardziej dla nich odpowiednim będzie raczej klub.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

To tutaj będą czuli się najlepiej, ponieważ jest to miejsce, gdzie oni sami często przebywają jako prywatne osoby. Ponadto w klubach obecna jest również największa grupa ich rówieśników.

Dla bardziej dojrzałych pracowników najlepszą formą zabawy eventowej będzie organizacja przyjęcia towarzyskiego, na której zaserwujemy gościom wyśmienitą kawę i domowe ciasto.

Mamy wtedy gwarancję, że starsza grupa pracowników na spotkaniu integracyjnym będzie czuła się komfortowo i faktycznie zacznie się integrować. Trzecim wariantem organizacji imprezy tanecznej jest organizacja imprezy tanecznej z zespołem muzycznym.

Jest to trochę większy wydatek niż w przypadku dwóch poprzednich wariantów, jednak w tym przypadku mamy możliwość większej integracji między pracownikami starszymi, a tymi bardzo młodymi.

Z każdym z opisanych wyżej wariantów powinna iść w parze również zasada, że udział w imprezie jest całkowicie dobrowolny, a nieobecność nie jest powodem ponoszenia żadnych konsekwencji.

Imprezy firmowe w małym gronie

Jeżeli nasz zespół składa się z niewielu osób, a dodatkowo różnica wieku między współpracownikami jest bardzo duża, integracja może przysporzyć nam wielu kłopotów. Jednak nic straconego! W takim gronie jako najlepsza forma zazwyczaj sprawdza się organizacja grilla.

Najlepiej, aby każdy z pracowników przygotował wyśmienity poczęstunek, który zostanie postawiony na wspólnym stole. Taki rodzaj integracji będzie niemal na pewno skuteczny i pozwoli przełamać wzajemną niechęć między współpracownikami w różnym wieku.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Obecna pandemia koronawirusa wymusza pracę zdalną milionów pracowników na całym świecie. Zarządzanie zespołem zdalnym to nie lada sprawdzian dla menadżera. Z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć i jakich rozwiązań powinien użyć? Wysoka i trwała efektywność pracowników i zespołu spotyka wiele wyzwań, z którymi menedżer będzie się mierzył. Oto 10 wyzwań menedżerskich w pracy zdalnej.

Metoda motywacji błyskawicznej Pantalona przekonuje, że nie warto koncentrować się na tym JAK wykonać jakieś wymagające zadanie, tylko skupić się na tym DLACZEGO powinno się je zrealizować. W ten sposób zdecydowanie łatwiej zmotywować siebie i innych do działania.

Handlowcy twierdzą codziennie, że są bardzo zajęci. Piszą wiele ofert, umawiają telefonicznie spotkania, jeżdżą do niezliczonej liczby klientów, a od tygodni wyniki sprzedażowe są niewystarczające.

Technika GROW służy do wyznaczania celów oraz opracowywania strategii ich realizacji. To prosta i skuteczna metoda, którą może praktykować menadżer ze swoim zespołem.

Dlaczego Learning Agility jest jedną z najważniejszych kompetencji lidera. Jaki zespół kompetencji składa się na Learning Agility. Czy można ocenić poziom Learning Agility podczas procesów rekrutacji. Jakie konkretnie postawy i umiejętności należy kształcić i wzmacniać, by przygotować się kompetencyjnie do funkcjonowania w zmiennej rzeczywistości (VUCA). Jak w dobie pandemii Learning Agility pozwala organizacji przejść od strategii przetrwania do strategii rozwoju.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.