Paintball

Organizacja eventów firmowych jest coraz popularniejsza formą stwarzania pracownikom odpowiedniego klimatu i atmosfery w pracy. Innymi słowy, pracodawca, który decyduje się na organizację tego typu przedsięwzięcie powinien przede wszystkim mieć wizję tego, co chce osiągnąć dzięki takiej czy innej imprezie.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Paintball

W ARTYKULE:

Paintball

Organizacja eventów firmowych jest coraz popularniejsza formą stwarzania pracownikom odpowiedniego klimatu i atmosfery w pracy. Innymi słowy, pracodawca, który decyduje się na organizację tego typu przedsięwzięcie powinien przede wszystkim mieć wizję tego, co chce osiągnąć dzięki takiej czy innej imprezie.

Trzeba bowiem wiedzieć, że prawidłowo zorganizowany firmowy event będzie nie tylko zabawą, ale także metodą na integrację, rozładowanie napięć wewnątrz grupy i wytworzenie pozytywnej energii potrzebnej do wspólnego osiągania założonych celów.

Jednym z popularniejszych i nie wymagających szczególnych nakładów pracy i środków sposobów na zorganizowanie firmowej imprezy jest paintball. Ta szczególna forma gry terenowej połączona na przykład z grillem lub wspólnym biesiadowaniem to idealne sposób na to, by zgrać ze sobą zespół oraz pozwolić na wyładowanie negatywnych emocji bez obaw o ich konsekwencje.

Warto tu zaznaczyć, że obecnie możliwe jest korzystanie zarówno z tradycyjnej formy tej rozgrywki – czyli strzelania kulkami z farbą w otwartym terenie lub też nieco nowszą formą – czyli laserowym paintballem, w którym zamiast kulek mamy do dyspozycji „broń” laserową, a całość rozgrywki odbywa się w zamkniętych halach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Jak pokazuje szereg badań oraz doświadczenia samych uczestników gra w paintballa wyzwala szereg pozytywnych emocji i pozwala poznać naszych współpracowników w zupełnie nowych, odmiennych od pracowniczych warunkach.

Daje to impuls do tego by lepiej wzajemnie się rozumieć i móc sprawdzić samych siebie oraz kolegów w sytuacji często o wiele bardziej stresującej niż sama praca.

Będzie to jednak swoistego rodzaju katharsis, które już kolejnego dnia, kiedy wszyscy zasiądą za biurkiem pozwoli odczuć wyraźną poprawę nastroju i większy entuzjazm w stosunku do pracy.

Dodatkowo warto pamiętać, że paintball jest sportem, do którego warto wracać, stworzyć swoistą ligę wewnątrz firmy i tym samym pozwalać na odreagowywanie codziennych stresów poprzez rywalizację także na innych polach niż wyniki za ostatni kwartał.

Ponadto nawet jeżeli wskutek tych eventów pojawią się siniaki lub inne otarcia, to będzie to także element integrujący i scalający grupę wokół wspólnych, silnych przeżyć.

Będzie to procentować większa wydajnością pracowników i zadowoleniem z codziennych, wykonywanych obowiązków.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Intuicyjnie wszyscy to wiemy: inaczej zachowujemy się w pracy, w domu, wśród przyjaciół; odmiennie w swojej najlepszej formie, a jeszcze inaczej w sytuacji problemowej. „Ludzie zmieniają się w zależności od kontekstu, lecz nie każdy zmienia się w takim stopniu, w jakim zmienia się kontekst” – to powiedzenie chyba najlepiej odzwierciedlające kwestionariusz psychometryczny MindSonar.

Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.

Aby być atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli młodego pokolenia, firma powinna zresetować swoje cele, które powinny w większym stopniu niż do tej pory wspierać wartości społeczne. Taki wniosek płynie z corocznego badania firmy Deloitte „Millennian Survey 2016”.

Z opublikowanego w październiku 2016 r. raportu Banku Światowego „Global Talent Flows” wynika, że Polska jest na drugim miejscu w świecie pod względem wzrostu tempa wypływania talentów. Jakie pomysły mają polskie firmy na odwrócenie tego trendu? 

Najlepsi handlowcy mają bardzo dobre wyniki sprzedażowe, znacznie powyżej założonego targetu, gdy w tym samym czasie rezultaty tych „średnich” są dużo poniżej oczekiwań.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.