Niecodzienny pomysł na integrację

Niecodzienne pomysły na integrację to nasza specjalność – ograniczenia budżetowe zwykle można pokonąć inwencją, a pomysły czerpiemy z życia, kultury masowej i oczekiwań klientów!

20 grudnia 2018
zdjęcie - Niecodzienny pomysł na integrację

Niecodzienny pomysł na integrację

W Gammie Discover uwielbiamy kreatywność naszych Klientów. Oczekują niezwykłych rozwiązań i tym samym pobudzają nas do kreowania nowych pomysłów.

Cała część eventowa i integracyjna naszej firmy działa w związku z tym trochę „na wariackich papierach”. Nie ma miejsca na uporządkowanie procesów, automatyzowanie poszczególnych kroków – to wszystko doprowadziłoby do „McDonaldyzacji” naszego sposobu działania, a w konsekwencji naszych propozycji.

Nierzadko pierwsze oczekiwania Klientów nie są do zrealizowania –  po prostu w zakładanym budżecie nie ma możliwości zrealizować teambuildingu w określonej konwencji bądź przy wykorzystaniu unikalnych sprzętów.

Te oczekiwania stają się jednak inspiracją, skłaniają do rozważań – jak osiągnąć zamierzony efekt trzymając się ram budżetowych. Dzięki temu powstało wiele projektów integracyjnych, które potem z powodzeniem z mniejszymi bądź większymi modyfikacjami mogliśmy proponować innym organizacjom. Na myśli mamy choćby szkolenia integracyjne czy gry terenowe.

Czasem jednak pomysły klientów są bardzo niecodzienne. Jedna z międzynarodowych firm o bardzo ugruntowanej pozycji planowała spotkanie integracyjne dla swoich top-20 handlowców. Piszemy handlowców, ale okazało się, że są to same Panie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Spotkanie miało być formą nagrody – żadnych celów rozwojowych, pracy na przekonaniach – po prostu dobra zabawa. Spotkane zostało zaplanowane w pięknym, dość kameralnym ośrodku SPA na Mazurach.

Uczestniczki mogły zapisać się na wiele zabiegów relaksacyjnych, pielęgnacyjnych i „upiększających” – brakowało tylko gwoździa programu – eventu teambuildingowego na wieczór. Pomysłem Klienta był….. pokaz mycia drogich aut przez stewardów ubranych jedynie w kąpielówki typu Speedo… Pomysłodawczynią była szefowa sprzedaży. 

Do zapytania podeszliśmy profesjonalnie i coachingowo – to znaczy zaczęliśmy od  pytań: jakie cele chcieliby uzyskać poprzez organizację tego typu eventu oraz czego chcieliby uniknąć.

Okazało się, że zwłaszcza to drugie pytanie pobudziło wyobraźnię Zamawiającej. Otóż chciałaby uniknąć wszelkich seksistowskich skojarzeń, a nade wszystko „wycieku” relacji z takiej formy teambuildingu do przestrzeni publicznej.

Potem było już łatwiej – ustaliliśmy, że konwencja wydarzenia ma przypominać trochę żeńskie „Kac Vegas”, ale jednak mimo wszystko w bardziej ugrzecznionej postaci. Stanęło na instruktorach Pole Dance, którzy nauczyli grupy podstaw tańca na rurze. Instruktorzy byli bardzo przystojni, oprawa mocno imprezowa, a Panie bardzo usatysfakcjonowane.

Teambuilding był akceptowalny w formie od strony korporacyjnej, atrakcyjny dla uczestniczek i wpisujący się  w pełni w założoną wcześniej konwencję. Koordynatorka projektu ze strony Gammy Discover również była ukontentowana – nie tylko z powodu zadowolenia klienta :) .

Niecodzienne pomysły na imprezy pracownicze to nasza specjalność – ograniczenia budżetowe zwykle jesteśmy wstanie pokonać naszą inwencją, pomysły czerpiemy z życia, kultury masowej i, jak wspominałem, oczekiwań klientów.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Koncepcja VUCA została prawdopodobnie wprowadzona po raz pierwszy na początku lat 90. przez US Army War College, w celu odniesienia się do wielostronnego świata, powstałego po zakończeniu Zimnej Wojny. Został on scharakteryzowany jako bardziej zmienny (ang. Volatile), niepewny (ang. Uncertain), złożony (ang. Complex) i niejednoznaczny (ang. Ambiguous) niż kiedykolwiek wcześniej.

Wiele słychać o efektach zastosowania. Badania efektywności zespołów Agile potwierdzają wzrost wydajności o 200-400%. Badania efektywności projektów potwierdzają przewagę Agile nad podejściami tradycyjnymi.

Design Sprint to pięciodniowy proces odpowiadania na krytyczne pytania biznesowe poprzez projektowanie, prototypowanie i testowanie pomysłów z klientami. To największy przebój strategii biznesowej, innowacji, myślenia projektowego, z którego może korzystać każdy zespół.

Przywództwo – podobnie jak wiele innych dziedzin życia – podlega zmiennym modom i trendom, a kreatorami tych mód są firmy doradcze, prorocy i szamani zarządzania, kaznodzieje biznesowi, mówcy motywacyjni, celebryci. Jednak w tym zalewie koncepcji istnieją modele, które przetrwały próbę czasu i są dla wielu praktyków źródłem inspiracji i swoistym przewodnikiem przywództwa. Myśli takich klasyków, jak: Peter Drucker, Henry Mintzberg, Tom Peters, Steven Covey, John Maxwell, Ken Blanchard, Michael Porter, Peter Senge w większym lub mniejszym zakresie ciągle oddziałują na współczesnych przywódców. Do grona autorów, których koncepcje wydają się czymś więcej niż sezonową modą, można zaliczyć młodsze pokolenie twórców takich, jak: Marcus Buckingham, Malcolm Gladwell czy Simon Sinek.
Wybitnych pracowników opłaca się traktować niestandardowo – można na przykład awansować ich szybciej, niż wynika to z planu rozwoju kariery.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.