Rozgrywki sportowe

Doskonałym pomysłem jest  zorganizowanie na wyjeździe integracyjnym zawodów sportowych dla pracowników swojej firmy!

19 grudnia 2018
zdjęcie - Rozgrywki sportowe

W ARTYKULE:

Rozgrywki sportowe

Doskonałym pomysłem jest  zorganizowanie na wyjeździe integrującym zespół zawodów sportowych dla pracowników swojej firmy!

Zazwyczaj wyjazdy firmowe kojarzą się wszystkim z dużą ilością alkoholu, imprezą taneczną lub nudnym siedzeniem za stołem.

Tymczasem wcale nie musi tak być, wystarczy tylko trochę pomyśleć nad ciekawą alternatywą. Możliwości jest naprawdę wiele, a niektóre z nich wcale nie wymagają dużego wysiłku i nie są trudne w organizacji.

Doskonałym pomysłem jest np. zorganizowanie na takim wyjeździe gry integracyjnej w postaci zawodów sportowych dla pracowników swojej firmy.

Oczywiście pomysł ten sprawdza się najlepiej, gdy firma liczy więcej pracowników niż kilka osób. Jeśli jest ich kilkanaście to już można zorganizować jakieś zawody, a jeśli kilkadziesiąt to można do rozgrywek włączyć nawet gry zespołowe, które uczą współpracy i naprawdę doskonale integrują.

Oczywiście najlepiej ustalić wszystko jeszcze przed takim wyjazdem, a dobrym pomysłem jest też zapytanie pracowników, jakie konkurencje najbardziej by ich interesowały.

Dobrym pomysłem jest np. zorganizowanie przeciągania liny, biegu z przeszkodami, a jeśli chodzi o gry zespołowe to króluje piłka nożna i siatkówka, choć warto także zorganizować słynną grę w dwa ognie, czyli potocznie mówiąc w zbijaka.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Poza tym istotne jest również to, aby ustalić miejsce rozegrania takich zawodów. Najważniejsza jest decyzja, czy chcemy je zorganizować na świeżym powietrzu, czy też w zamkniętym pomieszczeniu.

Zależy to przede wszystkim od pogody, ale niestety nie można jej przewidzieć, toteż zawsze trzeba mieć jakąś alternatywę lub po prostu zastrzec sobie możliwość zmiany terminu.

Warto pomyśleć o rozegraniu zawodów gry terenowejnp. na stadionie lub dużym boisku szkolnym. Jeśli zaś chodzi o pomieszczenie zamknięte to idealnie nada się duża hala sportowa.

Koniecznie trzeba dowiedzieć się, kto może udostępnić nam taki teren.

Oczywiście same zawody to jeszcze nie wszystko, bowiem trzeba zadbać np. o przekąski, napoje itd. Po skończeniu zawodów można zorganizować grilla lub ognisko.

Oprócz tego trzeba zapewnić pracownikom możliwość skorzystania z prysznica oraz szatni. Warto też pomyśleć o jakiejś nagrodzie dla zwycięskiej drużyny, bowiem uatrakcyjnia to rywalizację i dodaje jej wiele emocji.

Taki wyjazd firmowy połączony z zawodami sportowymi z pewnością przypadnie pracownikom do gustu. To świetna forma rozrywki i promocja zdrowego stylu życia.

Zdecydowanie taki wyjazd będzie lepszy niż tradycyjne siedzenie i picie.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

ADKAR  to nazwa metody zarządzania zmianą, która opisuje 5 kroków, które są niezbędne do wprowadzania nowych rozwiązań w organizacji.

Handlowcy sprzedają ciągle te same produkty tym samym Klientom. Nie wychodzą poza utarty przez lata schemat. Uważają, że dany Klient nie zainteresuje się nowszym, lepszym modelem, ani nie dokupi dodatkowych opcji

W latach 90 Bass i Avollio zaproponowali organizacyjną koncepcję przywództwa transakcyjnego i transformacyjnego. Twierdzili jednocześnie, że nie jest łatwo rozróżnić te dwa typy przywództwa i nawet liderzy transformacyjni mogą korzystać z technik zwykle określanych jako transakcyjne.
Słowo wizerunek oznacza wyobrażenie, obraz, podobiznę czy portret. Często mylony jest z określeniem tożsamości firmy, która sama w sobie, oznacza sposób w jaki ta chce być postrzegana przez odbiorców i siebie samą.

W ciągu całego życia biznesowego różnych organizacji można z ciekawością przyglądać się  wewnętrznym dynamikom w nich zachodzącym. Zwłaszcza jednej, która w istocie decyduje o całej reszcie i ma bezpośrednie przełożenie na wyniki firmy wyrażone w liczbach – poziomowi energii życiowej pracowników.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.