O czym trzeba pamiętać organizując imprezę integracyjną?

Nie ważne czy organizujemy imprezę integracyjną, na której pracownicy mają się tylko i wyłącznie zrelaksować, czy może przygotowujemy szkolenie wyjazdowe. W każdym z tych przypadków trzeba pamiętać o co najmniej kilku rzeczach, które są bardzo istotne.

19 grudnia 2018
zdjęcie - O czym trzeba pamiętać organizując imprezę integracyjną?

O czym trzeba pamiętać organizując imprezę integracyjną?

Nie ważne czy organizujemy imprezę, na której pracownicy mają się tylko i wyłącznie zrelaksować, czy może przygotowujemy szkolenie wyjazdowe. W każdym z tych przypadków trzeba pamiętać o co najmniej kilku rzeczach, które są bardzo istotne.

Od czego zacząć?

Impreza musi być przygotowana z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Tak samo jest z wyjazdami firmowymi. W zależności od miejsca i czasu trzeba zapewnić transport, nocleg oraz wyżywienie.

Jeśli ma być dobra zabawa to warto zadbać o oprawę muzyczną. Nie zawsze musi być to zespół muzyczny, ponieważ czasami wystarczy odpowiednie nagłośnienie i radiomagnetofon, komputer.

Wszystko w zależności od ilości osób i miejsca w jakim będą się one bawić. Również na szkoleniach warto o muzykę zadbać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Wieczorami przecież ludzie cały dzień uczący się, pracujący ze sobą, mogą się zabawić przy dobrej muzyce. Najważniejsze jest jednak to aby zapewnić nocleg i wyżywienie, transport. Reszta to dodatki, które mogą być ale nie muszą.

Co jeszcze z ciekawych rozwiązań?

Fajną atrakcją, którą warto zainteresować się organizując wyjazd dla pracowników jest foto budka. Pracownicy mogą sobie w niej zrobić naprawdę niezwykłe i niepowtarzalne zdjęcia, które są świetną pamiątką.

Na wyjazdach i różnego rodzaju eventach warto przeprowadzać również warsztaty na przykład z pierwszej pomocy. Są to bardzo przydatne zajęcia, które mogą być pomocne nie tylko w pracy ale i w życiu codziennym.

Organizacja eventów nie jest łatwym zadaniem, jeśli zależy nam na tym, aby były one atrakcyjne, a ludzie miło spędzali na nich czas. Na szczęście dziś na rynku jest masa różnego rodzaju firm, które specjalizują się w ich organizacji.

Nie ma więc problemu, aby skorzystać z usług jednej z takich firm, która zadba o wszystko. Pracodawca, który odpowiada finansowo za imprezę, wyjazd, event może oczywiście samemu starać się coś organizować, podpowiadać firmie specjalizującej się w eventach.

Nie ma to jednak większego sensu, ponieważ tego typu firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego co się sprawdza i z jakich atrakcji pracownicy będą zadowoleni.

Zorganizują jakiś ciekawy pokaz, na przykład fajerwerków, sztuczek magicznych lub przygotują egzotyczne drinki, jeśli impreza ma być alkoholowa.

Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Trzeba jednak liczyć się z tym, że im więcej atrakcji tym impreza będzie droższa. O tym właśnie szczególnie powinno się pamiętać decydując się na zorganizowanie eventu, czy imprezy integrującej dla pracowników.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Komunikacja niewerbalna w tworzeniu pierwszego wrażenia - gestykulacja, sposób chodzenia, mimika - wszystko ma znaczenie!
Metaprogramy to filtry percepcji, które stosujemy nawykowo. Filtrują świat, pomagając stworzyć nasze własne mapy. To modele porządkowania i organizacji informacji napływających do zmysłów, w celu tworzenia swojego świata i indywidualnej spójności. Funkcją metaprogramów jest informowanie nas, na co zwracać uwagę i co wybierać, jako kategorie odniesienia. Są istotne w obszarach motywacji i podejmowania decyzji.

Zespoły przechodzą cykl życia, który można podzielić na 5 etapów - budowa i integracja, docieranie się, tworzenie synergii, kryzys wieku średniego oraz odnowa i reintegracja lub równia pochyła.

Metoda Open Space Technology to praca z dużymi grupami (do 2500 osób), która pozwala na efektywne wypracowywanie rozwiązań złożonych problemów biznesowych.

Menedżerowie wierzą, że jedyny czynnik motywujący pracowników do efektywnej realizacji zadań to wysokie wynagrodzenie. Bez możliwości przyznania podwyżki czują się bezradni i twierdzą, że nie da się w żaden inny sposób zaangażować pracowników.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.