Każda integracja uczy, bawi i jednoczy pracowników

Każdy przedsiębiorca świetnie prosperującej firmy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że tylko zgrany oraz idealnie rozumiejący się zespół pracowników może odnieść sukces w jego firmie. Stworzenie zgranej załogi i zbudowanie korzystnej atmosfery o jakiej marzy zarówno każdy szef jak i jego pracownik, jest możliwe poprzez odpowiednie spotkania integracyjne pracowników.

4 lutego 2019
zdjęcie - Każda integracja uczy, bawi i jednoczy pracowników

Każda integracja uczy, bawi i jednoczy pracowników

Każdy przedsiębiorca świetnie prosperującej firmy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że tylko zgrany oraz idealnie rozumiejący się zespół pracowników może odnieść sukces w jego firmie. Stworzenie zgranej załogi i zbudowanie korzystnej atmosfery o jakiej marzy zarówno każdy szef jak i jego pracownik, jest możliwe poprzez odpowiednie spotkania integracyjne pracowników.

W dzisiejszych czasach, w dobie zapotrzebowania na doświadczonych i lojalnych pracowników wyjazdy firmowe stały się coraz bardziej powszechne. Niezwykle ciekawe spotkania integracyjne organizuje każdy właściciel firmy dbający o swoich pracowników.

Integracja pracowników jest obecnie niezwykle popularna zarówno w wielkich korporacji jak również niewielkich firmach usługowych. Często się zdarza, że integracja pracowników kojarzy się wielu osobom aktywnym zawodowo z doskonałą formę relaksu i wypoczynku, a co najważniejsze okazją do tego, aby poszaleć oraz „napić” się z kolegami w pracy. Każdy świadomy pracownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie taki cel przyświeca spotkaniom integracyjnym.

Po co pracodawca organizuje spotkania integracyjne?

Warto wiedzieć o tym, że nadrzędnym celem każdego szefa jak i agencji organizującej wyjazd integracyjny jest zorganizowanie takiego profesjonalnego wyjazdu, który wpłynie korzystnie na motywowanie oraz integrację pracowników danej firmy. W ostatnim czasie bardzo często są organizowane szkolenia teambuilding.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Podczas wspólnych zajęć, w których nie może zabraknąć różnorodnych, pomysłowych elementów, i oczywiście rewelacyjnej zabawy, uczestnicy w łatwy oraz przejrzysty sposób uczą się zasad efektywnej współpracy, zdrowej i etycznej rywalizacji oraz znacznie podnoszą swoje umiejętności komunikacyjne. Dzięki teambuilding pracownicy lepiej się poznają, uczą się wzajemnej współpracy, komunikacji, podziału ról oraz dążenia do określonego celu w grupie. Co więcej pracownicy nabierają do siebie większego zaufania.

Wyjazd firmowy a korzyści dla firmy.

Integracja pracowników jest czymś więcej, niż przyjemną formą wspólnego spędzenia wolego czasu. Podczas wyjazdu firmowego jego uczestnicy podnoszą w znacznym stopniu swoje kompetencje, zacieśniają panujące między nimi relacje oraz umacniają między sobą więzi, jednocześnie świetnie się bawiąc. Profesjonalnie zorganizowany wyjazd sprawia, że pracownicy rozładowują często towarzyszący im w pracy stres. onadto wyjazdy te są świetną okazją do otwarcia się na poszczególne osoby oraz zażegnania ewentualnych istniejących w pracy konfliktów.

Dzięki zabawom i szkoleniom teambuildng można nie tylko doskonale integrować zespół pracowniczy lecz również wspomagać wdrożenie istotnych zmian w firmie. Jest to doskonały czas, aby podczas luźnej rozmowy szef przekazał uczestnikom spotkania integracyjnego szereg ważnych informacji na temat firmy w której pracują. Dzięki temu pracownicy zaczynają lepiej rozumieć potrzeby firmy oraz swojego szefa oraz uświadamiają sobie jak ważna jest zgodna współpraca.

Wszystkie wyjazdy pracownicze są świadomym i niezwykle skutecznym narzędziem w procesie zarządzania pracownikami. Integracja pracowników wpływa bardzo korzystnie na poziom motywacji do pracy oraz zaangażowanie w powierzane pracownikom zadania. Ponadto wyjazdy pracownicze budują poczucie tożsamości pracownika z firmą.

Niezapomniane atrakcje wyjazdów pracowniczych

Szkolenia integracyjne są organizowane w bardzo interesujący sposób. Wielu biznesmenów organizując wyjazd motywacyjny dla ważnych kontrahentów czy jednostek w firmie wybiera spośród wielu ofert niecodzienne formy turystyki motywacyjnej.

Niezwykle oryginalnym pomysłem na przyjemne spędzenie czasu może być rejs po dziewiczych terenach tropikalnych, nurkowanie w pięknym zakątku świata, kuligi po uroczych górskich zakątkach, spływy kajakowe, zabawa paintball czy przejazdy terenówkami po bagiennych terenach leśnych. Atrakcje takie wyzwalają wśród uczestników sporą dawkę emocji oraz adrenaliny oraz niezwykłą radość i zadowolenie.

W dzisiejszych czasach każdy biznesmen prężnie rozwijającej się firmy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nic lepiej nie zjednoczy pracowników jak niezapomniana zabawa eventowa.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Menedżerowie nie radzą sobie z tym błędnym kołem i spadkiem jakość realizacji zadań. Pracownicy mają coraz większe opóźnienia i nie dotrzymują terminów. Ludzie frustrują się, że muszą wykonywać nie swoje obowiązki i słuchać o ciągłym spadku efektywności.

Jeśli pracujesz w jakiejkolwiek organizacji, ważne jest, abyś wiedział, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Czemu? Zmiany w pracy są obecną rutyną, występują stale we wszystkich dzisiejszych miejscach pracy. Niezależnie od tego, co robisz, oraz jak bardzo zaangażowany jesteś w swoją pracę, nie możesz powstrzymać wpływu zmian na ciebie i to, co robisz. Pamiętaj, że masz jednak kontrolę nad zmianami, a jest nią sposób, w jaki reagujesz na nie i w jaki sobie z nimi radzisz.

Ty decydujesz o tym, na co poświęcasz określoną ilość czasu. Zastanów się ile czasu poświęcasz na realizację tego co jest dla ciebie naprawdę ważne?

Czy gdyby pojawił się w tym momencie, ktoś kto powie „jeśli będziesz jeździć na rowerze nadal otrzymasz nagrodę w postaci paczki cukierków” naturalna chęć dziecka do jazdy wzrośnie? Bedzie miało z tej jazdy na rowerze większą frajdę? W myśl teorii SDT – motywacja wewnętrzna jest najlepszym z możliwych impulsów do działania i dodatkowo wzmacniając, czy nagradzając nie sprawimy, że ta czynność ( w tym przypadku jazda na rowerze) stanie się dla kilkulatka bardziej atrakcyjna, ekscytująca.

Szanowni Państwo!
Firma Gamma przeprowadziła 3-miesięczny projekt badawczy, którego celem było zidentyfikowanie kluczowych wyzwań, przed jakimi obecnie stoją firmy informatyczne. Głównymi źródłami informacji podczas badania były:
  • dane z raportów firmy Gartner,
  • dane z analiz infobrokerskich,
  • bezpośrednie wywiady z menedżerami wyższego i średniego szczebla zarządzania w firmach informatycznych,
  • wywiady ze specjalistami reprezentującymi zawody informatyczne.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.