Jak działa integracja?

Team building - to stosunkowo nowe pojęcie, które jednak staje się coraz popularniejsze. Czym jest tema building? Jedni kojarzą go z beztroską zabawą i rozrywką podczas imprez firmowych, inni uważają, że to sposób na integrację zespołów lub po prostu fanaberia danej firmy. Jaka jest prawda?

21 grudnia 2018
zdjęcie - Jak działa integracja?

W ARTYKULE:

Jak to działa?

Teambuilding - to stosunkowo nowe pojęcie, które jednak staje się coraz popularniejsze. Czym jest teambuilding? Jedni kojarzą go z beztroską zabawą i rozrywką podczas imprez firmowych, inni uważają, że to sposób na integrację zespołów lub po prostu fanaberia danej firmy. Jaka jest prawda?

Integracja jest coraz częściej wykorzystywany w mniejszych i większych firmach, ponieważ jego działanie jest bardzo skuteczne - może zwiększyć efektywność pracy firmy, co w konsekwencji przekłada się na jej znacznie większe zyski.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Zadania teambuildingowe mają na celu zintegrowanie członków zespołu, wprowadzenie do grupy mniej formalnej atmosfery i nauczenie jej członków współpracy i wzajemnego zaufania. Pod pozorem niemającej większego znaczenia zabawy wprowadzane są do grupy zasady współpracy, odkrywane są również mocne i słabe strony każdego z jej członków.

Jakie są cele integracji?

Ma ona na celu głównie zwiększenie efektywności pracy pracowników, tworzących dany zespół. Ma za zadanie również usunąć z grupy sytuacje konfliktowe i nauczyć jej członków współpracy i sprawnego wykonywania powierzonych im zadań.

W nowych, istniejących od niedawna zespołach pomaga w pozbyciu się nerwowej atmosfery i w lepszym poznaniu się nowych współpracowników.

Teambuilding pomaga liderom zespołu nauczyć się zarządzać grupą pracowników, która została mu powierzona. Podnosi motywację pracowników, zwiększa również ich satysfakcję płynącą z przynależności do zespołu.

Jakie zadania wykonują uczestnicy?

Zadania, które wykonują osoby uczestniczące, mają na celu rozwijanie u nich różnego rodzaju umiejętności.

Istnieją różne typy zadań - niektóre z nich pomagają w rozwinięciu zdolności komunikacyjnych, inne zaś są nastawione na naukę współpracy. Zadania uczą uczestników rozpoznawać swoje mocne i słabe strony, pomagają w zdobyciu wzajemnego zaufania i wypracowaniu strategii pracy, która sprawdza się najlepiej i pozwala na najskuteczniejsze wykonywanie zadań.

Czy to się opłaca?

Teambuilding jest stosunkowo prostą i niedrogą formą integracji i budowania zespołu. Coraz więcej firm decyduje się na taką inwestycję - stosunkowo szybko zaczyna ona przynosić wymierne zyski. Sprawnie pracujące zespoły są bowiem gwarancją sprawnej pracy firmy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Rozwój przywództwa jest niezbędny, ponieważ organizacje nabierają osobowości swoich liderów. Przywódcy kształtują pozytywną kulturę firmy, są wzorcami zachowań, wpływają na przekonania i wierzenia panujące w firmie, tworzą ramy etyczne w pracy, promują właściwe wartości.
W tym tutorialu znajduje się 9 lekcji, których celem jest wsparcie menedżerów, przełożonych, szefów projektów na drodze do stawania się liderem. Służą one do samodzielnej pracy nad kształtowaniem własnego przywództwa. Mogą również stanowić doskonałe ćwiczenie przed szkoleniem z zakresu przywództwa, pomiędzy sesjami, a także jako zadanie domowe po szkoleniu.
Życzymy owocnej nauki!
Zespół Gamma

Podobnie jak TOŻSAMOŚĆ OSOBISTA jest wyróżnikiem jednostki, tak tożsamość organizacji, wizerunek i kultura organizacyjna to zbiór cech wyróżniających daną organizację, czyli odróżniającą ją od innych.

Od 50 lat teoria i praktyka zarządzania opiera się na technicznym, analitycznym podejściu, w którym role tak zwanych miękkich czynników, między innymi emocji czy uczuć zostały w większości odrzucone. Ten trend teraz ulega odwróceniu, ponieważ zarówno pracownicy naukowi, jak i menedżerowie odkrywają jak ważną rolę odgrywają emocje w procesie kształtowania modelu zachowań.

Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   

Polacy na tle innych narodów UE należą do najbardziej nieufnych. A przecież to zaufanie jest fundamentem w procesie sprzedaży – bez niego nie będzie prawdziwej rozmowy o oczekiwaniach i wątpliwościach po stronie Klienta. Dziś w czasach dojmującej złożoności Klient nie jest w stanie wziąć pod uwagę wszystkich informacji do podjęcia decyzji zakupowej. W pewnym momencie dochodzi do punktu, w którym decyduje się zaufać sprzedawcy i jemu powierzyć kontrakt.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.