Kto nie jest konkurencją dla Gammy Discover?

Świat team buildingu różni się w znaczący sposób względem świata szkoleniowego. Gamma Discover jest częścią firmy szkoleniowej Gamma. Pod jednym dachem odbywa się więc projektowanie zarówno szkoleń jak i projektów team buildingowych (choć oba działy dzielą dwa piętra). Możemy więc łatwo porównać oba światy.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Kto nie jest konkurencją dla Gammy Discover?

Kto nie jest konkurencją dla Gammy Discover?

Świat teambuildingu różni się w znaczący sposób względem świata szkoleniowego. Gamma Discover jest częścią firmy szkoleniowej Gamma. Pod jednym dachem odbywa się więc projektowanie zarówno szkoleń jak i projektów teambuildingowych (choć oba działy dzielą dwa piętra). Możemy więc łatwo porównać oba światy.

W szkoleniach łatwo wskazać pierwszą dziesiątkę firm szkoleniowych – wystarczy sięgnąć po, w zasadzie, jedyny niezależny ranking Gazety Finansowej. Możemy tam wyczytać, która firma szkoleniowa ma najwyższe przychody, najwięcej klientów, trenerów czy linii produktowych. W świecie teambuildingu takich rankingów nie ma.

Trudno stworzyć top5 dla firm realizujących imprezy pracownicze.  Tą sztuką, bądź rzemiosłem (w zależności od podejścia) parają się firmy eventowe, działy rekreacji w hotelach, freelancerzy, firmy szkoleniowe i takie zespoły jak Gamma Discover.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Kiedy podejmowaliśmy decyzję o powiększeniu zespołu sprzedaży naturalnym odruchem było sięgnięcie do naszej konkurencji i... okazało się, że jest bardzo niewiele firm, które pracują w taki sposób jak my.

Kolejno:

  • agencje eventowe realizują wydarzenia firmowe – do teambuildingów nie mają serca, często zlecają te akcje podwykonawcom. Kiedy dostajemy takie zapytania to zwykle jest za pięć dwunasta, agencja zwykle (choć są wyjątki) nie zna celów teambuildingu, budżetu, wcześniejszych doświadczeń etc. Nasza propozycja jest strzałem w ciemno – często wtedy nie trafionym.
  • działy rekreacji w hotelach specjalizują się w tzw. wielkiej trójce – tyrolka, quady, paintball. Dodają do tej oferty opcje związane z lokalizacją hotelu – spływ kajakowy, konkurs w łowieniu ryb etc.
  • freelancerzy często mają swój koronny projekt (często bardzo ciekawy) i właśnie ten oferują klientom – trochę jak w powiedzeniu „jak masz młotek to wszędzie szukasz gwoździ” . Nie zawsze ze swoją propozycją trafiają w aktualną potrzebę klienta.
  • firmy szkoleniowe oferują zamiast teambuildingu szkolenia ze współpracy i komunikacji. Niby są gry i energia, ale to nie jest teambuilding w rozumieniu Discoverowym – po prostu jest za mało spektakularnie

Wszystkie te podmioty nie są konkurencją dla Gammy Discover. My proponujemy inteligentny teambuiliding, z twistem edutainmentowym (opcjonalnie). Gry i atrakcje ułożone są w świadomy proces, trenerzy mają za sobą dziesiątki takich realizacji – a warto w to uwierzyć – proces grupowy w zespole 10 osobowym i 100 osobowym to dwie różne historie.  Co raz częściej klienci dostrzegają tą różnicę i szukają... właśnie nas.

Dlaczego jest tak niewiele firm o podobnym profilu do Gammy Discover? W branży teambuildingowej mamy do czynienia z akcyjnością – są miesiące prosperity, ale też okresy „chude”. Niewiele firm może sobie pozwolić na zachowanie ciągłości finansowej, organizacyjnej i kadrowej przez cały rok. Niewiele firm może sobie pozwolić na tworzenie nowych projektów teambuildingowych.

Gamma Discover dzięki korzystaniu z zaplecza firmy szkoleniowej Gamma (biuro, księgowość, sprzedaż, marketing etc.) może sobie na to wszystko pozwolić. Powstały w ten sposób mariaż pozwala zaoferować klientom nasze projekty tzw. Discovery :) .

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Ocena 360 lub metoda 360 stopni wsperiera funkcjonowanie firmy i niewątpliwie wpływa na relacje współpracowników. Trudno jest jednak stworzyć ogólny kwestionariusz dla tej metodyki, ponieważ powinien być on uniwersalny dla każdej placówki.

Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów po 20 sekund. Ogólna forma jest zarazem czasem przez jaki trwa prezentacja i jest to 6 minut i 40 sekund. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego od określenia dźwięków mowy, pecha kucha oznacza pogawędkę. Ten sposób prezentacji stworzyli w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham, architekci pracujący w Tokyo. Metoda ta powstała na potrzeby zaprezentowania dużej ilości prezentacji w firmie, w dość rozsądnej ilości czasu.

Handlowcy twierdzą codziennie, że są bardzo zajęci. Piszą wiele ofert, umawiają telefonicznie spotkania, jeżdżą do niezliczonej liczby klientów, a od tygodni wyniki sprzedażowe są niewystarczające.

Quick wins to technika zarządzania polegająca na tym, że szybko wprowadza się w życie  szereg drobnych, nie wymagających wiele czasu i nakładu sił, rozwiązań. Suma tych rozwiązań powinna na końcu przynieść realizację nakreślonego wcześniej, kompleksowego planu zmian i ulepszeń.

Dlaczego Learning Agility jest jedną z najważniejszych kompetencji lidera. Jaki zespół kompetencji składa się na Learning Agility. Czy można ocenić poziom Learning Agility podczas procesów rekrutacji. Jakie konkretnie postawy i umiejętności należy kształcić i wzmacniać, by przygotować się kompetencyjnie do funkcjonowania w zmiennej rzeczywistości (VUCA). Jak w dobie pandemii Learning Agility pozwala organizacji przejść od strategii przetrwania do strategii rozwoju.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.