Organizacja ogniska dla pracowników - porady i praktyczne wskazówki

Imprezy firmowe cieszą się ostatnio stale rosnącą popularnością. Taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić, ponieważ tego rodzaju imprezy to niepowtarzalna szansa na poprawienie atmosfery panującej w firmie oraz polepszenie wzajemnych stosunków pomiędzy członkami zespołu. Jednak organizacja wyjazdu integracyjnego to niemałe wyzwanie dla każdego lidera lub przedsiębiorcy.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Organizacja ogniska dla pracowników - porady i praktyczne wskazówki

Organizacja ogniska dla pracowników - porady i praktyczne wskazówki

Imprezy firmowe cieszą się ostatnio stale rosnącą popularnością. Taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić, ponieważ tego rodzaju imprezy to niepowtarzalna szansa na poprawienie atmosfery panującej w firmie oraz polepszenie wzajemnych stosunków pomiędzy członkami zespołu. Jednak organizacja wyjazdu firmowego to niemałe wyzwanie dla każdego lidera lub przedsiębiorcy.

Pierwszą przeszkodą w organizacji wyjazdu jest fakt, że każdy pracownik w naszej firmie będzie miał inne gusta i preferencje, wskutek czego dobra zabawa będzie dla każdego znaczyła co innego.

Jak sobie radzić w takich sytuacjach?

Dobrym pomysłem będzie na pewno przeprowadzenie w firmie głosowania lub ankiety, w której to zapytamy się zainteresowanych czy akceptują atrakcje zaproponowane w programie wycieczki.

Jeżeli większość członków zespołu zgadza się na zaproponowane atrakcje, śmiało możemy przystąpić do organizacji.

Pamiętajmy przy tym jednak, że imprezy pracownicze nie są obowiązkiem, więc jeśli spotkamy się z wyraźnym oporem pracowników w kwestii zaproponowanych atrakcji, nie powinniśmy ich forsować.

Jednym z najlepszych pomysłów ma organizację tego rodzaju imprez jest na pewno ognisko lub wspólny grill. Na pierwszy rzut oka może wydać się to bardzo nieciekawym wydarzeniem, jednak w rzeczywistości wspólne biesiadowanie przy ognisku lub grillu pozwala na znaczne poprawienie relacji między członkami zespołu.

Ponadto wspólne spędzaniu czasu w towarzystwie spokojnych rozmów, a czasami nawet śpiewów, stwarza niepowtarzalną szansę dla członków twojego zespołu na wyciszenie się i spokojne wyjaśnienie między sobą wcześniej powstałych konfliktów i sporów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Dobrym pomysłem będzie również, aby każdy z uczestników przyniósł od siebie jakiś poczęstunek. Może to być przygotowana sałatka lub karkówka przeznaczona na grilla.

Opcjonalne, w przypadku organizacji zarówno ogniska jak i grilla, jest wynajęcie osoby, która zawodowo zajmuje się przeprowadzeniem tego rodzaju wydarzeń.

Często takie osoby są świetnymi komikami, znają niesamowite, straszne lub śmieszne historie i potrafią doskonale śpiewać, a przy tym znają wiele popularnych piosenek, których słowa powinni znać członkowie zespołu.

Jest to opcja dodatkowa. Jak widzimy imprezy firmowe wcale nie muszą wiązać się z wysokimi kosztami. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności, a bardzo niskim kosztem możemy zorganizować ciekawą atrakcję.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Mentoring to rodzaj relacji partnerskiej, w której jedna osoba dzieli się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, aby pomóc drugiej w rozwoju osobistym i zawodowym.

Przewodzenie ludziom i zarządzanie nimi oraz ich efektywnością to ciągłe wzajemne oddziaływanie wzorców zachowań jednostek na siebie nawzajem. Zatem inni zmieniają się tylko w takim stopniu, w jakim my się zmieniamy!

W latach 90 Bass i Avollio zaproponowali organizacyjną koncepcję przywództwa transakcyjnego i transformacyjnego. Twierdzili jednocześnie, że nie jest łatwo rozróżnić te dwa typy przywództwa i nawet liderzy transformacyjni mogą korzystać z technik zwykle określanych jako transakcyjne.

Konwencjonalna mądrość mówi, że asertywni ludzie ciągle idą do przodu. Mówią innym, co myślą, proszą o to, czego potrzebują, np. o podwyżki i nie akceptują odmowy. A więc, co mają zrobić osoby nieasertywne, jeśli ich firma nagradza takie działania?

Wielu pracowników, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w dużej liczbie szkoleń,  nie odnajduje w tradycyjnych szkoleniach potencjału rozwoju. Jednocześnie ich przełożeni i HR widzą potrzebę podniesienia efektywności rynku, dlatego pojawiły się treningi mentalne – pracujące na poziomie przekonań i postaw. Działy personalne i szkoleń coraz śmielej sięgają po to nowe rozwiązanie.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.