Jak wybrać najlepszą imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne dzisiaj stanowią naprawdę ciekawe rozwiązanie pod kątem możliwości szybkiego zintegrowania pracowników, zgrania ich w jeden zespół, niezależnie od wielu rzeczy, jakie ich mogą dzielić – wieku, religii, stylu pracy itp.

zdjęcie - (the_title())


Jak wybrać najlepszą imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne dzisiaj stanowią naprawdę ciekawe rozwiązanie pod kątem możliwości szybkiego zintegrowania pracowników, zgrania ich w jeden zespół, niezależnie od wielu rzeczy, jakie ich mogą dzielić - wieku, religii, stylu pracy itp.

Jednak kiedy spojrzymy na ofertę poszczególnych imprez integracyjnych, to odkryjemy, że w zasadzie jest ona całkiem spora.

Co zatem warto wybrać? Otóż wszystko zależy od efektu, jaki planujemy osiągnąć....

 1. warsztaty kulinarne, łaźnie, pikniki...
  Tego typu imprezy integracyjne mają na celu raczej rozluźnienie atmosfery i stworzenie możliwości poznania się pracowników od innej, niż ta bardzo formalna strony. Tutaj pracownicy będą mogli się rozluźnić, przejść na domowe tematy, porozmawiać o swoich rodzinach. Jako pracodawcy odkryjemy, kto właśnie w jaki sposób wypowiada się o swojej rodzinie i przyjaciołach, czy w ogóle posiada takie osoby, czy ma jakieś hobby. Szczególnie zaś warsztaty kulinarne wydają się ciekawym pomysłem, ponieważ tu także dokona się choć trochę naturalny podział grupy.

 2. gry terenowe
  Takie team building Warszawa zdecydowanie ma na celu przede wszystkim wyłonienie się naturalnych ról w zespole oraz nabycie przez pracowników umiejętności współpracy. Dowiemy się, kto jest naturalnym liderem, kto outsiderem, kto prawą ręką lidera itp. Ponadto właśnie tu szybko okaże, kto ma jakie problemy ze współpracą i nad czym należy popracować.

 3. gry scenariuszowe
  One z kolei pozwolą nam sprawdzić, jak pracownicy będą zachowywać się w pracy. Czy mają maski, czy są naturalni. Pracownikom zaś szybko przyjdzie dość swobodna integracja tutaj. Będą mieli właśnie okazję poznać się zupełnie z innej strony, odrzucając kompletnie ocenianie, uprzedzenia. Taka forma imprezy integracyjnej może okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich zespołów wielokulturowych.

 4. survivalowy team building
  To zdecydowanie jest zabawa nie dla każdego zespołu. Pomaga wyłoić lidera, stworzyć silny zespół, który świetnie będzie pracował pod presją i w stresie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie zaniechaj rozwoju swojego zespołu. Szkolenie team building pomoże Ci zintegrować i zmotywować pracowników. Zobacz też nasze szkolenia zarządzanie zespołem. Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.