My się wody nie boimy!

Większość pracowników lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie aktywności fizycznych związanych z wodą. Pomysłów jest kilka i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie niezależnie czy jego zespół składa się z młodych sportowców czy osób w wieku przedemerytalnym. Najważniejsze żeby wszyscy dobrze bawili się i mogli ze sobą współpracować.

2 stycznia 2019
zdjęcie - My się wody nie boimy!

Teambuilding - My się wody nie boimy!

Większość pracowników lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie aktywności fizycznych związanych z wodą. Pomysłów jest kilka i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie niezależnie czy jego zespół składa się z młodych sportowców czy osób w wieku przedemerytalnym. Najważniejsze żeby wszyscy dobrze bawili się i mogli ze sobą współpracować.

Pracownicy chwalą sobie spływy kajakowe. Polacy mają to szczęście, że mieszkają w kraju, który jest usiany rzekami i rzeczkami doskonałymi do spływów kajakowych. Wiele firm oferuje organizację takiego wyjazdu. Możemy wybierać między wersjami spokojnymi, dla osób szukających wyciszenia lub takimi bardziej ekstremalnymi.

Podczas spływu pracownicy są dzieleni w pary i razem muszą pokonywać kolejne kilometry rzeki. Każdy spływ może zostać wzbogacony o imprezy towarzyszące, np. grill w połowie drogi, ognisko na zakończenie spływu. Wspólne pokonywanie trasy na pewno zbliży do siebie wszystkich i zapewni niezapomniane wspomnienia.

Bardziej ekstremalną wersją jest górski spływ pontonowy. Wymaga on od zespołu już większej sprawności niż kajaki i z pewnością nie jest przeznaczony dla osób, które mają obawy przed wzburzoną wodą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Prowadzenie pontonu wymaga dobrej koordynacji i współpracy, a także dużego zaangażowania. To doskonała okazja do poznania swoich mocnych i słabych stron oraz wystawienie na sytuację dużego stresu i sposobów na radzenie sobie z nim.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się wyścigi smoczych łodzi. W Polsce ta aktywność jest znana od niedawna, na Dalekim Wschodzie jest popularna od setek lat. Smocze łodzie to długie, wąskie łódki zakończone głową smoka. Mieszczą od kilku do kilkunastu osób, które wprawiają łódź w ruch poprzez wiosłowanie.

To z pewnością wymaga współpracy, osoby, która poprowadzi całą drużynę, nada rytm. W ten sposób możemy sprawdzić swoją jedność jako zespół i szukać sposobów na zwiększenie swojej efektywności. Motyw wyścigu na pewno wyzwoli we wszystkich pracownikach ducha rywalizacji, każdy będzie chciał wygrać. Łodzie są bezpieczne i niewywrotne.

Aktywności związane z wodą wymagają od nas profesjonalnego przygotowania. Nie starajmy się zorganizować takiego wyjazdu na własną rękę. Warto skorzystać z pomocy znawców, którzy przede wszystkim zapewnią wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo podczas pływania.

Warto zrobić wśród pracowników także rozeznanie czy wszyscy dobrze znoszą aktywności związane z wodą. To ma być okazja do integracji, a nie wyalienowania osób, które odmówią wejścia na pokład i nie wezmą udziału w zabawie przez swój strach.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Widoczny od kilku lat trend dotyczący formy prowadzenia szkoleń wskazuje na coraz powszechniejsze stosowanie elementów gier, rywalizacji (grywalizacji), nowoczesnych technologii. Jest to spowodowane zderzeniem oferty rynkowej z oczekiwaniami współczesnych pracowników, których coraz bardziej liczną grupę stanowią przedstawiciele tzw. Generacji Z, czy też Millenialsów  korzystających od zawsze z mediów elektronicznych, portali społecznościowych, czy różnorakich form współczesnej technologii komunikacyjnej.

Funkcjonowanie firmy w dzisiejszym świecie to proces złożony. Przedsiębiorstwo uwikłane jest w gęstą sieć zależności, układów i powiązań. Sposobem na rozeznanie się w tej skomplikowanej sytuacji i uniknięcie wielu niebezpieczeństw jest zastosowanie metody myślenia sieciowego.

„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  

Za każdym razem gdy zatrudniony w firmie człowiek składa na ręce swojego pracodawcy wypowiedzenie, rozpoczyna się nowy proces rekrutacyjny, który ma na celu zapełnić pustkę po poprzednim pracowniku.

Nazwa tej metody diagnozy pochodzi od sposobu jej zastosowania, tj. zbierania informacji, jak funkcjonuje w organizacji dany pracownik według osób z bliższego i dalszego otoczenia.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.