Jestem artystą!

Kto w dzieciństwie nie chciał być artystą? Na pewno każdy z nas pokrywał dziesiątki kartek malunkami i rysunkami dla babci, dziadka, rodziców. Możemy do tego wrócić będąc dorosłą osobą i to na większą skalę.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Jestem artystą!

Teambuilding - jestem artystą!

Kto w dzieciństwie nie chciał być artystą? Na pewno każdy z nas pokrywał dziesiątki kartek malunkami i rysunkami dla babci, dziadka, rodziców. Możemy do tego wrócić będąc dorosłą osobą i to na większą skalę.

Skoro teambuilding ma polegać na budowaniu więzi, zaufania i poznawania siebie to stwórzmy coś razem. Niech to będzie mural. To doskonały pomysł, który pomoże rozładować negatywne emocje, pozwoli wyżyć się artystycznie, poznamy też naszych kolegów i koleżanki z zupełnie innej strony.

Malowanie muralu z pewnością wymaga współpracy, powstałe dzieło musi być w końcu spójne i ma coś przedstawiać. Stwórzmy ogólną tematykę, a potem niech nas niosą wodze fantazji. Nie jest to droga forma budowania wspólnoty, przydadzą się farby, maski i kombinezony ochronne.

Jest także bezpieczna, komfortowo będą się czuli młodsi i starsi pracownicy. Powstałe dzieło będzie symbolem efektywnej współpracy.

To z pewnością coś ciekawszego niż rozdanie sztalug każdej osobie żeby namalowała coś czego będzie jedynym autorem. Jeżeli nie siedzą w nas chęci do tworzenia "sztuki wyższej" to wykorzystajmy malowanie do pomagania innym.

Na pewno uda nam się znaleźć osiedlową świetlicę, małą bibliotekę, dom dziecka, który wymaga małego remontu. Wspólne zakupy malarskie i dekoratorskie, świadomość pomocy innym i uzyskana wdzięczność stworzą wśród współpracowników więzi na całe życie.

Jest to nietypowa forma integracji, ale na pewno jedna z najbardziej szlachetnych. W każdym w końcu siedzi chęć pomagania. Do tego typu aktywności nie potrzebujemy wielkiej organizacji, pomocy firmy eventowej - wystarczą dobre chęci i sponsorzy. Może chętnie pomogą klienci i dołączą do integracji?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

To także doskonała okazja do promowania firmy jako komórki, która pomaga innym i wykorzystuje swój wolny czas aby zrobić coś dla lokalnej społeczności. Tutaj także liczy się pomysłowość, zaangażowanie całej grupy, odpowiednie rozdzielenie obowiązków, efektywna współpraca.

Każdy poczuje się ważny i poczuje się członkiem zespołu. Zarząd z pewnością zbliży się do swoich pracowników pracując z nimi ramię w ramię, formalne relacje zostaną przełamane, a dystans skrócony.

Efektem wspólnej pracy będą zadowolone dzieci (lub zwierzęta jeżeli zdecydujemy się na pomoc w schronisku, np. odmalowanie boksów dla psów), a te emocje na pewno zostaną w pracownikach dłużej niż wspomnienie kolejnego firmowego grilla.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Ponad 1000 absolwentów i studentów z pokoleń Y i Z zebrało się na spotkaniu na Arizona State University, aby zaangażować się w opracowywanie rozwiązań najbardziej palących problemów tych pokoleń. Ci studenci i absolwenci stworzyli nowe, konkretne i mierzalne plany, aby sprostać największym wyzwaniom ich generacji. Z przeprowadzonego w trakcie badania wynika, że pokolenia te są wyjątkowo sprawne w rozwiązywaniu problemów społecznych. W porównaniu z rodzicami są bardziej kreatywne (81% do 19%), otwarte (81% do 19%) i innowacyjne (79% do 21% ). Jak w takim razie skorzystać z tego, co oferują nam pokolenia Y i Z?

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   
Coaching jest procesem, który pomaga w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Istotą szkolenia jest wykorzystanie posiadanej już wiedzy i umiejętności oraz odpowiednie zmotywowanie i towarzyszenie klientowi w celowym usprawnianiu jego funkcjonowania.

Technika GROW służy do wyznaczania celów oraz opracowywania strategii ich realizacji. To prosta i skuteczna metoda, którą może praktykować menadżer ze swoim zespołem.

Usiądźmy wygodnie w fotelu, popatrzmy w niebo za oknem i zobaczmy dział HR za pięć lat. Jakimi metodami będzie pracował, przed jakimi wyzwaniami  stanie, czego organizacja będzie od niego oczekiwać?  Nowe pokolenia niosą ze sobą zmiany. Zapraszamy na intelektualną wyprawę po metody, które pomogą działom HR zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawiają przed nami nowe pokolenia  pracowników – pokolenie Y, a w niedługim czasie pokolenie Z.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.