Menager i jego rola w integracji

Oczekiwania wobec pracowników często bywają niejednoznaczne, skierowane w sposób ogólny i nie uwzględniający ich indywidualnych możliwości. Tymczasem efektywna integracja to nie tylko tworzenia zespołu z grupy ludzi ale także, a może przede wszystkim, odkrywanie ich zdolności, które powinny być prawidłowo wykorzystane przez menagera.

 
21 grudnia 2018
zdjęcie - Menager i jego rola w integracji

Menager i jego rola w integracji

Oczekiwania wobec pracowników często bywają niejednoznaczne, skierowane w sposób ogólny i nie uwzględniający ich indywidualnych możliwości.

Tymczasem efektywna integracja to nie tylko tworzenie zespołu z grupy ludzi ale także, a może przede wszystkim, odkrywanie ich zdolności, które powinny być prawidłowo wykorzystane przez menagera. Innymi słowy teambuilding nie przebiega w sposób, w ramach którego przełożony tylko się przygląda zmaganiom swoich pracowników. Sukces tej metody oparty jest o to, że także menager przyłoży swoją cegiełkę do powstanie czegoś więcej niż tylko luźnej grupy ludzi.

Zespół, drużyna to wszyscy ludzie, którzy uczestniczą w jego pracy, w tworzeniu i pokonywaniu poszczególnych zadań. Innymi słowy w jego skład wchodzi zarówno szeregowy, liniowy pracownik, jak i przełożony. Co za tym idzie trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, czy menager jest częścią zespołu, czy wyłącznie dogląda go z boku nie integrując się z jego zadaniami, które zresztą sam zleca. Idąc dalej trzeba powziąć kroki, by przełożony nie był tym, który pogadania swoich pracowników, ale tym który ich prowadzi będąc pierwszym pośród równych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Uczestnictwo menagerów i w tym także tych wyższego szczebla w grach i zabawach eventowych realizowanych w ramach teambuildingu to warunek do tego, by całość takiego przedsięwzięcia w ogóle miała jakikolwiek sens. Trzeba bowiem pamiętać, że proces ten odbywa się w ramach pozbycia się zawodowych ram i ograniczeń, wyrwania osób uczestniczących z ich sfery komfortu i stworzenie niejako nowych warunków, w których wszyscy mogą poczuć się równi.

Dopiero wtedy możliwe jest wykazanie swoich rzeczywistych umiejętności i naturalnych zdolności. Będą one objawiały się w sposób niemal instynktowny, co pozwoli nie tylko na odkrycie w sobie pokładów nowych zdolności, ale także na pokazanie się z zupełnie innej strony. Z punktu widzenia menagera uczestniczenie w tego rodzaju grze szkoleniowej to doskonała okazja do obserwacji i poznawania realnych umiejętności swoich podwładnych.

Tym samym w dalszej kolejności będzie to podstawa do tworzenia zespołu według rzeczywistych zdolności pracowników. To zazębianie się kompetencji jest najlepszą metodą na uczynienie z kilku osób czegoś więcej nić grupy kolegów z pracy. Jest to bowiem sposób na stworzenie zespołu, który dzięki wzajemnie się uzupełniającym pracowników będzie działał niczym dobrze naoliwiona maszyna.

 

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zastanów się, czy duży potencjał i talent to to samo? Spróbuj przeanalizować swoje aspiracje. Sięgnij po więcej! 

Reakcje na stres bywają różnorodne. Według Endlera i Parkera, strategie radzenia sobie ze stresem, jakie podejmuje człowiek, są wynikiem interakcji zachodzącej pomiędzy cechami sytuacji, a stylem reakcji charakterystycznym dla danej jednostki. Styl radzenia sobie ze stresem rozumiany jest jako typowy dla danego człowieka sposób zachowania się w różnych sytuacjach stresowych. Tak więc wybór strategii radzenia sobie ze stresem zależy od wielu czynników, np.: osobowości człowieka, jego doświadczenia w radzeniu sobie ze stresem, rodzaju stresora, który spowodował stan napięcia.
Źródłem bierności i braku zaangażowania pracowników w swoją pracę nie zawsze są błędy przełożonych. Prezentyzm, czyli sytuacja, w której pracownik co prawda jest obecny ciałem w pracy, ale duchem jest poza nią, ma swoje przyczyny w problemach zdrowotnych lub osobistych pracownika.
Firmy mogą wspierać pracowników w samodzielnym rozwiązywaniu tych problemów poprzez tworzenie programów zrównoważonego rozwoju oraz programów corporate wellness.
Ludzie łatwiej pozwalają się przekonać twojej pewności siebie, wierze i entuzjazmowi, niż twojej logice i wiedzy.
Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.