Nagła sytuacja - nowy team

Dawniej wszystko wyglądało nieco inaczej. Tworzono zespoły, których zadaniem była współpraca przez długie, długie lata. Dzisiaj jednakże wszystko już się zmieniło. Owszem istnieją jeszcze ciągle firmy czy instytucje, w których właśnie pewien zespół ludzi pozostaje praktycznie niezmienny prze lata, jednak coraz częściej tworzymy na szybko nowe zespoły.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Nagła sytuacja - nowy team

Nagła sytuacja - nowy team

Dawniej wszystko wyglądało nieco inaczej. Tworzono zespoły, których zadaniem była współpraca przez długie, długie lata. Dzisiaj jednakże wszystko już się zmieniło. Owszem istnieją jeszcze ciągle firmy czy instytucje, w których właśnie pewien zespół ludzi pozostaje praktycznie niezmienny prze lata, jednak coraz częściej tworzymy na szybko nowe zespoły.

Coraz częściej istnieje również potrzeba stworzenia na szybko pewnego zespołu, który ma na szybko wykonać jakieś zadanie. a co wówczas trzeba zwrócić uwagę?

Przede wszystkim istotny jest fakt, że zespół ten musi składać się z odpowiednich osób - to rzecz dość oczywistych. Jednak nic nie zyskamy, jeśli połączymy osoby o odpowiednich kompetencjach, jednak zupełnie ze sobą niezgrane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Często zadanie musi być wykonane naprawdę szybko i ten proces integracji należy przyspieszyć. W jaki sposób możemy to zrobić? Oczywiście możemy wszystkich sobie szybko przedstawić, jednak to w ogóle nie rozwiązuje naszego problemu.

Konieczne będzie tutaj zastosowanie radykalnego środka, jakim jest impreza integrująca zespół. Tu jednakże warto szybko wspomnieć, że "impreza" nie do końca oznacza tu tańce, morza alkoholu i tego wszystkiego, co normalnie rozumiemy po tym pojęciem.

Oczywiście może ona tak wyglądać, jednak nie jest to najlepszy wybór.

Co zatem możemy wybrać? Imprezy firmowe naprawdę dużego kalibru to będą imprezy survivalowe. One świetnie się sprawdzają dla grup osób, których zadanie wymaga szybkich decyzji, czasem trochę ryzykownych.

Jest to także dobry wybór dla wszystkich zespołów, które muszą wyjątkowo dobrze poznać swoje silne i słabe strony. Survival bowiem je wszystkie ukazuje.

Jeżeli zaś przede wszystkim zależy nam na tym, aby osoby umiejętnie podzieliły między siebie pracę i umiały wszystko zorganizować i zaplanować to lepiej będzie zainwestować w imprezę firmową polegającą na jakiejś zabawie w escape room, gra miejska, gra terenowa itp.

Wówczas to uczestnicy muszą dokładnie poznać, w czym są dobrzy, nauczyć się akceptować zdania innych czy iść na kompromis, a także - przekonać innych do swojej racji.

Sposobów na zabawy eventowe jest naprawdę bardzo wiele - tu jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia.

Warto zastanowić się, jakie cechy dokładnie chcemy rozwinąć w członkach naszego zespołu i wówczas porozmawiać z osobami, które takie imprezy organizują.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Podejście Design Thinking pomaga w rozwiązywaniu takich problemów, w których nie ma oczywistych i łatwych rozwiązań. Jest uniwersalną metodą, która ma zastosowanie w dowolnym obszarze działalności firmy: od HR przez sprzedaż, po marketing czy produkcję. 

Prezentacja multimedialna MS Power Point jest dobrym i pomocnym narzędziem wystąpienia publicznego. Poprzez prezentacje możemy przedstawić swoje myśli, pomysły, rozwiązania, bądź po prostu zaprezentować wybrane treści. Wykorzystuje się ją również do odzwierciedlenia wypowiedzi/wystąpienia, które zapanowano. Prezentacja powinna być intuicyjna dla odbiorcy, powinna być uzupełnieniem, zobrazowaniem omawianego tematu.

Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model, który ma na celu wysłanie większości poprzednich do przeszłości.

Czy firmy powinny przede wszystkim skoncentrować się na mocnych stronach swoich pracowników, czy pomagać im poprawić ich słabe strony? To pytanie jest dziś szczególnie ważne, biorąc pod uwagę niskie zaangażowanie w pracę i wysokie oczekiwania pracowników dotyczące tego, co powinna łączyć w sobie świetna posada.

Diagram Ishikawy (inaczej diagram ryby lub wykres rybiej ości) to metoda zarządzania, które pozwala na zidentyfikowanie przyczyn pojawiających się błędów lub występujących niepowodzeń. Z tego względu diagram znany jest również jako wykres przyczynowo-skutkowy.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.