Jeden dzień wystarczy do stworzenia idealnego zespołu

Jeśli firma nie może pozwolić sobie na jakby nie było kosztowny wyjazd integracyjny, którego celem jest Team Building, to zawsze można budowę silnego zespołu pracowników przeprowadzić w pobliżu miejsca pracy, a czasem nawet na terenie zakładu. Jak to zrobić?

19 grudnia 2018
zdjęcie - Jeden dzień wystarczy do stworzenia idealnego zespołu

Jeden dzień wystarczy do stworzenia idealnego zespołu

Jeśli firma nie może pozwolić sobie na jakby nie było kosztowny wyjazd, którego celem jest teambuilding, to zawsze można budowę silnego zespołu pracowników przeprowadzić w pobliżu miejsca pracy, a czasem nawet na terenie zakładu. Jak to zrobić?

Zabierz pracowników do dużej sali konferencyjnej

Wystarczy zabrać pracowników do pomieszczenia, w którym będą mogli wygodnie usiąść i zająć się zleconymi zadaniami. Warto również aby całość zadań została przeprowadzona i przedstawiona przez odpowiednią osobę, które jest przeszkolona do tego typu działań.

Animatorów teambuildingowych jest naprawdę sporo w naszym kraju, więc ze znalezieniem fachowca nie powinno być większych problemów.

Po zebraniu pracowników w jednym miejscu warto przedstawić im cele jakie mają dziś osiągnąć jako grupa i problem, który jest do rozwiązania.

Burza mózgów i współpraca pozwoli pracownikom lepiej się poznać. Każdy pozna słabsze i lepsze strony swojego współpracownika.

Szefostwo może obserwować zachowanie pracowników będąc z boku, nie włączając się do rozważań, etapów rozwiązywania problemów, zadania. Można również skorzystać tylko i wyłącznie z opinii i pomocy animatora.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jeśli pracownikom uda się rozwiązać problem, będą mieli masę pomysłów, a przy tym widać będzie ogólne zadowolenie i współpracę pomiędzy nimi, to można taki dzień integracyjny uznać za udany.

Nie trzeba więc zbyt wielkich nakładów pieniężnych, aby również w jakiś sposób umocnić zespół, zbudować go na nowo, wyłonić lidera.

Zapewnij poczęstunek, kawę

Oczywiście warto pracownikom zapewnić choćby drobny poczęstunek i kawę podczas prac nad rozwiązaniem zadania. Podczas wyjazdów firmowych tego typu rzeczy są na porządku dziennym i jednodniowa integracja również powinna jak najbardziej udostępniać tego typu udogodnienia.

Koszt jest tak naprawdę niewielki jeśli porównamy go z kosztem wyjazdu na weekend.

Jak często powtarzać?

Jeśli efekty są zadowalające pracodawcę, to tego typu integracyjne i budujące zespół działania można powtarzać raz na kilka miesięcy, czasami dwa razy w roku.

Można z czasem zdecydować się na wyjazd firmowy, który będzie prawdopodobnie mile odebrany przez pracowników.

Szczególnie młodsi pracownicy lubią tego typu atrakcje. Jest to nie tylko korzyść dla pracodawcy, ponieważ może poznać pracowników i zapoznać ich ze sobą.

Jest to również świetna okazja do wypoczynku, poznania nowych miejsc przez pracowników. Wielu z nich naprawdę z wielką chęcią wyjeżdża na integracyjne weekendy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.

Teorie przywództwa - Przywództwo transakcyjne – jedna z dwóch wyróżnianych teorii przywództwa. W tej teorii relacja przywódca – członek grupy jest formą społecznej wymiany. Przywódcy transakcyjni dążą więc do opierania się na procesie wymiany: wykonany cel równa się gratyfikacji.

W 1999 roku Bergmann, Hurson i Russ-Eft zaproponowali model przywództwa, który definiuje podstawowe i kluczowe zarazem działania, jakie powinien podejmować skuteczny lider. Działania te w naturalny sposób wpisują się w omówione wcześniej obszary leadershipu.
Słuchanie jest niezwykle istotną umiejętnością. Słuchanie polega nie tylko na zachowaniu milczenia. Jest to proces aktywny, ponieważ wymaga od rozmówcy podejmowania czynności mających na celu ułatwienie komunikacji.
Wielu pracowników, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w dużej liczbie szkoleń,  nie odnajduje w tradycyjnych szkoleniach potencjału rozwoju. Jednocześnie ich przełożeni i HR widzą potrzebę podniesienia efektywności rynku, dlatego pojawiły się treningi mentalne – pracujące na poziomie przekonań i postaw. Działy personalne i szkoleń coraz śmielej sięgają po to nowe rozwiązanie.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.