Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?

Integracja wcale nie musi być nudna, ani ograniczać się wyłącznie do wspólnego przesiadywania przy stoliku podczas imprezy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się aktywne spotkania integracyjne, które dają nie tylko wielkie korzyści dla rozwoju i budowania zespołu (tzw. team building), ale też po prostu przynoszą świetną zabawę.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?


Jakie mogą być rodzaje integracji firmowej?

Integracja wcale nie musi być nudna, ani ograniczać się wyłącznie do wspólnego przesiadywania przy stoliku podczas imprezy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się aktywne spotkania integracyjne, które dają nie tylko wielkie korzyści dla rozwoju i budowania zespołu (tzw. team building), ale też po prostu przynoszą świetną zabawę. Na jaką integrację warto się wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zdrowe i ciekawe aktywności dla zespołów firmowych.

Duch współzawodnictwa – poligony, podchody i paintball

Aktywne spędzanie czasu jest obecnie w modzie. Chcemy być bardziej fit i dlatego leniwe spędzanie czasu na kanapie lub przy stole staje się coraz mniej popularne. Zasada ta przeszła z życia prywatnego również do firm, gdzie spotkania integracyjne przybrały formę wspólnych eskapad terenowych, często z elementami współzawodnictwa.

Dzięki tego typu spotkaniom, jak podczas podchodów czy sesji paintballowej, można nie tylko świetnie się bawić. Dzięki konkretnym zadaniom współpracownicy uczą się polegać na sobie nawzajem, ufać kolegom i wspólnie dążyć do celu.

Gry scenariuszowe – wydedukuj rozwiązanie

Zamiast aktywności czysto fizycznej można również zdecydować się na zadania wymagające udziału małych, szarych komórek. Rzeczywistość RPG wtargnęła do świata biznesu, odmieniając oblicze integracji.

Gry scenariuszowe mogą dotyczyć zagadek kryminalnych, horrorów lub zadań o charakterze surwiwalowym. Uczą współpracy, pomagają w podziale obowiązków, skutecznie wyłaniają lidera, który niemal jak Sherlock Holmes prowadzi zespół do happy endu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Aktywne zwiedzanie i wspólne spędzanie czasu

Regularnie zdarzają się również wyjazdy turystyczno-krajoznawcze, dzięki którym pracownicy mogą lepiej się poznać, dzięki wspólnemu spędzaniu czasu, a przy tym zwiedzić ciekawe miejsca.

Spotkania integracyjne – różne oblicza budowania zespołu

Współczesna integracja nastawiona jest na wspólne działanie, które może przybierać rozmaite formy. Dzięki temu z łatwością można dobrać odpowiedni jego rodzaj do potrzeb i możliwości grupy, a to znacząco wpływa na zaangażowanie, motywację do wspólnego działania, a także świetną zabawę całego zespołu.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zastanów się, czy duży potencjał i talent to to samo? Spróbuj przeanalizować swoje aspiracje. Sięgnij po więcej! 

Szanowni Państwo!
Firma Gamma przeprowadziła 3-miesięczny projekt badawczy, którego celem było zidentyfikowanie kluczowych wyzwań, przed jakimi obecnie stoją firmy informatyczne. Głównymi źródłami informacji podczas badania były:
  • dane z raportów firmy Gartner,
  • dane z analiz infobrokerskich,
  • bezpośrednie wywiady z menedżerami wyższego i średniego szczebla zarządzania w firmach informatycznych,
  • wywiady ze specjalistami reprezentującymi zawody informatyczne.

Jakie atrybuty powinien mieć menadżer doskonały? Projekt Oxygen Google’a określił 10 takich cech.

Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów po 20 sekund. Ogólna forma jest zarazem czasem przez jaki trwa prezentacja i jest to 6 minut i 40 sekund. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego od określenia dźwięków mowy, pecha kucha oznacza pogawędkę. Ten sposób prezentacji stworzyli w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham, architekci pracujący w Tokyo. Metoda ta powstała na potrzeby zaprezentowania dużej ilości prezentacji w firmie, w dość rozsądnej ilości czasu.
Operowanie przestrzenią jest pomocne w budowaniu pozytywnych relacji z innymi. Organizacja środowiska – meble, obrazy, zdjęcia jako komunikaty . Aranżacja przestrzeni, w której odbywa się komunikacja, wpływa na jej przebieg.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.