Motywacja na luźno!

Chcesz zmotywować pracowników, lecz nie wiesz, jak to uczynić? Marzysz o tym, żeby w twojej firmie wszyscy czuli się dobrze i lubili tam pracować, jednakże widzisz, że masz problemy z osiągnięciem satysfakcjonującego cię poziomu motywacji u pracowników? Chcesz przestać odgrywać rolę złego policjanta i nie zachęcać do pracy stosując metodę kija i marchewki?

20 grudnia 2018
zdjęcie - Motywacja na luźno!

W ARTYKULE:

Motywacja na luźno!

Chcesz zmotywować pracowników, lecz nie wiesz, jak to uczynić? Marzysz o tym, żeby w twojej firmie wszyscy czuli się dobrze i lubili tam pracować, jednakże widzisz, że masz problemy z osiągnięciem satysfakcjonującego cię poziomu motywacji u pracowników? Chcesz przestać odgrywać rolę złego policjanta i nie zachęcać do pracy stosując metodę kija i marchewki?

Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to oznacza to, że zdecydowanie powinieneś się zainteresować tematyką imprez motywacyjnych.

Brzmi absurdalnie? A jednak - taka impreza motywacyjna to świetny sposób na podniesienie zaangażowania pracowników.

Jakim sposobem?

Otóż przede wszystkim pracownicy czują się jakoś wyróżnieni. W związku z tym chętniej identyfikują się z pracą.

Częściej także chwalą się znajomym swoją pracą. Wiadomo przecież - miło jest powiedzieć, że zamiast odpoczywać po wyczerpującej kłótni z szefem, idzie się dzisiaj na balang organizowaną przez niego.

Następnie warto zauważyć, że imprezy dają możliwość poznania pracowników od innej strony. Zależy to oczywiście od typu imprezy, jaki zorganizujemy jednak generalnie mamy szansę usłyszeć, jakie jest hobby pracowników, jakie mają problemy, spotkać ich rodziny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Są to cenne informacje, które mogą pomóc nam przy tworzeniu nowych zespołów.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że taki jeden ciekawie spędzony wieczór potrafi znaczyć więcej niż naprawdę wiele wypadów. Pracownicy wracają bardziej wypoczęci i chętni do pracy. Oczywiście starają się także pracować lepiej, aby ponownie mieć zorganizowaną taką imprezę.

Brzmi pięknie prawda?

Jednak warto zdawać sobie sprawę, że aby osiągnąć powyższe cele trzeba zorganizować naprawdę ciekawą imprezę.

Co więcej - to nie musi być impreza, do jakiej przywykliśmy, czyli z tańcami, muzyką i alkoholem. Możliwości jest znacznie więcej! Przede wszystkim warto zorganizować taki typ imprezy, który posłuży także nam - da nam informacje, jakich potrzebujemy.

Jeśli chcemy zobaczyć rodzinę pracownika, poznać, jak jest poza pracą, to warto zorganizować piknik albo grilla, na który pracownicy mogą przyjść z rodziną czy z przyjaciółmi.

Jeżeli zaś wolimy zobaczyć, jak funkcjonuje w grupie, warto zorganizować formę gry miejskiej, olimpiady czy biegu terenowego. Możliwości jest naprawdę wiele!

Pamiętajmy jednak o tym, aby nie poskąpić funduszy!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Współczesny rynek pracy w Polsce i na świecie  charakteryzuje coraz większą częstotliwością migracji pracowników. Zjawisko job hoppingu (częstej zmiany firm) dotyczy głównie najmłodszej generacji, jednakże zauważalny jest silny trend częstszej zmiany pracy wśród pracowników dojrzałych i wysoko wykwalifikowanych. Zwiększające się prawdopodobieństwo odejścia z firmy specjalistów lub menedżerów zobowiązuje wiele organizacji do wprowadzania planów sukcesji dla kluczowych stanowisk.
Najważniejszą funkcją sukcesji jest zapewnienie w firmie płynności i ciągłości działania na wypadek odejścia kluczowego pracownika i zastąpienie go przez odpowiednio przygotowanego i pełnowartościowego dublera.
Ty decydujesz o tym, na co poświęcasz określoną ilość czasu. Zastanów się ile czasu poświęcasz na realizację tego co jest dla ciebie naprawdę ważne?

Dlaczego Learning Agility jest jedną z najważniejszych kompetencji lidera. Jaki zespół kompetencji składa się na Learning Agility. Czy można ocenić poziom Learning Agility podczas procesów rekrutacji. Jakie konkretnie postawy i umiejętności należy kształcić i wzmacniać, by przygotować się kompetencyjnie do funkcjonowania w zmiennej rzeczywistości (VUCA). Jak w dobie pandemii Learning Agility pozwala organizacji przejść od strategii przetrwania do strategii rozwoju.

Operowanie przestrzenią jest pomocne w budowaniu pozytywnych relacji z innymi. Organizacja środowiska – meble, obrazy, zdjęcia jako komunikaty . Aranżacja przestrzeni, w której odbywa się komunikacja, wpływa na jej przebieg.

Istotnym problemem w codziennej pracy są „złodzieje czasu”. Należą do nich wszystkie przeszkody w realizacji zadań postawionych na dany dzień. Trudno się z nimi uporać – to najbardziej podstępny wróg.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.