Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?

Team building to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w słowniku kadry managerskiej średniego i wyższego szczebla. To bowiem na barkach tych osób spoczywa zadanie jakim jest stworzenie zespołu pracowników, który będzie pracował w sposób maksymalnie wydajny.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?


Jak sprawnie zbudować dobrze funkcjonujący zespół pracowników?

Team building to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w słowniku kadry managerskiej średniego i wyższego szczebla. To bowiem na barkach tych osób spoczywa zadanie jakim jest stworzenie zespołu pracowników, który będzie pracował w sposób maksymalnie wydajny. Jak sprawnie zbudować taki zespół i czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Co więcej, wcale to nie jest takie trudne jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Zgrany zespół - solidne podstawy

Budowanie zespołu powinno się zacząć już na etapie rekrutacji pracowników. Trzeba dokładnie przemyśleć nie tylko to na jakie stanowiska jest zapotrzebowanie ale także rozważyć kwestie osobowościowe preferowanych kandydatów. Dla doświadczonego team leadera nie jest tajemnicą, że w sytuacji, gdy w jednym zespole spotka się dwóch pracowników o mocnym akcencie samca alfa w charakterze, to jest to przepis na katastrofę. Gdy już się uda skompletować załogę, to najwyższy czas pomyśleć o wspólnej integracji i szkoleniach wyjazdowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Skuteczny team building - gry terenowe

Nie ma nic lepszego niż zdobywanie nowych umiejętności na świeżym powietrzu. Łono natury znacznie bardziej sprzyja przyswajaniu wiedzy niż białe ściany pomieszczeń biurowych. Jeżeli do tego panuje jeszcze w miarę luźna atmosfera, a szkolenie przeprowadzone jest chociażby w formie gry scenariuszowej, to z pewnością przyniesie ono spodziewany efekt.

Na co można liczyć? Przede wszystkim istotna jest integracja sama w sobie, czyli zbudowanie pomiędzy pracownikami wzajemnego zaufania i poczucia wspólnoty. Wówczas jest szansa na to, że zespół będzie pracował jako całość. Druga kwestia, to podnoszenie poziomu umiejętności przydatnych w codziennej pracy.

W tym miejscu warto postawić na szkolenia z asertywności czy rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Tak na prawdę, to każdy zespół jest inny i warto program szkoleniowy rozpisać indywidualnie pod potrzeby konkretnej grupy. Takie działanie zwiększy prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu. W planowaniu procesu szkoleniowego bardzo pomóc może współpraca z doświadczoną firmą szkoleniową.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Wiele ludzi może kojarzyć zespół wirtualny z zespołem nierzeczywistym, złożonym z awatarów. Jednak zespół wirtualny jest jak najbardziej rzeczywisty, składa się z rzeczywistych ludzi, którzy wykonują realną pracę.

Nazwa tej metody diagnozy pochodzi od sposobu jej zastosowania, tj. zbierania informacji, jak funkcjonuje w organizacji dany pracownik według osób z bliższego i dalszego otoczenia.

Szanowni Państwo!
Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

Rozwiązanie problemu wymaga przede wszystkim ustalenia jego prawdziwej przyczyny. Jeśli usuwa się tylko doraźne objaw kłopotów dręczących firmę, to problem będzie ciągle wracał - niczym gorączka przy niedoleczonej grypie.

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.