Mecz piłkarski - czy to dobry sposób na integrację pracowników?

Nie ulega wątpliwości, że integracja między pracownikami ma realne przełożenie na zyski firmy. Jeżeli w firmie panuje miła i przyjazna atmosfera, poprawia się komunikacja między pracownikami, przez co bardzo ważne projekty wykonywane są w terminie i zgodnie z przyjętymi normami.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Mecz piłkarski - czy to dobry sposób na integrację pracowników?

Firmowa wyprawa w góry

Nie ulega wątpliwości, że integracja między pracownikami ma realne przełożenie na zyski firmy. Jeżeli w firmie panuje miła i przyjazna atmosfera, poprawia się komunikacja między pracownikami, przez co bardzo ważne projekty wykonywane są w terminie i zgodnie z przyjętymi normami.

Ponadto pracownicy, którzy czują się swobodnie w swoim miejscu pracy pracują znacznie bardziej produktywnie.

Ten fakt został wiele razy potwierdzony w badaniach przez wielu naukowców z całego świata. Jeżeli więc właściciel firmy będzie miał świadomość, że zwiększona integracja może przełożyć się na zwiększone zyski jego firmy, może zadać sobie pytanie, jak zwiększyć poziom integracji między jego pracownikami.

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jest kilka sposobów na poprawienie relacji miedzy poszczególnymi członkami zespołu, a część z nich zaczyna się już na poziomie rekrutacji.

Jednak do najbardziej skutecznych sposobów na poprawienie atmosfery panującej w firmie należy na pewno organizacja wyjazdu firmowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Imprezy firmowe różnego rodzaju charakteryzują się różną skutecznością, jednak większość z nich przynosi bardzo pozytywne skutki zarówno na relacje panujące w firmie, jak i na zyski naszej firmy.

Jeżeli jesteśmy małym lub średnim przedsiębiorstwem, wskutek czego nie możemy pozwolić sobie na przeznaczenie dużych środków finansowych na zorganizowanie wyjazdu dla naszych pracowników, to dobrym pomysłem będzie zorganizowanie gry terenowej, np. meczu piłkarskiego.

Przy czym trzeba zaznaczyć, że pomysł ten nie będzie najlepszy, jeśli w naszej firmie występuje duży odsetek osób z nadwagą lub nawet otyłością. Takie osoby nie mają zbyt dobrej kondycji, przez co długotrwała gra w piłkę nożną może okazać się dla nich niezbyt udaną atrakcją.

Nie można również ukryć, że pomysł ten może przypaść do gustu jedynie pracownikom płci męskiej. Dlatego żeńskiej części naszej kadry powinniśmy w tym czasie zaproponować innego rodzaju aktywności.

Wspólna gra w piłkę nożną lub jakąkolwiek inną ma niewątpliwie wiele zalet.

Przede wszystkim jest to gra zespołowa, która wymaga od wszystkich graczy współpracy, aby osiągnąć zwycięstwo.

Nie trzeba chyba w tym momencie nikogo przekonywać, że taka gra będzie miała później bezpośrednie przełożenie na współpracę między pracownikami przy realizowaniu różnego rodzaju projektów.

My sami również powinniśmy zdecydować się na udział w organizowanej zabawie, ponieważ zmniejszy to dystans i podniesie poziom zaufania do naszej osoby – co jest w biznesie niezwykle ważne.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Coaching jest procesem, który pomaga w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Istotą szkolenia jest wykorzystanie posiadanej już wiedzy i umiejętności oraz odpowiednie zmotywowanie i towarzyszenie klientowi w celowym usprawnianiu jego funkcjonowania.

„Suchą stopą” po wyzwaniach w zespole. Jak wykorzystać proces Action Learning do generowania przełomowych rozwiązań, rozwiązywania problemów i wzmacniania współpracy?

Obecna pandemia koronawirusa wymusza pracę zdalną milionów pracowników na całym świecie. Zarządzanie zespołem zdalnym to nie lada sprawdzian dla menadżera. Z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć i jakich rozwiązań powinien użyć? Wysoka i trwała efektywność pracowników i zespołu spotyka wiele wyzwań, z którymi menedżer będzie się mierzył. Oto 10 wyzwań menedżerskich w pracy zdalnej.

Żyjemy w świecie, w którym wszystko szybko się zmienia. Ciągłe innowacje i postęp technologiczny powodują olbrzymią konkurencję pomiędzy firmami: kto wymyśli i będzie nadzorował kolejny rewolucyjny projekt, kto będzie go realizować, a kto się wycofa? Wszystkie firmy mają do czynienia z potrzebą nadążania za zmieniającym się rynkiem. Konkurencja między firmami przekłada się także na polowanie na najlepsze, rzadkie talenty.

W dzisiejszych czasach organizacje starają się być bardziej sprawne i zorientowane na klienta. Staje się to ryzykowne dla departamentów HR, które mogą się wówczas wydawać wewnętrznym utrudnieniem dla takiej zmiany. Rozwiązaniem tego problemu staje się jednak odpowiednio zwinny dział HR. Jest to iteratywne podejście do opracowywania inicjatyw, które oparte są na wielu eksperymentach, integracji zespołu i oceny.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.