Jak dobrze wybrać dostawcę team buildingu

Przed osobami odpowiedzialnymi za wybór firmy realizującej event firmowy  stoi nie lada zadanie . Mają wybrać firmę, która dostarczy usługę innowacyjną a jednocześnie bezpieczną.  Innowacyjną – ponieważ pracownicy nie chcą brać udziału w aktywnościach ogranych, które pamiętają z poprzednich lat (czyli zwykle odpadają quady, tyrolka i paintball).

20 grudnia 2018
zdjęcie - Jak dobrze wybrać dostawcę team buildingu

Jak dobrze wybrać dostawcę team buildingu

Przed osobami odpowiedzialnymi za wybór firmy realizującej event firmowy  stoi nie lada zadanie. Mają wybrać firmę, która dostarczy usługę innowacyjną a jednocześnie bezpieczną. 

Innowacyjną – ponieważ pracownicy nie chcą brać udziału w aktywnościach ogranych, które pamiętają z poprzednich lat (czyli zwykle odpadają quady, tyrolka i paintball).

Bezpieczną – ponieważ porażka będzie oznaczać, że wszyscy pracownicy firmy będąc zgromadzeni w jednym miejscu będą narzekać na wydarzenie i dopytywać kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Dlatego HR managerowie – bo to głównie oni podejmują tego typu decyzje najczęściej sięgają po sprawdzone firmy – takie, które mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie i dziesiątki realizacji za sobą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Nawet wybierając jednak z tego grona dostawcę należy dołożyć wszelkich starań, aby dokonać najlepszego wyboru.

Należy pytać i weryfikować – liczbę zrealizowanych teambulidingów, sprawdzać doświadczenie trenerów, pracowników ekipy wspierającej oraz koordynatora odpowiedzialnego za samą realizację.

Należy sprawdzić czy proponowany projekt był już testowany na innych grupach czy też będzie to debiut.

Warto sprawdzić mechanikę realizacji i upewnić się czy odpowiada ona wyobrażeniu uczestników o tego typu spotkaniach (nie proponujemy np. LARP’ów grupie zaawansowanej wiekowo).

Sprawdzenie firmy, pracowników i samego projektu powinno dać odpowiedź komu powierzyć realizację spotkania firmowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.